Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Ťahanovciach plánujú kamerový systém za 144–tisíc eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dobré ráno,
som presvedčený, že každému záleží na tom, aby ťahanovský kamerový systém konečne fungoval a bol zrealizovaný za prijateľnú cenu. Odporučil by som verejnosti prečítať si diskusiu na ťahanovskom webe(www.tahanovce.sk/mutah). Je tam aj navrhované alternatívne riešenie za prijateľnú cenu. Poopravil by som pani redaktorku aj v samotnom hlasovaní. Určite všetko okolo kamerového systému jednohlasne odhlasované nebolo. Dvaja poslanci a to Ihnát a Hirman dali hlasovaním o zmene rozpočtu jasne najavo, že veci okolo kamerového systému poriadne vysvetlené neboli, poslanci v tom všetkom po väčšine majú úplný zmätok. Tak sa na konanom zastupiteľstve niekoľko poslancov aj vyjadrilo. Nakoniec aj pre moju osobu ostalo prekvapením, že jasné to nemali,ale hlasovali "ZA".

Programový rozpočet MČ Košice-Sídlisko Ťahanovce za rok 2013 - 4.zmena rozpočtu - Uznesenie č. 140/2013
Poslanci zastupiteľstva mestskej časti hlasovali nasledovne:
Za: 15
Proti: 0
Zdržali sa: 2
Nehlasovali: 0
Prítomní: 17


Za:PaeDr.,PhD. Uršula Ambrušová Ing. Marko Badanič JUDr. Cyril Betuš Mária Borovská
Ing. Peter Bozogáň Mgr. Elena Červeňáková MVDr. Jozef Figeľ Ing. Peter Karabaš
Ing. Galina Kiššová Ing. Peter Kovaľ Ing. PhD. Ľubica Kozáková MVDr. PhD. Pavel Naď
MVDr. Danica Nagyová Ing. Mikuláš Sabo Stanislav Výrostko

Zdržali sa:PhDr. Mgr. Jaroslav Hirman Ing. Miloš Ihnát

Môj návrh je jednoznačný. Určená odborná komisia by mala problematiku opätovne prehodnotiť , vypočuť si alterantívne riešenie a vyhodnotiť návrhy a zámer s riešením by poslancom mal byť zrozumiteľne vysvetlený . Pán Wagner sa údajne dozvedel o svojom členstve v odbornej komisii až na konanom mimoriadnom miestnom zastupiteľstve z čoho on sám ostal prekvapený. Tak to popisuje aj na ťahanovskej diskusii.
Stále sa pýtam. Ako ďalej ťahanovský kamerový systém?

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
poslanec MZ
 

 

Neviem načo je nám kamerový system, úplne by stačilo keby drahí pani v zelenom nechodili len do metra na kávu a sem tam urobili aj nejakú pochôdzku po sídlisku...zobrať im batmobil, len rozdávať papuče nato by ich bolo
 

 

Áno, plne s Vami súhlasím.

Ing.richard Wagner
 

 

Dobrý deň,
po dnešnej konzultácii s náčelníkom Košickej mestskej polície sa aj na našom sídlisku chystajú cyklohliadky mestskej polície. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie vybavenia policajtov. Je to vcelku pozitívna správa.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 
Hodnoť

Predražený kamerový systém

Dobrý deň.

Nie všetko, čo je napísané v článku je pravdou, okrem toho mám pocit, že pani redaktorka napísala do článku len to a tak, čo jej bolo vopred povedané aby tam napísala. Fakty ale overené určite nemala. Okrem toho ak už spomína aj moju osobu, tak sa mohla aj mňa opýtať na môj názor, ak už chcela napísať článok, ktorý má byť pravdivý.

Ale ku kamerám.
Mestská časť Košice - Sídlisko Ťahanovce si dala za peniaze vypracovať návrh - štúdiu kamerového systému známej košickej firme, ktorá je dlhé roky distribútorom kamier značky BOSCH Security Systems. Práve táto značka-technológia je aj navrhovaná a patrí medzi jedny z najdrahších technológií v kamerových systémoch, pritom ani z ďaleka nie k tým najkvalitnejším.

Ja Nie som žiaden neúspešný uchádzač, pretože moje návrhy Mestská časť ani nemá. Ja som zatiaľ len poukazoval na skutočnosť, že sa jedná o zbytočne drahé riešenie kamerového systému.

Ak by to niekoho zaujímalo, tak momentálne mám podrobne vypracovaný projekt kamerového systému pre Mestskú časť Košice - Sídlisko Ťahanovce s vysoko kvalitnými IP kamerami AXIS Communications (Švédsko - nie Čína) v celkovom počte 22 kamier (13 otočných a 9 pevných) a to v celkovej sume: 96.000,- EUR s DPH

Aj kamerový systém sa má vybudovať z daní občanov tohto štátu a preto má byť v pomere kvalita-výkon. Pritom kamerový systém je len pomocný nástroj pre políciu, ktorú ale na našom sídlisku veľmi nevidíme. Kamery nie sú všeliek !!!

Viac sa o mojom návrhu a výhodách dočítate na www.tahanovce.sk/mutah v sekcii Miestne zastupiteľstvo.,

S pozdravom

Ing. Richard WAGNER
 

Pán Wagner

Váš argument, že nie všetko sa robí v Číne je zábavný. :)
 

 

Znie to neuveriteľne, ale nie všetci vyrábajú svoje zariadenia v Číne

Ing.Richard Wagner
 

 

"...Navrhované kamery majú zbytočne príliš veľké rozlíšenie, čo zvyšuje aj ich cenu..."

tak neviem p. Wagner, ale pre mna ako moderne-technicky zmyslajucenho cloveka je prave vysoke rozlisenie kladnym parametrom. skor sa mi zdaju zbytocne kamery, na ktorych zaznamoch vidno rozstvorcekovane machule.
 

 

Áno, máte pravdu ale vysoké rozlíšenie má význam hlavne pri pevných a nie otočných kamerách.
Moj návrh obsahuje 13 otočných kamier s rozlíšením HDTV (1280x720) a 9 kamier s rozlíšením FULL HD (1920x1080).
Okrem toho čím je vyššie rozlíšenie kamier, tým vačšie sú dátové toky z kamier a tým sú aj vyššie nároky na diskové pole (storage) pre záznam z kamier.

Preto nedoporučujem otočné kamery s FULL HD rozlíšením. Je to zbytočné, pretože otočné kamery majú optický zoom (priblíženie).

S pozdravom

Ing. Richard Wagner
 
Hodnoť

Gratulujem poslancom aj občanom

MČ Sídlisko Ťahanovce, že si vybrali skutočne renomovaného výrobcu, ktorý má v oblasti budovania kamerového systému v Košiciach dlhoročné skúsenosti. Z peňazí, ktoré na realizáciu výstavby kamerového systému poslanci vyčlenili totiž vyplýva, že to myslia skutočne vážne a majú záujem o skutočne kvalitný kamerový systém. Osobne som rád, že nešli cestou MČ Nad jazerom, kde majú kamerový systém "za 5 korún" a tak to aj v praxi vyzerá alebo cestou MČ Sídlisko KVP, kde obdobný shit ako Nad jazerom chcú vybudovať.
 

 

Dobrý deň,
nikto ani z poslancov nepovedal, že kamerový systém nie je potrebný. Píšete o kvalitnom kamerovom systéme. Musíme si pripomenúť aj fakt, že ešte v lete tu bol návrh za cca 240 000,- eur. Nech tento systém je kvalitný, preriešia sa všetky alternatívne riešenia, nech poslanci pred hlasovaním majú v problematike úplne jasno. Bohužiaľ, ale ako som napísal,tak opak bol pravdou ( zvukový záznam to len potvrdzuje). Tiež trvám na prezentácii celého alterantívneho riešenia kamerového systému. Jednoducho som zvolený poslanec zastupujúci názor verejnosti a mám nárok pred tak vážnym rozhodnutím byť úplne stotožnený so svojim vyjadrením v samotnom hlasovaní. Ide reálne o nie malé verejné finančné zdroje.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 
Hodnoť

 

MC nema peniaze aby kupovala pozemky na parkoviska, nema peniaze na cistenie kanalizacnych vpusti, nema penaize na vela vela vela a vela veci ale ma peniaze na kamery ktore supluju pracu policajtov ???? naco je mestka polica ??? aby vysedavala v autach ??? aby sa prevazala v autickach ??? zobrat auta a nech pekne chodia po uliciach ...
 

Kamery sú potrebné

Máme kamerový systém v našom bloku. Na Ťahanovciach. Máme ho asi rok a už 2x sme našli "páchateľa drobného priestupku".
Policajti sú fajn. Určite ich nebude menej ani po zavedení kamerového systému. Ale oni, aj keby ich bolo 3x viac, nebudú všade. A keby ich bolo aj 3x viac, stále by sme sa na nich sťažovali, že "kávičkujú, vysedávajú a pod."
Cena: O kamerách na Ťahanovskom sídlisku sa bavíme už dlhšiu dobu. Zvolávať ďalšiu komisiu? Prečo až teraz? Prečo nebol návrh na jej zvolanie už predtým?
Bude nás to stáť možno viac peňazí. To väčšie rozlíšenie. Aj viac peňazí na ukladanie dát. (tie sa ale po čase prepisujú na to isté záznamové zariadenie). Hlavné je, že konečne budeme mať kamerové zariadenie.
Koľko mesiacov, rokov, sa o ňom len hovorí?
Moj názor: Nikdy nebude ideálne riešenie. Ale konečne bude!
 

 

je rozdiel umiesnit kameru vo vchode a vonku. v bloku staci mensia kamera, je nizsie polozena a pokial je dobre zamaskovana tak je slusna sanca ze zlodej ju prehliadne a uvidite ho. druha vec je kamera vonku na stlpe. je pomerne vysoko a hlavne v noci nevidno takmer nic okrem nejakych rozmazanych postav kedze maju blbe rozlisenie, malo svetla co sa sice da riesit ale otazna je cena. kazdopadne ktosi musi situaciu sledovat a volat hliadky ze tam a tam je problem. a kym nie je problem tak bud sedia v aute alebo sa vozia alebo co vlastne robia ??? prechadzky by im urcite prospeli :) ...

mestska policia by namiesto vyberania parkovneho mala chodit po uliciach. jeden mestky fizel a druhy statny. nech ludia vidia ze su von, ze sa aspon tvaria ze budu pomahat a chranit majetok ludi ked sa cosi stane.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop