Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Riaditeľ ťažiarov sľubuje Košičanom benefity z uránu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

zaujímavé je

že doteraz od nás košičanov nepotrebovali nič a prieskum robili bez toho aby ich zaujímalo, či s tým ľudia vôbec súhlasia.
V tlači vypúšťali hlášky, že je to len prieskum kvôli zisteniu ložísk a žiadna ťažba nebude.
Teraz vypúšťa balóniky o ťažbe aby takto mohli postupnými krokmi ľudí ohlupovať a dosiahnuť svoj kšeft.
Sľuby nikoho nezaujímajú. Každý rok pred voľbami ich majú všetci plné huby a voľbami sa ich plnenie vždy aj končí.
Tak isto nám idú ťahať medové motúziky pod nosom týmito rečami.
Poza chrbty začali s prieskumom. Tak nech sú vôbec radi že ho robia a nech potom láskavo zbalia krámy a hajde rýpať do kanadských miest. Ved je to vraj neškodné. Len by som bol zvedavý, ako by sa sem oni hrnuli bývať zo svojimi rodinami a zamestnávať ich v tej "neškodnej" uránovej bani.
Nie, nič také!!!
 

 

Keď čo len trochu ste uverili slubom canadskej spoločnosti, venujte niekolko minút tomuto videu, možno Vám otvorí oči http://www.ceskatelevize.cz/iv...
 

Neverte im!

Vyborne video, mali by sme sa z neho poucit a okamzite konat. Treba zastavit ten prieskum a dat celu firmu na sud!
 

 

tazba uranu na uzemi druheho najvacsieho mesta (a cez kopec je zasobaren pitnej vody - Bukovec) - to snad nie je mozne ani na Slovensku...
 

ale ale ale! kto ma maže ?benefit?

tak aby bolo jasné ! tento článok nasvedčuje že kanadania to chcú urobiť lacne a rýchlo priamo nad našími hlavami v magnezitke!
http://kosice.korzar.sme.sk/c/...

takže kalvaria si zaspomína nostalgicky na časy života sidliska pod banským závodom ...
nemusím ani písať že ceny nehnutelnosti sa automaticky zrútia hodnotou dole kdesi na úroveň drevenej latríny !

Cirkus humberto pokračuje

dalej tieto informácie na tejto stránke mi hovoria že skládka na nebezpečný odpad z ťažby sa krásne pripravuje

http://www.kosice.sk/archiv.ph...

opravte ma ak sa mýlim ;) čo si nemyslím

A k tomu článku čo som čítal že sever vyslal anketarov aby sa pýtali že čo chcu ľudia či ihriská alebo lavičky atd ...tak ja im odporúčam skafandre !

PS: Pán aktivista Labáš pripadáte mi ako neinformovaný spachtoško ktorý vyhasne alebo vyšumí rovnako ako aktivisti proti gorile ...

tento komentár je môj slobodný názor ktorý slobodne prezentujem bez vulgarnosti alebo porušovania pravidiel --pre administratora ...
 

Váš príspevok ma zaujal,

ďakujem aj za poskytnuté informácie. Tiež som rád, že sa vyjadrujete proti ťažbe uránu. Akurát nerozumiem Vašej nepravdivej narážke na moju osobu. Som nútený sa obhájiť, aby ste ňou nezneistili tých ľudí, ktorí sú na našej strane a veria nám. Nepatrím totiž k tým, ktorí niečo začnú a vyhasnú alebo vyšumia, ako píšete. Za množstvo doterajších aktivít na svoju obhajobu spomeniem len nie tak dávnu úspešnú záchranu 50 hektárového lesa pri sídlisku Ťahanovce pred nezmyselným špekulatívnym zámerom výstavby zábavného megacentra plánovaného na jeho mieste, za ktorým stáli pochybné firmy garážového pôvodu. Predaj lesa bol dokonca schválený mestským zastupiteľstvom, napriek tomu sme to nevzdali a zvíťazili sme.
 

v poriadku

uspeli ste pri zachovaní lesa ...blahoželám ...tak dúfam že Vám nepreklzne uran pomedzi prsty..Máte podporu od každého normalného človeka...
 

Johnymu Cashovi alias Connorrovi

Je to ako so sľubmi Číny slobodnému Tibetu,ktorý je tam kde je a nič sa nedeje tak aj so sľubovanou ne-ekologickou ťažbou Uránu tesne s vstupom za katastrom Košíc, ale ťažiť budú aj pod Katastrom Košíc.Už len tá ne-slobodná riadená diskusia adminom je podivuhodná,keď vymazujú totálne príspevky mne vymazali počas troch dní viacero nevinných príspevkov/jeden bol porušený údajný kódex o stave na magistráte s využívaním nových áut za naše dane a ďalšie zmizli jednoducho tiež/už ani o kachličkách v mestskom parku a jeho oplotenia s vyrúbanými stromami/možno tieňové problémy tieňových prívržencov ústredia/ aj kachličkároch v našej spoločnosti sa nedá baviť/ tak ako ľudia myzli kedysi za čias ŠTB pred 1989 pre neskôr narodených po 1989/ bez mien,priezvísk,osobných invektív ale správnej otvorenej ktitiky verejných osôb mesta,primátora,poslancov a podľa nich asi "nedotknuteľných osôb mimo zákon a Piano skáče ako oni diktujú pravidlá názorov verejnosti aj diskusie.Skládku nebezpečného odpadu/azbestu/ už máme dlhodobo,kdesi na starej skládke myslavskej a za ekofondy/eurofondy určené pre samosprávy/ idúce do tučných vrecák súkromných eko-firiem/ na nakladnaie s odpadom,ktoré má skôr ísť na bezpečnostné uzavretie s likvidáciou skládky/mysli sa totálne hermetický uzavretá skládka v zmysle predpisov EU legislatívy, by už mala tam byť dávno a možno nie je.../
 

 

ja sa vobec cudujem, preco niekto vobec venuje pozornost a veri prazdnym slubom, s ktorymi uz mame nejednu skusenost. Staci si pozriet ake maju skusenosti ostatne krajiny s tazbou uranu a je zjavne ze tazba uranu bezpecna nie je a ani nebude.
Tak sa nenechajte presvedcit klamlivymi slubmy firmy - lebo ta je zahranicna a nezalezi jej na tom co tu po sebe zanecha - ide jej o financny profit a vsetci vieme aka je financna motivacia velka.
Na konci dna my budeme byvat na skladke radioaktivneho odpadu a platit vysoke dane za jeho uskladnovanie a spravovanie.
A ak je tazba uranu taka bezpecna ako sa slubuje, preco sa nikde vo svete netazi pri obyvanej oblasti - no preto lebo len my Slovaci sme tak hlupi ze sa sluby zapredame aj vlastne zdravie a zivot!!
 
Hodnoť

 

investori nám sľubovali aj podjazdy na Námestí osloboditeľov, sľubovali cyklochodníky, sľubovali vyriešenie dopravy, iní sľubovali aj diaľnicu BA - KE a električky na ťahanovce do roku 2010.. sorry, ja už sľubom neverím
 

 

A k tomu nam ponuknu pracu v uranovej bani :)

Zaujemcovia si u nich budu podavat klucky...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

"Projekt by podporil dotknuté komunity percentom z výnosov, čo sa rovná 735 000 eur ročne v priemere počas životnosti projektu."

Tu vôbec nejde o snahu kúpiť si priazeň... Už zrekonštruovali chodníky, škôlky v priľahlých katastroch, čo bude ďalšie?


Čo takto porozprávať, koľko hektárov zaberie areál bane, koľko hektárov lesa kvôli tomu zmizne. Alebo niečo o tom, kde sa vyťažená ruda bude spracovávať a s akými dopadmi???
 

som rád,že sa Košičania pomaly,ale

iste budujú občiansku spoločnosť a ich jlas konečne zaváži pri rozhodovaní všetkého, čo sa týka ich mesta! Netreba sa vzdávať a tlak na mesto, eštebácku župu a vládu slovenskej džamáhirije, treba ešte vyostriť. Štát patrí občanom a nie oligarchom, podvodníkom a skorumpovaným úradníkom...!!!
 
Hodnoť

Kto nám tu dáva garancie?

Vidno, že pán riaditeľ je predovšetkým podnikateľ a preto nepochopil zmysel protestov. Mylne si ich vysvetľuje, že protestujúci chcú „vyobchodovať“ väčšie benefity. Nepochopil, že Košičania nie sú v jeho partii obchodníkov s uránom, s ktorými sa dá podľa sľúbenej výšky finančne dohodnúť. Možno s kúpenou Košickou Belou to pôjde, ale s Košičanmi či Klatovčanmi ťažko.

Po takmer 8 rokoch nepretržitých prieskumov je tento otvorený list Ludovika Energy zrejme prvým pokusom o dialóg a znamením, že si konečne všimla aj hlas dotknutých 300 tisíc občanov. Je nepredstaviteľné, keď vlastník lesných pozemkov - Mesto Košice NEEVIDUJE ani len žiadosť Ludovika na vykonávanie geologického prieskumu na svojich nehnuteľnostiach. Je trúfalé, keď EEU, zahraničná materská spoločnosť Ludoviky za pomoci podpisu memoranda s ministrom Malatinským iniciuje účelovú zmenu slovenského geologického zákona, aby vylúčila dotknuté samosprávy z účasti na povoľovacích procesoch.

Čo potom môžeme od takejto spoločnosti očakávať my, občania, aký sľubovaný dialóg? Po 8 rokoch nepretržitých prieskumov spoločnosť nezverejnila výsledky žiadneho monitoringu životného prostredia, ktoré vraj stále robí. Keď nepovažuje za dôležité upokojiť obavy verejnosti z vplyvu desiatok prieskumných vrtov na možnú radónovú či inú kontamináciu vôd, pôdy či vzduchu s možným dopadom na zdravie ľudí, ako môže od nich očakávať pochopenie pre ťažbu? To sú pravé dôvody protestov ľudí, ktorí sa prebúdzajú z rezignácie a chcú sa brániť pred rizikami, ktoré nik ani pri najlepšej vôli, peniazoch a technológiach nedokáže vylúčiť.

Za koho tu dáva garancie pán riaditeľ Bartalský? Za vlastnú firmu alebo za zatiaľ neznámu firmu, ktorá bude ťažiť? Kto je vlastne Ludovika Energy? Podľa vlastnej web stránky: „Ludovika Energy , s.r.o. je spoločnosť, ktorá sa zaoberá projektovaním, riešením, vyhodnocovaním geologických úloh ložiskového geologického prieskumu a geologického prieskumu životného prostredia.“ Takže prieskumná, nie ťažobná spoločnosť. Ako teda môže garantovať prieskumná spoločnosť čokoľvek, čo sa po odstúpení ložiska a práv k nemu inému subjektu jej už týkať vôbec nebude? Ale Ludovika už vie všetko, aké metódy ťažby a spracovania uránu bude budúca spoločnosť používať, že nebudú haldy a odkaliská, že určite nebude šetriť na výdavkoch na životné prostredie, na monitoringu, na pracovných podmienkach baníkov, atď. Som z toho v rozpakoch, lebo v klasickom obchodnom vzťahu si neviem dosť dobre predstaviť, ako Ludovika môže k svojim isteže chvályhodným predstavám o ťažbe zaviazať úplne iný subjekt, ktorý bude pre ňu len obchodný partner, od ktorého nebude chcieť nič iné, iba zaplatiť za prevod práv k ložisku.
 

konecne prva korekcia vasich tvrdeni

Pán Labas, oceňujem, že konečne aspoň korigujete svoju zavádzajúci rétoriku ohladne tzv. taziarskej spolocnosti". Konečne ste urobili aspoň to, že ste zistili, že ide o geologický spoločnosť, nie taziarsku. Čím viac relevantných informácií budete používať, tym menej populistických bludov budeme prezentovat. Vdakabohu za túto prvú lastovicku.
Mimochodom,
Kto má mikrofón, ten má pravdu? Na slovensku zdá sa, že ano... Smutné.
 

Pochvala

Zvyknem si šetriť príspevky kvôli Pianu, ale poďakovanie Vám za pochvalu na moju adresu si neodpustím. Možno Vás ako čerstvo zaregistrovaného pisateľa aj tým povzbudím do ďalšieho tvorivého písania. Ale predsa len chcem uviesť na správnu mieru aj moju rétoriku ohľadne tzv. ťažiarskej spoločnosti, pretože firma Ludovika Energy okrem geologického oprávnenia disponuje aj banským oprávnením na „otvárku , prípravu a dobývanie výhradných ložísk hlbinným spôsobom a povrchovým spôsobom v lomoch“. Čiže ináč povedané, je to aj ťažiarska či ťažobná spoločnosť, hoci podľa neoverených informácií naša firma zatiaľ urán neťažila nikde a ťažba na Jahodnej by mohla byť jej prvou skúšobnou baňou naostro. Poprosím, skúste si to overiť tentokrát Vy, aby ste čitateľov nezavádzali.

Mrzí ma Vaša výčitka z konca Vášho príspevku. Nevyjadrili ste sa síce jasne, predpokladám, že ste sa zhromaždenia zúčastnili a chceli ste niečo povedať do mikrofónu. Zrejme sa stačilo prihlásiť, lebo slovo v rámci časových možností dostali myslím všetci, ktorí záujem prejavili. Skúste viditeľnejšie nabudúce, zatiaľ s protestmi nekončíme.
 

mňa by zaujímalo

čo rozhýbalo magistrát k tomu, že vo štvrtok podvečer chodili na Severe s prieskumnými hárkami po bytoch a za akým účelom.
Otázky:
Ste za ťažbu uránu
ste za budovanie ihrísk alebo parkovísk
ste za to aby sa na magistráte úradovalo aj v sobotu
ste ochotní prispieť finančne na detské ihriská

Mimochodom netrebalo ani len podpis.
 

S najväčšou pravdepodobnosťou

ich rozhýbali benefity. Smerácke vedenie čohokoľvek vždy po zohľadnení benefitov začne okamžite vidieť sociálne aspekty celého problému a ďalšie benefity, úmerné zisku firmy z možnej ťažby pri devastovaní cudzieho prostredia, z ktorého potom odíde s čistým ziskom a domácim zostane len zničené zdravie a príroda a namastené vrecká schvaľovateľov, budú vidiny sociálneho postoja k projektu len zvyšovať!
Vidíme to pri masírovaní mozgov v súvislosti s ťažbou zlata pri Kremnici a Detve kyanidovou metódou a zrejmé účinkovanie benefitov na správanie všetkých možných zložiek Banského úradu a teraz - vzhľadom na obrovské ložisko uránu budú benefity aj masírovanie rásť exponenciálne.
Nezabúdajme, že vláde sa rúca ekonomika a potrebuje peniaze stoj čo stoj (nech to Košičanov stojí čo to stojí). Možnosť zničenia prakticky celého mesta Košice IM za to stojí!
Odporúčala by som schvaľovateľom projektu, aby sa povinne ubytovali v bezprostrednej blízkosti Jáchymovských baní aspoň na rok, či dva!
Keby sa dotknutá firma pokúšala o podobné projekty u seba doma v Kanade, tak by ich obyvatelia a ich zastupitelia hnali bičom.
U nás ich najvyšší predstavitelia vítajú keď nie chlebom a soľou, tak aspoň veľmi rýchlym a ústretovým schvaľovaním podobných projektov.
 

Šmelinári nad zlato.

Košičania nedajte sa! Košice sú nádherné mesto. Bartalský a jemu podobní chcú zarobiť na hocičom aj na vlastných deťoch. V Kremnici nepochodil :
"Vo Vancouvri funguje jedna veľmi aktívna burza, určená pre takéto menšie ťažobné firmy, ktoré tam obchodujú so svojimi akciami," vysvetľuje riaditeľ Kremnica Gold Boris Bartalský"
http://www.czsk.net/svet/clank...

... tak teraz skúša v Košiciach.
Zlato či urán, všetko je na shit, keď sa potom tam nedá žiť. Povedal klasik.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop