Korzár logo Korzár Košice
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z Ťahanoviec zmizla ďalšia skládka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dobré ráno,
o Majetkári by som na mieste starostu Petrvalského radšej pomlčal a neprizvukoval by som ho. Okrem vyfotenia sa s rodinou Turtákovou - mám aj video výpovede tejto rodiny nepreložil pri riešení problematiky ani slamku. Hanbil by som sa k Majetkáru vôbec verejne vyjadrovať! Silné slová o skoro likvidácii obydlí by som tiež nepoužil , nakoľko dobre vie, že ide o nehnuteľnosti. Tí rómovia - niektorí rómovia tam majú aj v ruke aj zdrap papira, ktorý som osobne videl a ten môže byť v zmysle práva chápaný ako zmluva. Dokonca aj kartónová krabica môže byť chápaná ako obydlie... Tak radšej by som bol na jeho mieste v svojich verejných vyjadreniach trošku opatrnejší!

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
poslanec MZ Mesta Košice
 

 

Ospravedlňujem sa za niektoré malké chybičky v mojom príspevku, ale musím konštatovať, že ma značne rozladilo to,čo v článku bolo uvedené. Ide o zavádzajúce informácie , ktoré moju aktívnu činnosť v problematike predovšetkým Majetkára doslova dehonestujú. Pre opätovné objasnenie som vyvinul maximálnu úsilie a činnosť pri práci s rómskym etnikom , ktoré tam žije a naozaj by som si nedovolil v súčasnej právnej situácii, ktorá tam reálne pretrváva použiť výrazy " o zlikvidovaní" týchto obydlí. Verím , že verejnosť si vytvorí svoj vlastný názor na vec a v prípade záujmu som samozrejme som pripravený odpovedať na aké koľvek otázky v tejto oblasti. Vyjadrenia tohto druhu o likvidáciách sme tu už mali a však v týchto prípadoch je potrebné veľmi citlivo a najmä postupovať v súlade s platnou legislatívou . Samozrejme nespochybňujem čistenie Ťahanovského lesa od nelegálnych odpadov ( ja som sa osobne na jar podieľal v rukaviciach na ich likvidácii aj so skupinou občanov Ťahanoviec) a tak verím , že aj pán starosta Petrvalský priloží ruku k dielu resp. snáď aj priložil ?

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 
Hodnoť

o troch prstoch ...

Vážený pán
Ing. Miloš Ihnát poslanec MZ Mesta Košice Smer-SD
člen viacerých komisií MZ
člen dozornej rady DPMK
a zamestnanec Bytového podniku,

blahoželám Vám ku zmene pohľadu na problémy sociálne exkludovaných.
Škoda, že zmena je spôsobená pravdepodobne tým, že "opatreniu" ste nešéfovali Vy. Neviem, či máte informácie o tom, čo robil starosta MČ pred týmto "opatrením".
Ak viete o "zdrape papiera" a máte vedomosť o tom, že o ňom vedel aj starosta - konajte.
Súhlasím s Vami, že dokonca aj kartónová krabica môže byť chápaná ako obydlie... (O tom sme už jednu výmenu názorov mali).
Ku pozitívnemu obrazu zmeny pohľadu by prispelo, keby ste ako Slovák priznali Rómom veľké "R".
Som zvedavý, aké merítka použijete na svoju činosť pri očakávanom búraní obydlí na L IX....
Indické príslovie hovorí: "Dávaj pozor, keď ukazuješ prstom na druhých - tri prsty ukazujú na teba".

S pozdravom
JUDr. Mgr. Ladislav Rovinský
občan mesta Košice :-)
 

 

Dobré ráno pán Rovinský,
viem dobre o čom tu píšem. Fyzicky som problém riešil a úspešne doriešil. Je tam čisto a je to aj pokosené. Ak budete mať na moju osobu otázky , tak veľmi rád ako vždy odpoviem.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 

 

Dobrý deň, pán Ihnát

Ako som napísal:
Ak viete o "zdrape papiera" a máte vedomosť o tom, že o ňom vedel aj starosta - konajte.

S pozdravom

JUDr. Mgr. Ladislav Rovinský
 

 

Dobré ráno,

to, čo vedel pán starosta je vecou pána starostu. Som názoru, že ak sa verejne vyjadruje v tých slovách ako sa vyjadril, tak mal mať overené všetky skutočnosti. Zaujímal sa vôbec na tvare miesta? To vie predsa ako štatutár MČ povedať len on sám.Som poslancom a prehľad veru mám. V čase riešenia problematiky sa tam ( Majetkár) bol raz ukázať, odfotiť ( už som len čakal , že kedy to bude v ťahanovských novinách) a napokon na miestnom zastupiteľstve prezentovať nepravdu je pri najmenšom neseriózne. Pán starosta Petrvalský veľmi dobre vie, že o čom tu píšem. Aj má predsa možnosť verejne sa vyjadriť. Nikto mu to nezakazuje. Ináč je potrebné okrem iného uviesť, že zúčastnili sme sa spoločne rokovaní, ktoré vždy ustáli na mŕtvom bode. Človeče pomôž si a aj ...

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 
Hodnoť

Skromný názor

Problém s bezdomovcami je hlavne problém sociálny. Na rozšírení tohto javu má hlavnú vinu politický systém kapitalizmu. Politické "elity" tento problém riešia rovnako ako bol ešte riešený na prelome 19. až 20. storočia. Výstižne o tom písal v jednej svojej knihe známy "zúrivý" pražský novinár Egon Ervin Kisch. Samozrejme väčšinu bezdomovcov azda tvoria Cigáni, ale bezdomovcom sa môžete stať po strate zamestnania, či žiaľ aj tým, že v takejto situácii, mnohí nemajú inú možnosť iba si požičať od nebankových spoločnosti a neskôr prídu o strechu nad hlavou. Mestá a obce nemajú dosť financií na budovanie socialnych obydlí. Nedávno som čítal článok o tom ako tento problém riešia vo Fínsku. Tam si vypočítali, že je lacnejšie tieto obydlia stavať, prenajať ich za symbolické nájomné bezdomovcom za podmienky, že budú vykonávať verejnoprospešné práce ( to isté ako u nás aktivačné práce), čo ich stojí menej ako sa starať o bezdomovcov, ktorým je tiež nutné v prípade chorôb poskytovať častejšie nemocničné ošetrenie ako iným obyvateľom. Samozrejme hlavnú úlohu tu má štát, ktorý na tieto sociálne obydlia vyčlenil prostriedky zo štátneho rozpočtu. Dá sa to uskutočniť aj u nás. To by sme však naši politici museli byť rovnakí ako fínski a hlavne tzv. štátne zákazky by sa museli realizovať nie za percentá tým, ktorí ich schvaľujú a hlavne by sa nemohli dať vopred vybraným firmám...
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop