Korzár logo Korzár Košice
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Košiciach vrcholí boj o rušenie mestských častí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

starostovia nechcú = boja sa o korýtko

udivuje ma, že starostovia, ktorí aj chceli reduckiu, nakoniec chceli posilnenie kompetencií - naco je mestskej casti viac kompetencii?? aby mohlla šafíriť svojvoľne? kompetencie treba brať a nie dívať, pretože čo starosta to pánskejší huncút a im treba krídelká pristrihávať a nie pridívať letky :)
 

Žiadne referendá starostov,zneužívanie

našich daní na ich platy a ich rodín s kamarátmi na úradoch.Keď ich treba voliť stačí 12% ale keď vyhodiť s*vine od korýt tak musí byť viac ako 50% zúčastnených oprávnených voličov v referende,čo je právny nezmysel platnosti referenda na Slovensku.Okamžite zmeniť zákon o referende aby bol demokratický,koľko účastníkov príde toľko právopltane rozhodne o výsledku ako je to v iných demokraciách nie postkomunistických ako u Nás teraz.Všetky zákony sú tak nastavené,aby všetko zostalo po starom ako pred 1989.Hanba a trest všetkým,čo za tým stoja.
 

 

z 22 mensich korytok bude 5 velkych koryt, co sa zmeni ? bude sa snad kradnut menej ? a ze sa usetri na rezii (platy, odmeny atd 22 starostov ?) - kde mame ako obcania zaruku ze usetrene peniaze neskoncia vo vreckach konkretnych ludi, ale ze budu pouzite v prospech ludi ? inak mam ku zmene poctu casti neutralny postoj.

inak som straaasne zvedavy na cesty v KE, kedy sa zacnu objavovat diery, kedze uz nam zopar dni mrzne, len este neboli poriadne zrazky.
 

Naša časť má stále prebytkový rozpočet

Nechceme, aby naše dane išli na dlhy, ktoré nespôsobila. Je to celé ako SMER. Jedná sa o deštrukciu celého systému. Pre jedno euro dokážu zničiť firmy, ktoré prinášali miliónové zisky. Šetrime, nech to nás aj zabije. Ak mestská časť nemá na svoju prevádzku, nech zanikne, ale nie tie, ktoré sú prebytkové a riadne si plnia svoje funkcie.
 

Ak Rašíd berie dva platy nebude šetriť

sa v celom meste ani nezmení sa počet mestských častí z 22 mč na oveľa menej Centrum -Juh-Západ-Sever-Východ na päť obvodov.Obvod Centrum by tvorilo mč Staré mesto+časť mč Juh okolo centra,Obvod Juh by tvorili mč Juh,mč,Barca,mč Šebastovce,mč Šaca+Ludvíkov dvor,mč Poľov,mč Pereš.Obvod Západ mč LunikIX,mč Myslava,mč KVP,mč Západ-Terasa,obvod Sever mč Sever,mč Ďžungla,mč Ťahanovce,mč sídlisko Ťahanovce,obvod východ mč Furča,mč Opátske.mč Jazero,mč Krásna.Vytvoriť 5 obvodov s cca 50 tisíc občanov v jednom obvode je ideálny stav ako ušetriť s jednou centrálnou budovou Magistrátom,bet starostov mč stačí Nám jeden primátor na celé mesto.Ušetrili by sme na 22 platov starostov,22 platov kontrolórov,na platoch nevyčislíteľného počtu poslancov a úradníkov aj iných zamestnacov.Financie išli by na správne účely konečne.Má niekto iný lepší návrh pred bankrotom mesta aj všetkých mč Košíc?
 
Hodnoť

Konečne !

optimalizáciou počtu mestských častí by mesto dokázalo ušetriť nemalé finančné prostriedky.... a to je podľa mňa v dnešnej dobe najdôležitejšie... pevne verím, že z diskusie vyplynie väčšinový názor a to v podobe zredukovania už tak rozbujnenej miestnej správy z post komunistických čias...
 
Hodnoť

Košice diktujú ministerstvu !

Tu vidíme, ako ľahko sa dajú poprekrúcať paragrafy v prospech toho správneho SMERu a k tomu patrí aj zmena zákona o vyberaní parkovného. Raši musí niekoho pekne držať za gule !
 

ministerstvo nevie rozdiel ?

Otazka stoji- funkcne alebo volebne obdobie a to je rozdiel.funkcia nastava dnom menovania fo funcie a volebne dnom zvolenia. To ze je niekto diletant a nevie ani napisat rozdiel do clanku,toboz ho vysvetlit je len vizitka slovenskej zurnalistiky :-)
 

Predpis č. 401/1990 Zb., § 3

Zákon Slovenskej národnej rady o meste Košice. § 3

(3) Vytvoriť, zrušiť, zlúčiť alebo rozdeliť mestské časti, alebo vykonať iné zmeny ich hraníc môže mestské zastupiteľstvo všeobecne záväzným nariadením; na prijatie tohto všeobecne záväzného nariadenia je potrebný súhlas trojpätinovej väčšiny všetkých poslancov. Návrh na vytvorenie, zrušenie, zlúčenie alebo rozdelenie mestských častí nemožno predložiť na rokovanie mestského zastupiteľstva v poslednom roku riadneho VOLEBNÉHO obdobia orgánov samosprávy mesta.

Ministerstvo ustúpilo Rašimu, z volebného urobili Funkčné. Takže v plnej miere platí, čo som napísal.
p.s. v článku je vysvetlený rozdiel.
 
Hodnoť

 

staci max. 5 casti: vychod, zapad, sever, juh a stare mesto ....

"Raši vyhlásil, že ak budú starostovia proti, žiadne zmeny nakoniec nenavrhne."

ak budu starostovia proti ?????????? LUDIA SU PROTI 22 DARMOZRACOM na postoch starostov, 22 miestnym zastupitelstvam !!! toto by malo zaujimat rasiho kedze ho volili LUDIA a NIE STATOSTOVIA !!!


" Saxa avizuje, že ak by zastupiteľstvo v rámci zlučovania mestských častí siahlo aj na Krásnu, určite ako prvé využijú miestne referendum, ktorým jej obyvatelia môžu rozhodnutie mesta odmietnuť... "

tak nech sa krasna odtrhne od ke a stane sa dedinou. potom ludia uvidia "uzasneho Saxu" v akcii.


22 MC su len zbytocne vyhadzovane peniaze. ci uz treba zelen kosit, opravit cosi tak vsetko riesi mesto. MC su len ohlasovne poruch. a dost draha ohlasovna.
 

starostovia chcu referendum

Je to na hlavu ale starostovia sa boja o svoje posty,lebo su tak pohodlni a neschopni,ze nevedia robit nic ine len stqtostov... Uz pol roka sa vyhrazaju ze ked sa VZN-kom zlucia alrbo zrusia mestske casti,tak v dedinach ako je polov,peres,lorincik,krasna,sebastovce- vyhlasia referendum lebo len oni na to maju pravo a je jasne ze to vyyziju kedze im ako neschopakom ide o robotu... Staci jedna mestska cast,ktora v referende odmietne zlucenie a padnr zlucenie vsetkych...
 

všetko je to jedine o tom

že budú dalšie voľby a smeráci -istotári takýmito "diskusiami" hádžu finty na naivných že chcú niečo aj urobiť. Urobia ale len kecami a "vlastnou hlavou".
Čo keby tak Raši začal verejnú diskusiu o tom, či chceme nezákonne postavený nebytovo-bytový dom a hotel vo veľkom parku a v prípade odmietavého ohlasu tieto dal zbúrať a nocľažníkov vysťahovať.
 

myslis ze je lepsie buchat po stole ?

bauer to tak robí velmi rád, búcha po stole a jeho pokorný ksichtík sa mení na autoritatívnu lokomotívu - my kosicania nechceme aby sa redukoval pocet mestskych casti proti voli ludi. ako by ti bolo keby si bol Polovcan alebo sebastovcan a niekto ti povie ze budes len juh? alebo zapad? tym ludom to narusa mozog,lebo su z dediny a tak to aj ostane....
 

My sme to doma

a henrieta je tu dnes
 

Môj názor

Pôvodne bolo naozaj 5 MČ riadených 5 obvodnými národnými výbormi. Dnes už ťažko sa vrátiť k pôvodnému stavu najmä vo veľkých MČ - obciach.
J aby som navrhoval MČ :
1. Staré mesto
2. Sever vrátane MČ Džungľa
3. Ťahanovce ( obec a sídlisko spolu)
5. Kavečany
6. Juh
7.. Sídlisko nad jazerom vrátane MČ Vyšné Opátske
8. Barca spoločne so Šebastovcami
9. MČ krásna nad Hornádom
10. Sídlisko Dargovských hrdinov
11. Košická Nová Ves
12. Košice - Západ
13. Sídlisko KVP vrátane Myslavy
14. Pereš a Lorinčík spolu
15. Šaca vrátane MČ Poľov

Ak som niečo nezabudol tak to je azda dobrý kompromis. Veľkou otázkou však ostáva postavenie sídliska Luník IX. Sami sa neuživia, Myslava s KVP a ani MČ Západ by ich asi nechceli.
ČO s tým ? Ib ak by ich priamo riadilo mesto Košice až do obdobia zbúrania všetkých obytných domov...
 

 

ja si napr viem predstavit napr take rozdelenie na MC http://imgur.com/vo9xdUi ... lunik IX by dostalo do spravy stare mesto kedze tak L IX ako i stare mesto su specificke ...

DH by som kludne spojil s kosickou novou vsou a dzunglou ... kavecany so severom ... peres, lorincik, polov a saca dokopy ...
 

alebo

celkom dobre by to mohlo byť aj nasledovne:
1. Sever a Kavečany --- pod spoločným názvom SEVER
2. Ťahanovce (sídl. + obec) --- pod spoločným názvom ŤAHANOVCE
3. Dargovských hrdinov, Džungľa, Košická Nová Ves --- pod spoločným názvom VÝCHOD
4. Sídl. Nad Jazerom, Krásna, Vyšné Opatské --- pod spoločným názvom JAZERO
5. Staré Mesto --- pod názvom STARÉ MESTO
6. Juh --- pod názvom JUH
7. Barca, Šebastovce --- pod spoločným názvom BARCA
8. Košice - Západ, KVP, Myslava, Luník IX --- pod spoločným názvom ZÁPAD - KVP
9. Pereš, Lorinčík, Poľov --- pod spoločným názvom ???____(ten mi ešte nenapadol)
10. Šaca --- pod názvom ŠACA
 

Navrhujem Myslava s KVP,

pretože celé KVP stojí na myslavských pozemkoch a malo by patriť pod Myslavu.
 
Hodnoť

 

Že je 22 mestských častí celosvetovým unikátom a absolútnym nezmyslom vieme aj my, neKošičania. V tomto by sa na prvý pohľad dalo Rašimu zatlieskať. Len na prvý pohľad.
Ale je jasné, že je to špekulant. Keby to myslel vážne, tak to bude riešiť skôr. Takto má na to pár týždňov a jediné zasadnutie. Je jasné a on to dobre vie a preto to tak naplánoval, že sa to nestihne a naďalej bude 22 mestksých častí. Ale Raši môže celé predvolebné obdobie vykrikovať ako je jediný primátor, ktorý to chcel riešiť. Veľmi chcel, ale to viete, nedalo sa, nestihlo sa. Napriek tomu, že mu jeho stranícke MV zmenilo to, čo potreboval. Naoko potreboval.
To naozaj chce niekto Rašimu zhltnúť túto udičku? Čo robil 3 roky, čo? Ale čo už čakať od kolesíka, však áno.
 

pod vynadat starostom

Ja pridem vynadat neschopakom statostom a uvidime ako sa ti darmozraci budu osivat pred verejnostou
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop