Korzár logo Korzár Košice
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Starostovať na Sídlisku Ťahanovce chcú tí istí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nový starosta.

Myslím si že pán Miloš Ihnát si zaslúži byť starostom Ťahanoviec :) Odvádza naozaj dobrú prácu a robí niečo pre Sídlisko Ťahanovce!
 

 

Dobré ráno,
ďakujem za určitú pochvalu a menší kompliment. Som príjemne prekvapený tu verejne prezentovaným názorom. V mnohých prípadoch som práve vo verejných diskusiách musel čeliť ostrej kritike , ale bola to skôr kritika pre moju vtedy stranícku príslušnosť. Dnes som v inej situácii. Vždy presadzujem len skutočnosti, ktoré ľuďom zlepšia životné prostredie, riešim situácie, ktoré skôr nazývame extrémnymi, venujem sa aktívne rómskej problematike a bezdomovectvu , vážnemu problému v DPMK,a.s.,čo verím, že nikto by poprieť nemal. Svoj odpočet činnosti verejne činnej osoby mám uvedený na webe : www.milosihnat.sk. Áno, mám ambíciu zabojovať o mandát starostu našej mestskej časti s čím som netajil už od vtedy "prehratých " volieb na starostu v roku 2010. Skončil som druhý, zapol som aktivitu ešte na vyšší výkon a verím, že verejnosť to aj postrehla. Bol by som rád, keby boli verejné debaty kandidátov napr. aj v zasadačke miestneho úradu na sídlisku Ťahanovce, čo by určite mnohé poodhalilo a ukázalo skutočnosti ako sa vlastne reálne a najmä pravdivo majú. Škoda, že v ťahanovských novinách za žiadnú cenu jeden z tu uvedených potencionálnych kandidátov nechce ani len počuť o vytvorenom priestore na odpočty poslancov. Práve aj na tento účel informovanosti verejnosti tieto ťahanovské noviny by mali poslúžiť. Dnes s potencionálnym investorom ideme rozniesť ponukové listy obyvateľom tretieho obvodu sídliska a to z dôvodu povolenia od ÚHA realizácie garážovo parkovacieho komplexu na Viedenskej ulici. Pozemky podľa zistení sú na 80% mestské a 20% súkromné, čo je výborná počiatočná pozícia . Viac k parkovaniu je uvedené na mojej web stránke uvedenej už vyššie. Tak ak môžete, tak držte prsty . Ďakujem za podporu.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 

 

sudruh poslanec ked uz sme pri odpoctoch prace ... v istej diskusii o DPMK pred cca mesiacom a pol ste cosi slubil ... ale ako pozeram tak pozeram slub ste nesplnil ...

takto to dopadne aj s vasim programom ???
 

 

Dobrý deň,
poprosím Vás pán diskutujúci pod nickom mario 1980,aby ste nepísal v "obale",ale priamo verejne napísal v čom ten problém vlastne existuje. V DPMK, a.s. sa odohrali závažné skutočnosti v kauze "nafta", ktorým sa aj dnes riadne a seriózne venujem. Ak je niečo riešiteľné v mojej kompetencii,tak problém nevidím. Budem očakávať Vašu serióznu odpoveď aj s poukázaním na údajné moje nekonanie.Ak by sa aj stalo, že by som niečo nedoriešil, tak by som sa Vám iste ospravedlnil a vec dotiahol do záveru. Teraz sa sám seba pýtam, že čo to asi tak môže byť, že mám to vytknuté.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 

 

ach jaj .... pamat politika je ako svajciarsky syr ... sama diera :) ...

takze zas a znova kedze opakovanie je matka mudrosti ...

17.4.2014 ste v diskusii pod clankom http://kosice.korzar.sme.sk/di... dal verejny prislub ze zistite u kompetentnych preco musia ludia ktorym DPMK za poplatok predlzil platnost starych kariet platit znova za nove ... a predlzovali sa karty aj v case kedy bolo jasne ze maju byt nove karty ...

je to uz takmer mesiac a pol ... standardne sa organy vyjadruju do 30dni ... verim ze ako clen DR si to viete vybavit skor aj ked vlastne uz dva tyzdne meskate :) ...
 

 

Dobry den

Stare karty budu nebezpecne po 30.6., treba sa ich zbavit a vymenit za nove bezpecne. Moze sa stat ze po tomto datume zacnu samovolne vybuchovat alebo horiet. PReto je lepsie karty vymenit a na nic sa nepytat.

S pozdravom
 

 

Dobrý deň, a čo bude s parkovacím domom na Sofijskej? Je to tam komplikovanejšie?
 

Suhlas

Pan Ihnat ma moj hlas. Po skusenostiach s Betusom, ci Petrvalskym je Ihnat najvhodnejsim kandidatom. Je potrebne, aby starostom bol niekto mladsi a plnej energie a nie tzv. vysluzili dochodcovia...
 
Hodnoť

 

Dobrý deň,

najskôr odpoviem na parkovací dom - Sofijska ulica. Áno, máme tam problém. Pozemky sú z väčšej časti súkromné a navyše sú rozdrobené( halušky). Máme tam problém aj s reštitúciami na pozemkoch. Nevzdávame to, ale trošku to potrvá.

Ďalej odpoviem na moje údajné nekonanie - pozabudnutie k odpovedi ( problematika kariet DPMK).

Pracoval som na tom a dokonca som s vedením podniku k problematike rokoval. Odpovede som uviedol okamžite na verejnej diskusii denníka Korzár. Bude potrebné prejsť články k téme DPMK a kariet. Pripojil som tu aj e-mail, ktorý reprezentuje moje tvrdenie o riešení problému priamo s podnikom.


Ragulska (doručené 22. 4. 2014, 14:41)
Prijímateľ
mijo8
Predmet
Re: Dopyt člena DR DPMK, a.s.


Prajem pekný deň pán Ihnát,
v priebehu Veľkonočných sviatkov ste nám zaslal množstvo otázok a podnetov týkajúce sa DPMK, ktoré sú vhodnejšie na diskusiu ako na priame vyjadrenie. Aby nedošlo k prípadným nedorozumeniam, vedenie spoločnosti navhuje pracovné stretnutie 28.04.2014 o 14.00 hod. v sídle našej spoločnosti. Prosím o potvrdenie termínu.

S pozdravom

Dopravný podnik mesta Košice, a.s.
sekretariát GRDňa 17. 4. 2014 13:59, mijo8 wrote / napísal(a):

Dobrý deň,

musím sa opýtať na dopyty, ktoré mi prichádzajú a aj verejne sa prezentujú - myslené je na verejných diskusiách. Potrebujem byť kvalifikovane informovaný. Ďakujem . Ing.Miloš Ihnát.

Zopár námetov na otázky, ktoré by mohol Korzár položiť :
- Z akého titulu boli všetky "staré" karty zablokované k 30.6.2014?
- Kedy to majiteľom kariet mieni DPMK oznámiť písomnou formou?
- Koľko nedorobkov na odbavovacom "systéme" už DPMK reklamoval u krachujúceho EMTest-u?
- Dokedy mieni DPMK kryť neschopnosť EMTest-u?
- Dokedy mieni DPMK trpieť výpadky jednak informačného i odbavovacieho systému, ktoré majú aj vážnejšie následky (nemožnosť označiť si lístok či dokonca jazda spoja mimo svoj CP (!!!)). (Výpis výpadkov veľmi ochotne dodám)
- Ako je možné, že tu prišlo už niekoľko desiatok krámov od sociálne-demokratického kamaráta a deň čo deň sa nám opakuje situácia, že nie je dostatok kĺbových vozidiel? (Výpis služieb/spojov, ktorých sa to týka najčastejšie, dodám)
 

 

v pracovnej dobe na smecku vypisovat...tak nejak by vyzeralo aj starostovanie?
 

Hmmm

bola to blba poznamka, ale nevadi. Ja si myslim tiez, ze po starom prelietavom komousovi Betusovi, ci lezernom Petrvalskom, je pomerne mlady pan Ihnat z tychto menovanych najvhodnejsi kandidat na starostu. Pan Ihnat to dokazuje svojou mnohorocnou aktivitou a snazi sa v ramci svojich moznostiach riesit problemy, ci aspon na ne odpovedat.
 

 

len si robi svoju pracu a popri tom vypisuje na smecku
 

 

Dobré ráno,
diskutujúcemu pod nickom "svätý Peter" odpisujem radšej v skorých ranných hodinách a to určite nechodím na tkzv. "kolotoč", čiže aj na nočné ... Ale poďme k meritu problému. Je potrebné si uvedomiť, že verejná diskusia a operatívne reagovanie na podnet občana je prvým predpokladom kladného hodnotenia verejného funkcionára vrátane napr. starostu. To napríklad podľa mnohých občanov stagnuje na ťahanovskom webe - mutahu. V mnohých prípadoch sa vyriešia problémy, ktoré jednoducho verejnosť zaujímajú riešiť a ak sa vyriešia, tak je obojstranná spokojnosť. Aj dnes podobne ako včera Vám pán diskutujúci môžem písať počas celého dňa. Nebudem tu predsa opisovať, či mám pri sebe zariadenie na odoslanie správy,alebo sedím za domácim PC. Podstatné je to, že sa odpovedá, nevypisuje ako ste uviedol a zároveň reálne riešia problémy. Často je to tak, že diskutujúci si v svojom vnútri povie, že ten poslanec len popíše a odpoveď so zisteniami a postupom riešenia viac neuvidí. Pán diskutujúci pod nickom uvedeným už vyššie. Pokiaľ ste si mohol seriózne všimnúť, tak vždy a stále odpoviem po zistení - preverení skutočností a uvediem aj prípadné postupy riešenia. Tteraz Vám uvediem malý príklad:

Občan napíše dopyt - požiadavku:

Ihrisko po záplavach
Odoslané: 23.5.2014, 13:00 Autor: marcelt
Dobrý deň.
Chcel by som poprosiť p.Ihnáta, resp.niekoho ineho z našich poslancov o zabezpečenie vypratania naplaveneho piesku z detskeho ihriska pred Viedenskou 31 ktore bolo po výdatných daždoch uplne pod vodou ako aj chodníkov a okolia .Možno by stalo za zváženie najst riešenie čo s kopcom pri našom vchode ktorý je pravidelne pri daždoch splavovaný až na cestu, resp. doriešiť kanalový žlab! V tejto suvislosti mam pocit že sadla cesta v zákrute k Viedenskej nepárnej pri smetisku.
Pevne verím že frezovanie cesty bude pokračovať až na Viedensku nepárnu a my sa po rokoch konečne zbavíme retarderov ktore tam vznikli.
Ďakujem
Marcel Takáč
PS : foto,video po zaplavení u mňa resp. na facebooku

Re: Ihrisko po záplavach
Odoslané: 23.5.2014, 13:16 Autor: mijo8
Dobrý deň,

priestor pri detskom ihrisku smerom k Viedenskej 31 dnes pozriem a zabezpečím potrebné opatrenia.Pozriem aj cestu a podľa možností prekonzultujem s Ing. Cichanským zo Správy komunikácii MMK.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
poslanec MZ

Re: Ihrisko po záplavach
Odoslané: 26.5.2014, 12:43 Autor: mijo8
Dobrý deň,
zajtra t.j. 27.05.2014 vyčistia pracovníci od nánosu zeminy z chodníkov pri Viedenskej č.31. Zároveň bude dodaná kľučka na vchodové dvere detského ihriska. Po telefonáte s Ing. Cichanským je dohodnuté, že situáciu vyhodnotí a poprípade ofrézujú aj tú časť cesty pri Viedenskej na ktorej sa nachádza nerovnosť.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát

Uviedol som príklad nie vypisovania na smečku, ale reálneho doriešenia istého občanom prezentovaného problému. A to píšem o 0 hod. 18 minút , aby som nebol náhodou kritizovaný za poslaneckú činnosť.

A ešte jedna zásadná odpoveď na Vašu uvedenú otázku. Áno, to je moja jasná predstava o fungovaní sídliskovej samosprávy. Občan dá podnet, starosta a miestny úrad reaguje a vec rieši. Nie občan je pre úrad , ale úrad je tu pre občana. Viac byť v teréne ako v kancelárii, ale vždy operatívne reagovať aj cestou e-mailovej , diskusnej komunikácie na podnety, dopyty a kritiku občana. Vždy tu musí byť spätná väzba odpovede. To je moja zásada! To by bol jeden z bodov, ktorý by reprezentoval vyjadrenie jedného z kandidátov - inštitút slušnosti voči občanovi.
Ing. Miloš Ihnát
 

 

ok beriem s5 svoje vyjadrenie ze ste slub nesplnil ... mate plus :)

z vasho vyjadrenia vyberam:

"...že pôvodná karta prvej generácie bola už málo bezpečná ..."

cize PRECO dpmk predlzil platnost kariet ktore nesplnaju bezpecnostne standardy :) ??? preco tisice ludi zaplatilo za samolepku na kartu, ktoru nemozu pouzivat cele predplatene obdobie ???

pacilo by sa vam keby ste mal predplatenu povedzme posilnovnu a jedneho dna vam na recepcii povedia ze vase clenstvo sa rusia ked chcete i dalej cvicit kupte si dalsiu permanentku ???

cista zlodejina ... ste v dpmk zlodeji ???
 

 

Dobré ráno,
odpoveď som uviedol na verejnej diskusii. Moja osoba nie je zamestnancom tohto najväčšieho mestského podniku a vždy konám tak,ako člen kontrolného orgánu by konať mal. Pri súčasnej kauze "nafta" som podal aj trestné oznámenie. Nerozumiem, že o koho zlodejine to tu píšete? Ak si myslíte a ste iste presvedčený, že konám proti zákonne,alebo plávam v nejakom "zbojstve" ,tak požiadam Vás aby ste konal a aby ma doriešili orgány na túto činnosť štátom ustanovené. Dokonca sa ma to aj dotýka, keď napíšete síce v otázke,či som vlastne aj ja zlodej ? Aj keď ste ukrytý pod nickom, lebo chlap sa prezentuje aj pod vlastným menom a pri údajných možných zisteniach "zlodejín" v podniku okamžite chlapsky koná. Dohodnime sa na tom, že ak máte akú koľvek relevantnú skutočnosť - vedomosť o možnej "zlodejine" , kde dokonca môžem byť aj ja "namočený", tak ju tu prosím verejne odprezentujte. Môžem Vás už teraz ubezpečiť, že v svojej pozícii člena dozornej rady nikdy nebudem tolerovať prešľap koho koľvek z podniku vrátane vedenia podniku. Ďalej sa Vás opýtam, že či ste v problematike kariet podal oficiálnu sťažnosť na akcionára podniku? Predsa,ak sa podľa Vás údajne šafári a dokonca rozkráda, tak je našou povinnosťou okamžite konať. Stanovisko podniku som Vám v inej diskusnej téme predsa doložil.

S pozdravom

Ing. Miloš Ihnát
 

 

skusme sa dohodnut ze ked riesime jednu temu tak sa jej budeme drzat :) ...

a momentalne riesime preco DPMK vyberalo poplatok za predlzenie povodnych kariet prvej generacie, ktore uz boli malo bezpecne aj napriek tomu, ze sa tie karty mali zrusit a vydavat nove "bezpecnejsie"... nic viac nic menej ...

chapal by som (a mnohi dalsi ktorych to rozculuje isto tiez) keby ste alikvotnu cast poplatku odratali od ceny novej karty. ale ked mam platit plnu sumu tak to nie. co ma vedie k dalsej otazke. ak si nevymenim kartu kde si mozem vybrat peniaze ulozene na tej karte ???

k tej oficialnej staznosti len tolko ...
to sa v tejto krajine nic neda riesit ako keby sme boli normalni a inteligentni jedinci ??? to na vsetko treba nejaku staznost ??? preco musi byt okolo kazdej somariny miliarda papierov ???
 
Hodnoť

Nevylučujem, že pán Betuš

od čias predchádzajúceho starostovania prešiel zmenou a mohol by teraz byť starostom sústredeným na potreby občanov – ako píše. Ale svoj hlas ku kandidatúre by som mu nedal. Dôvodom je jeho angažovanie sa nad rámec svojej kompetencie v kauze predaja mestského lesa nad sídliskom neznámej garážovej firme, ktorý našťastie občania zastavili petíciou až po hodine dvanástej – keď už bol predaj v r. 2009 odklepnutý mestským zastupiteľstvom. Schváleniu predaja výrazne dopomohlo jeho kladné stanovisko starostu k predaju, ktoré však prezentoval ako stanovisko mestskej časti bez vedomia poslancov mestskej časti:
http://www.wolf.sk/files/image...

Aj keď je mi nepríjemné zverejňovať túto informáciu, predsa ju považujem za dostatočne dôležitú pre budúcich voličov, než by som si ju nechával len pre seba.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop