Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šéfke združenia sudcov vytkli extrémne prieťahy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Môj názor

Citujem pani JUDr. Bystrianskú .. "Pred znižovaním bráni ich platy ako materiálnu záruku sudcovskej nezávislosti. V roku 2012 vyhlásila, že sudcovia zvládajú taký nápor, že pracujú „na hrane svojho zdravia, niekedy aj života“.... Považujem to za urážku všetkých ostatných profesií. Sú to najmä stavebné a hutnícke profesie, zamestnanci na úsekoch sociálnych vecí a rodiny, ale aj mnohí iní, ktorí riskujú pri svoje práci tiež svoje zdravie aj život a nikdy ich nenapadlo sa podať žaloby z dôvodu malého platu. je to zo strany sudkyne cynizmus, ktorým iba preukazuje svoju malú mravnú úroveň a nedostatok sociálneho cítenia voči tým, ktorí nemajú jej vzdelanie a pracujú mimo justície.
 
Hodnoť

 

Ústavný súd robí štatistiky. Ufff! To som si vydýchla. Už budem pokojnejšie spávať, keď nastúpil taký "radikálny" rez v prieťahoch. Sudcovia vinníci si pozrú štatistiky a ihneď s prieťahmi prestanú! To nám bude sveta žiť!
 
Hodnoť

Najviac sudcov, najnižšia efektivita.

Je zaujímavé, že súdne spory JUDr. Harabína s médiami, či sudcovské spory o strašnej psychickej újme a ohrození ich dôveryhodnosti a vážnosti u občanov (sic!) kvôli nižším platom ako mali sudcovia špeciálneho súdu, začo si vysúdili vysoké finančné odškodnenie, tak dlho (16 či 17 rokov) netrvali. Stále si neviem odpovedať na otázku , čím to asi bude ?
Pani sudkyňa Bystrianska asi ešte prácu skutočne ohrozujúcu zdravie či dokonca život nezažila. A čo keby si položila pani sudkyňa otázku inak, či 17 rokov vedený súdny spor neohrozuje na živote účastníkov konania ? Čo potom musia robiť sudcovia iných štátov (napr. okolitých), kde počet sudcov je podstatne nižší ako na Slovensku, no počet ukončených súdnych vecí sudcami je vyšší ? Akosi sa to jej tvrdenie s týmto faktom bije.
 
Hodnoť

...neuveriteľné

...jaj vlastne u nás ano
 
Hodnoť

 

Za co vlastne berie plat?
 
Hodnoť

 

reprezentatívna prezidentka
 
Hodnoť

 

sudcovskemu stavu uz nic nepomoze pod vedenim dochodkyne svecovej na obzore nie su ziadne vyhluiadky...ti isti ludia az kym ich von nevytiahnu hore nohami...
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop