Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Predseda pápežskej rady v Košiciach hovoril o potratoch aj o eutanázii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Slovensko nie je farská republika

ale sekulárnym štátom v súlade s jeho ústavou!
 

 

No a? Občania sú tiež proti eutanázii a potratom. S čím máš problém? :)
 

 

Kto ti dal právo rozprávať za iných ? Nejaký šaman ?
 

farizejská cirkev...!

Bolo to práve kresťanstvo, reprezentované predovšetkým katovickou cirkvou, ktorá ženám vymedzila maximálne podradné postavenie v spoločnosti. Ženy boli od začiatku považované za podhradné, boli plne podriadené svojmu mužovi, boli prakticky bezprávne.Podľa sv. Pavla je hlavou cirkve Kristus a muž je hlavou ženy.
Ženy boli a priori považované za hriešne. Sv. Ambrož na adresu žien povedal: „Verím, že v žene je začiatok zla a skrze neho počalá lož.“ To je pravý obraz postavenia žien v kresťanskej spoločnosti ako ich hneď na začiatku definovali katolícke autority. Napríklad sv. Tomáš Akvinský dal jasný návod k tomu, ako ženy chápať: „Žena je rýchle vzbujnelým bytím, je to nedokonalý človek, ktorého telo len preto rýchlejšie dospieva, pretože je menejcennejšia a pretože sa s ním príroda zabývala menej... Žena je nepodarený muž.“
Každý prejav neposlušnosti či samostatnosti žien bol cirkvou tvrdo trestaný. A nedaj bože, aby hádam takáto žena bola dedičkou staršej pohanskej múdrosti a ovládala povedzme liečiteľské umenie. Nenávisť katolíkov k ženám sa vygradovala behom honu na čarodejnice, kedy bolo tisíce žien veľmi trýznivým spôsobom mučené a zabíjané. To je holá historická skutočnosť, našťastie opísané i v odbornej literatúre. Dnes totiž autorom nehrozí to, že budú za svoje myšlienky, odlišný názor či len za popis reality mučení a upálení. Pálenie „závadných“ kníh bolo len drobnosťou. Mimochodom, knihy vo veľkom v dejinách pálili len dve mocenské skupiny. Katolíci a nacisti.
 

 

Môj zlatý.. ako si sa rozohnil :))) Keďže všetky knihy spálené nie sú, zájdi si kúpiť niečo do kresťanského kníhkupectva na tému žena... Ak ti je ľúto koruniek, rozklikaj si priložený odkaz. Verím že sa veľa dozvieš... pretože si "investigativny" a iste ti záleží na pravde.

http://www.vira.cz/Texty/Kniho...
 

Vedecky potvrdené,nábožní ľudia sú menej

inteligentní.
Analýza ukázala, že inteligentným ľuďom, ktorí zvyknú premýšľať analyticky a nie intuitívne, prekáža iracionálna podstata viery. Tiež platí, že inteligentnejšie deti majú problémy veriť v Boha.
Štúdiu nazvanú Vzťah medzi inteligenciou a nábožnosťou: Metaanalýza a niekoľko možných vysvetlení vypracoval tím vedcov na čele s profesorom Mironom Zuckermanom z Rochesterskej univerzity. Zverejnili ju v akademickom časopise Personality and Social Psychology Review
 

 

Tak ti gratulujem k inteligencii. A zároveň VERÍM že tvoja múdrosť urobí svet lepším.
Som ale blbec čo? :)))
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop