Korzár logo Korzár Košice
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šéf občasníka KVP odstúpil pre starostku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Som členkou redakčnej rady na sídlisku KVP a plne podporujem rozhodnutie predsedu redakčnej rady vzdať sa tejto funkcie . Ktokoľvek by bol na jeho mieste urobí to isté . Je smutné, že starostka Mestkej časti hovorí o predsedovi ako o človeku, ktorý si za celý čas v redakčnej rade neplnil svoje povinnosti . To vôbec nie je pravda !!! Pri vydaní doteraz posledného občasníka bol veľmi pracovne vyťažený, tak sa občasníku naozaj nevenoval naplno . Stalo sa to ale iba raz !!! To sa predsa može stať každému . Starostka to využila vo svoj prospech, pretože sa konečne mala čím obhajovať . Je pravda a za tým si stojím, že starostka zasahuje bez vedomia redakčnej rady do občasníka a neunúva sa ani jej to oznámiť . Asi preto, aby nám dala najavo, akí sme zbytoční ... Novinári by mohli hľadať chybu už aj niekde inde, ako vždy len v poslancoch ... Uvedomil si niekto z Vás, že pani starostke vyjadrili nespokojnosť s jej prácou aj jej vlastní ľudia z SDKÚ ? Nebude to v tom, že má všeobecne problém komunikovať s ľuďmi, ktorí majú iní názor ako ona ?
 
Hodnoť

 

Ospravedlňujem sa v príspevku som urobila chybu - správne má byť "iný názor ako ona" ?
 
Hodnoť

 

Na KVP je starostka? A co robi? Ho..o!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť

Väčšina starostov

považuje miestne plátky za svoje reklamné letáky - najlepšie so svojou veľkou fotkou na prvej strane.
Na KVP sú kompetencie predsedu (viď článok) určené tak, že on nesie zodpovednosť za nesúlad predlohy s vytlačeným článkom. Nemusel odstúpiť, mal trvať na pridaní poznámky ku zmenám: "upravené p. starostkou".
 
Hodnoť

 

S tou pani Ing.Bc. sa vobec neda spolupracovat, je to egocentricka maniacka...
 
Hodnoť

PANI NESTAROSTKA

miesto blbosti co tam riesia,tak by mali riesit vaznejsie veci. FONTANA!ISKRA.OKOLIE.a teraz nova moda. po min.rocnch pretekoch na bike SI TERAZ KAZDY DEN PO OBEDE PUBERTACI NACVICUJU SKOKY!!!!!
 

 

Tej tetke smradlavi bezomovci evidentne nevadia, spina a svinstvo okolo Billy tiez su vporiadku, hnojisko pred fontanou je to najkrajsie co existuje...
 
Hodnoť

 

Objektívny a vyvážený článok, ale pre úplnosť moje celé stanovisko:

Pred tým než by som začal s odpoveďami na vaše otázky, rád by som Vám ozrejmil históriu "problému" Zásad informovanosti občanov prostredníctvom komunikačných prostriedkov. Lebo podľa môjho názoru celý svár tkvie v jedinej veci a tou sú už vyššie spomenuté zásady informovanosti. Musím povedať, že tieto zásady sa pripravovali viac ako pol roka, spolupracoval som na nich spolu s poslancom Horenským. Od začiatku sa tieto zásady stretli s nevôľou pani starostky, ktorá akoby sa bála, že príde o médium vo svojich rukách. Musím podotknúť, že tieto zásady pripomienkovali všetky poslanecké kluby.
Zo strany pani starostky a zo strany niektorých poslancov sme boli označení za plagiátorov, pretože sme pri tvorbe použili materiály českého združenia Oživení (http://www.oziveni.cz/), s ktorým sme aj spolupracovali, materiál pripomienkovalo aj slovenské združenie Antikor. Oživení.cz nám dalo aj súhlas na uverejnenie a preklad ich materiálov, ale stále sme boli pre pár ľudí plagiátormi. Samotní autori z Čiech nás uvádzali ako vzor samosprávy, ktorá ma transparentné "noviny". Treba pripomenúť, že miestne občasníky alebo periodiká, nemajú slúžiť len jednému človeku ale keďže sú hradené z verejných zdrojov, majú byť pre ľudí a o ľuďoch.

A tým sa dostávame k podstate problému. Zásady informovanosti boli prijaté miestnym zastupiteľstvo, ktoré to má vo svojej kompetencii, zároveň miestne zastupiteľstvo kreovalo aj redakčnú radu a v zásadách informovanosti definovalo jej kompetencie.

V zmysle zásad informovanosti Občanov prostredníctvom komunikačných prostriedkov (tu je odkaz na Zásady, Kódex a desatoro: http://www.mckvp.sk/obcan/kvap...) je redakčná rada definovaná takto:

článok 9, bod 1: Redakčná rada je kolektívny orgán, ktorý dohliada na dodržiavanie Zásad informovanosti občanov prostredníctvom komunikačných prostriedkov Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP.

Redaktor-editor predkladá redakčnej rade príspevky na schválenie, čiže z tohto bodu mi vyplýva, že Miestne zastupiteľstvo dalo kompetenciu redakčnej rade schvaľovať príspevky do občasníka KVaPka, predkladané redaktorom editorom.

Definícia funkcie redaktor-editor je, že zodpovedá za prípravu zabezpečovanie informovanosti v zmysle zásad.

Z týchto bodov vyplýva, že kompetenciu pri tvorbe občasníka majú redaktor-editor a redakčná rada.

Takže odpoveď na na Vašu prvú otázku... Starostka mestskej časti zasiahla do tvorby občasníka KVaPka tým, že bezdôvodne v prvom prípade vymenila ilustračnú fotku psa pri článku o veterinárnej ambulancii, za komerčnú fotku danej ambulancie, bez vedomia členov redakčnej rady, bezdôvodne presunula príhovor redakčnej rady ku koncu roka na poslednú stranu ale čo je najhoršie na jej pokyn bol článok občana a poslanca MiZ odstránený z vydania, takisto bez vedomia redakčnej rady. Ak by sa tieto zásahy udiali, z dôvodu že uvedené články a fotografia porušovali zákon, nepoviem nič a súhlasil by som, ale žiadne porušenie zákona nebolo starostkou uvedené... Tým zasiahla do vyššie spomenutých kompetencií.

K uplatňovaniu zverejnenia mojej súkromnej fotky s mojim menom... Fotografia bola ilustračná k článku o čipovaní psov, bola to fotografia môjho psa, na ktorú mám samozrejme autorské práva, tak v zmysle autorského zákona som to právo aj využil a bola označená menom autora, teda mojím. Pripadá mi detinské uvádzať zo strany pani starostky tieto dôvody stiahnutia dotyčnej fotky, ktorú schválila redakčná rada. Preto si myslím, že táto výčitka je neoprávnená, opakujem hlavným dôvodom je aj odsúhlasenie fotografie
 

a ešte pridám pokračovanie

K výtke poslancov k môjmu hodnoteniu starostky. V prvom rade chcem uviesť na správnu mieru, koncoročná správa nebola len mojim dielom bol to výsledok rokovania redakčnej rady, s ktorým sa ja ale úplne stotožňujem. Čiže nehodnotím ja ale redakčná rada. A tej z už uvedených zásad vyplýva, podať správu miestnemu zastupiteľstvu raz ročne. Redakčná rada svojou činnosťou zistila nedostatky a porušenia zásad, čo jej vyplýva z kompetencií ("dbá na dodržiavanie zásad informovanosti"), a tieto porušenia dala do správy, ktorú predložila zastupiteľstvu. Nemôžem považovať za hodnotenie to, že zároveň sme pomenovali aj osobu, ktorá manipulovala s uvedenými článkami, resp. fotografiami. Preto túto výčitku nepovažujem za oprávnenú.

Ja ako občan a volič ale mám právo hodnotiť túto starostku a využijem ho pri najbližších komunálnych voľbách a dúfam, že občania nášho sídliska tiež.

Nakoniec, Vám chcem oznámiť , že k 15. marcu som sa vzdal funkcie predsedu redakčnej rady a ostávam ako člen redakčnej rady. A to z dôvodu, že už nedokážem viac spolupracovať s osobou starostky mestskej časti Košice - Sídlisko KVP.


Pani Poleková, ďakujem za priestor na reakciu, ktorý ste mi dali. V prípade nejasností ma ešte kľudne kontaktujte. Prajem krásny večer, resp. deň.
 
Hodnoť

 

Mna ako obcana zaraza ze je nejaka redakcna rada a redakcny riaditel na noviny mestskej casti. Starostov zrusit aspolu s mestskymi castami. A bude sa nam zit lepsie
 
Hodnoť

Občasník KVaPka

Pozastavil som sa nad tým, že akú publicitu venuje Korzár médiu, do ktorého (podľa môjho triezveho zváženia) minimálne 70 % občanov sídliska KVP ani nenazrie a tobôž, aby si ho ešte aj prečítali. Automatický ho odhadzujú do koša!!!

Pokiaľ si pani starostka naivne namýšľa, že ak raz za čas vyjde Občasník KVaPka so zopár peknými fotografiami, tak sú z jej prácou voliči spokojní, potom je na veľkom omyle. Občanov KVP skôr zaujíma ich okolie a pokiaľ tam nebudú vidieť zmeny k lepšiemu, tak nič nezmení ani to, keď takýto občasník bude vychádzať denne.

P.S. Pani starostka myslím si, že dať spraviť na sídlisku psičkárom zopár smetných debien pre exkrementy ich miláčikov a dať postaviť pred Vianocami veľký stan pre pobavenie deti kultúrnym programom pred Iskrou je strašne málo. Jediné, čo sa dá oceniť je, že konečne po dlhých rokoch sa spravil obchvat z Klimkovičovej na Moskovskú lebo premávka na križovatke pred Iskrou bola naozaj katastrofálna. (Mimochodom spravte anketu, že koľko obyvateľov sídliska si prečíta KVaPku! Zjem kefu ak ich bude viac, ako som to spomenul v úvode.)
 
Hodnoť

Na KVP

riešte výtlky, bezdomovcov, špinu, parkovanie a nie nejaký plátok, ktorý aj tak nik asi nečíta. Po Klimkovičovej sa smerom k Lidlu, či k škole na Lechkého normálne nedá prejsť a nie to ani vyznačené. Kto to nepozná, môže dopadnúť veľmi zle.
 
Hodnoť

Vážení spoluobčania

Dovoľte mi, v prvom rade, poďakovať p. Polekovej. Takto si totiž predstavujem prácu fundovaného novinára, článok má zaujať a dôkazom toho, ža aj zaujal je rozpútaná polemika. Dovoľte mi preto, aby som sa zapojil aj ja, ako poslanec MČ. Najprv pre nezainteresovaných: zmyslom a cieľom prijatých "Zásad informovanosti...." na našom sídlisku, malo byť práve to, aby sa peniaze zbytočne nevyhadzovali na oslavné ódy jednotlivcov, ich reklamnú a politickú kampaň a práve preto nekončili v smetných košoch. Občasník Kvapka sa vydáva za peniaze nás všetkých daňových poplatníkov a logicky aj nám všetkým má slúžiť. Keďže problémom veľkých sídliskje vysoká miera anonymity a z toho vyplývajúca nízka angažovanosť občanov, práve takýto občasník by mal byť sprostredkovateľom vzájomnej informovanosti a hlavne spätnou väzbou voliča k voleným funkcionárom. Umožniť občanom prezentovať svoje predstavy, myšlienky a názory, prispievať svojimi nápadmi, ale zároveň poukazovať aj na nedostatky. Takáto spätná väzba by určite pomohla minimálne pri tvorbe rozpočtu, ako najdôležitejšieho legislatívneho procesu v rámci samosprávy, zadefinovaniu takých priorít, ktoré by čo najvernejšie odrážali skutočné potreby sídliska.....Problémov je neúrekom, niekde bolo treba začať a my sme chceli do tohto procesu vtiahnuť aj Vás - občanov......Bohužiaľ, narazilo to na neprekonateľný odpor, ktorý vyvrcholil vetou vyslovenou na miestnom zastupiteľstve: "...Ja nedovolím poslancom uverejňovať svoje názory...!!!" Som presvedčený, že každému súdnemu človeku pri týchto slovách musí, 24 rokov po revolúcii, behať mráz po chrbte. Mne len nie je jasné, prečo to nevadí politickej strane, ktorú dotyčná reprezentuje, a ktorá ma vo svojom názve demokratická, kresťanská a k tomu všetkému je aj pravicová. Ďakujem, Ing. Harajda
 

Ivan Harajda

Páči sa mi, že aspoň niekto s kompetentných tu vyjadril svoj názor a priznal aj nedostatky, ktoré treba riešiť.

No milšie by však bolo keby sa tu vyjadrila starostka p. Kyjevská - ale pre ňu je ako vidieť také niečo príliš ponižujúce, ona sa voličom určite prihovorí, ale až keď sa budú blížiť ďalšie voľby. :-(((

Piano: 3/3
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop