Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Problémy U. S. Steelu s dlhmi sa môžu dotknúť aj košickej fabriky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Ak fabriku

kúpi lump, ktorý ju položí na kolená, kľakne na kolená celý východ.
 
Hodnoť

USSK s.r.o. Holandsko je trust......!

USSK s.r.o. je trust v sprave USS/" ex-USX" Sevice, pobera len dividendy za správu a platy manažerov refunduje slovenská "subsidary" manažerom USS/USA......podobne ako bol APPIAN group/USA v Skode Plzen a potom za tým holandský fond ???????
Trust je ideálnym nástrojom na správu majetku. Využíva sa predovšetkým ako právna ochrana majetku úzko spojená s anonymitou vlastníka (zakladateľa trustu), ale tiež na usporiadanie majetku a dedičských nárokov presne podľa zakladateľových predstáv. Je možné tak obísť zákonné pravidlá platné v dedičskom konaní v SR/ČR.

Trust pochádza z anglosaského práva a je známy už po mnoho storočí. Trust sám o sebe spravidla nemá právnu subjektivitu, je to forma právneho vzťahu medzi zakladateľom (pôvodným vlastníkom majetku) a správcom trustu (Trustee). Prevodom majetku do trustu prestáva byť faktickým vlastníkom zakladateľ. Všetky záväzky zakladateľa tak naďalej nemôžu byť uspokojené prevedeným majetkom, pretože ide o aktíva iného subjektu – správcu trustu. Správcom trustu je obvykle právnická osoba zriadená podľa práva, ktorým sa riadi vlastný trust. Trust vzniká uzatvorením trustovej zmluvy medzi zakladateľom a správcom trustu.
Vznik býva potvrdený registráciou v oficiálnom registri v danej krajine založenia. Zakladateľ zároveň spíše tzv. listinu prianí (Letter of Wishes), v ktorej určí, ako má byť naďalej s majetkom zaobchádzané a kto má mať z majetku prospech. Subjekt, v prospech ktorého správca trustu majetok spravuje, a ktorému majú plynúť výnosy z majetku trustu, sa nazýva beneficient. Beneficientov môže byť viac a výnosy z trustu môžu získavať vo forme peňažitých či naturálnych plnení. Zakladateľ má zároveň právo určiť protektora, ktorý kontroluje správcu trustu, či jeho počínanie je v súlade s prianím zakladateľa.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/diskus...
 

skoda, ze pises neutralne

osobne skusenosti su nedocenitelne :D
Este v dobe Appian Group sa mi podarilo dostat ako konzultant mladeho este nie inziniera z KE do Plzne na diplomovu pracu a vyhral 1. miesto za ten rok, ako diplomova praca s najlepsim prinosom. V Skodovke pod Appian group sa pracovalo celkom dobre, az na vynimky niektorych jedincov. Inak celkom kolosalna firma s neuveritelnym know how, o ktorom sa beznemu obcanovi moze len snivat.
Teoretizovat je pekna vec, ale realita je uplne ina. Neskor bola cast divizii z Appian Group predana ruskemu OMZ.
Takisto pocit povozit sa na novej "tramvaji" Astra bol zazitkom na cely zivot ;-). Ale to len tak na margo tvojho prispevku.
O co ti v nom islo?
 

Appian group podoba USSK s.r.o.Holland

Ano, byl to podvod. Znalec ... že byl v čele nastrčené firmy Appian Group, předstírající, že zastupuje fikti. ... Politici ČSSD si už nepamatují na prodej Škody Plzeň.....a nastrčenou americkou firmu Appian group-fond,který ve skutešnosti ovládali Koláček a spol.........!?????
 

hm

nejvic mi bylo lito inzenyra, ktery vymyslel technologii na vyrobu prirubovych hrideli pro vetrne elektrarny. Skodovka diky tomu mela uz tehdy pres 50% pokryti celosvetove poptavky a taky i dodavky. Nakonec jeho know how prodali Rusum jednym smahem. Nikdo se nikoho na nic neptal.
Jen mne se jednou zeptali co znam a sdelil jsem, ze nic" vubec nic neznam a sel pryc z te firmy. Jinak se mi tam pracovalo dobre.
 
Hodnoť

O správe USSK rozhodne majitel.

O košickej huti v strategických veciach rozhoduju "slovenskí privatizeri" a nie spravcovia a manažujuci manažerikovia USS/USA, ktorí sa na "daily ***** business and program SAFETY No.1", ONLY !????????
Obchodná siet a managment obchodu je riadený mimo firmy cez investičné podiely u distributorov a zahran.registrované podiely toho istého majitela.
 

rozmyslam, ci tenot inteligentny"

prispevok je dielom nemenovaneho manazera na byvalej ZOS-ke, ktory niekolkorocnou pracou na pozicii nizsieho manazera na Predaji naakumuloval dostatocne zdroje na kupu Kositu alebo ide len o fiktivnu osobu znezivajucu toto priezvisko ...
 

GR ZOS Š.nebol Lucky looser- pravdu !

Ano, bludní amici dostavaju strategické "noty" od slovenských majitelov,ved prečo by spolu s USS "odsavali"
zisky v r.1997-8 z VSŽ na nimi pripravovanu privatizaciu celej hutn.časti cez VZ a nie tender ?!
Obchodné kancelarie patria pod USS Europe ,Holandsko nie pre paradu ale prave pre sposob servisnej služby za ktoru sa tvrdo platí.......by the way lucky loosers su "100% "obchodníci s daždom" na terajšom Predaji USS a GR ZOS bol v tom čase niečo ako viceprezident ,takže si mimo ako "jedle" !?????
 

trochu miesas ...

neviem na co do toho pleties joint venture z rokov 90-tych .. tych par starych zvitkov hadam nema vplyv na terajsiu vykonnost ... a Svigar vonkoncom nebol ziadnym ani tienovym vice (aj ked mal urcite kompetencie) ... jeho oficialny plat (a o tom "malicko" nieco viem) mu ani teoreticky nemohol zabezpecit buducu investiciu (co je skor otazka pre spravcu jeho danovych prijmov) ...
 
Hodnoť

Vznik spol.podniku r.96/97......

VSŽ uzavřela s firmou UEC (USX Engineerings & Consultants, Inc.) smlouvu o poskytnutí manažerských služeb v r.1997 a neskor to akcionári VSŽ "preklopili" na nový celok monom :USSK s.r.o......v r.2000 !
Odlievanie ziskov na VSŽ-USS a Barcos/ICT bolo od začiatku 1997 s cielom privatizacie do USSK s.r.o. !!!!
1997:
U.S. Steel pouze finalizoval výrobu "pocínovaných plechov", zatímco materiál nakupoval od VSŽ, za což mu zaplatilo 12 tis. SK, i když náklady byly daleko vyšší !!! Takhle šikovně U.S. Steel připravilo ročně VSŽ o cca 1,5 mld. SK.!!!!!!!
 
Hodnoť

 

ZNÁRODNIŤ
 

 

a čo tým dosiahneš? nominanti Smeru a.s. určite nebudú hospodáriť lepšie, resp. budú hospodáriť ako Rezeš a potom to zase bude musieť kúpiť súkromník, napr. ten Ukrajinec
 

 

ROZPUSTIŤ POLITICKÉ STRANY
 
Hodnoť

U.S.Steel

Vlastníkom U.S.Steelu je akcionár z USA ,túto fabriku podaroval Dzurinda Američanom ako odmenu za to ,že mu pomohli poraziť Mečiara.
U.S.Steel doposiaľ na Slovensku nezaplatil ani cent dani.
Fico bol v ťažkej situácií,keď Američania chceli predať železiarne na Ukrajinu.Jedinou možnosťou bolo zabrániť tomuto predaju.
Ukrajinské hutníctvo,zanikne po tom čo by bola Ukrajina asociovaná do EU, je to celkom zrozumiteľné.
Európska komisia nebude mať záujem pomáhať Ukrajinskému hutnému priemyslu,práve naopak bude na Ukrajinu tlačiť aby tento priemysel reštrukturalizoval a nakoniec úplne zatvoril.
Samozrejme ,že Košický hutný závod by stihol podobný osud.
Dôvod je jednoduchý, Rusko po podpise dohody Ukrajiny z EU zruší všetky zmluvy o spolupráci z Ukrajinskými železiarmi.Ukrajina nebude mať kde železo predávať.
Základnou chybou bolo,že Dzurinda a spol predali VSŽ Američanom !!!!!! Dzurindovci pomohli krátkodobo sami sebe pri uchopení moci, Slovensko však z hľadiska perspektívy poškodili.
 

 

tvoja poznamka o neplateni dane vychadza skutocne z neznalosti problematiky ... radsej sa opytaj tych, ktori o tom skutocne nieco vedia ...
 

1.BARCOS-2.ICT-3.VSZ-USS s r o

Čital som,že :..........náhoda ?????
1997-1999:VSŽ-USS s.r.o. a "tunelovanie spolu" ????
U.S. Steel pouze finalizoval výrobu "pocínovaných plechov", zatímco materiál nakupoval od VSŽ, za což mu zaplatilo 12 tis. SK, i když náklady byly daleko vyšší !!! Takhle šikovně U.S. Steel připravilo ročně VSŽ o cca 1,5 mld. SK.!!!!!!! Náhoda ??????
 

Si úplne mimo

Alternatíva k US Steelu bol indický Mittal, dnes Arcelor Mittal. Z dnešného pohľadu by to asi bolo lepšie keby US Steel bol súčasťou Arcelor Mittal. Kombinácia prístupu k surovinám a superintegrovanej výrobe v KE a lacnej pracovnej sily mohli urobiť z Košického závodu najlepší závod Arcellor Mittal v Európe, ale to vtedy nikto nemohol vedieť. Vtedy sa rozhodovali, či predať mečiarovcami čiže dnešnými smerákmi (príklad http://www.osobnosti.sk/index....) 2 najväčší podnik na Slovensku predať viac ako 100 rokov starej americkej firme, alebo vtedy ešte nie plne etablovanej firme Inda Lakshmi Mittala.
SMER síce hrá divadlo ako vždy, ale ľudia, čo za ním stoja sú Tí ktorí pomáhali VSZ rozkradnúť a dohnať ho do takej zlej finančnej situácie, že ho mohol niekto kúpiť takmer zadarmo.
Vidno, že o oceliarstve nič nevieš, lebo Ukrajinské oceliarstvo rozhodne nepadne po prípadnom začlenení do EU. Rusko už väčšie prekážky ako dnes Ukrajinskej oceli, vzhľadom na jeho členstvo vo WTO, klásť nemôže. Tieto 2 mafiánske skupiny medzi sebou už dávno tvrdo bojujú a vysoké ceny plynu pre Ukrajinu sú toho dôsledkom. Ukrajinci volili Janukoviča lebo verili, že ak zvolia Ruskom podporovaného kandidáta, tak sa tento tlak zníži, ale potom Ukrajinci zistili, že Rusi im nič zadarmo nedajú ba naopak a preto teraz Janukovič obrátil, lebo vie, že s EU sa ľahšie dohodne. Ak by si mal aspoň nejakú šajnu, aké lacné suroviny má na výrobu ocele Ukrajina, aké technológie a financie majú dnes k dispozícii, tak by si sa bál skôr o Európske hute a nie o Ukrajinské. Rusi dnes, tak ako zbytok sveta, majú oveľa viac starostí s Čínskou oceľou ako s Ukrajinskou, ale to takých ako Ty asi nezaujíma, alebo to asi intelektuálne ani vôbec nevieš obsiahnuť. Pre Teba je svet jednoduchý, velebiť Fica, aj keď nás okráda, ale on to vlastne s nami všetkými myslí dobre. Ľudia ako Ty sú jasným príkladom toho ako demokracia zlyháva keď dáva volebný právo ľuďom ako Ty. To priznal pod lampou aj minister financií Kažimír - parafrázujem: my vieme, že to čo robíme nie je optimálne, ale sme aj politici a musíme robiť také opatrenia aby sme mali šancu byť zvolení a väčšinový volič potrebuje divadlo, tak robíme divadlo.
 

Psst!

O tom sa písať nemôže, alebo už potichu áno?! Ja si pamätám, že keď ten zlý privatizér Rezeš vyvážal košickú oceľ do USA - krajiny, ktorá navonok presadzuje voľný trh (avšak len pre seba!), tak tá krajina so svojim "voľným" trhom uvalila na košickú oceľ dovozné clo.
 

A co tak SlovCan s.r.o. ?

VSŽ vyvažali do USA HRC a bramy do Kanady , všetko to vybavoval moj priatel Friedmann,ktory dohodol príchod USS aj do spol.podniku USS-VSŽ a začalo sa "odlievanie" zisku do spol.podniku cez nízku vstupnu cenu full-hard za 12000 SK /400 USD !!!! Takže,kto priniesol USS / USA na manažovanie do Košíc ?? Nie,Čurinda ani Eichler ,ale Smerek-Rezeš-Friedmann !!!!!!!
 
Hodnoť

neviete o aky sw sa jednalo?

na ktorom prerobili?
 

1 2 >

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop