Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kulturpark získal dve architektonické ceny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Kasárne? Vojenské sklady proviantu a všeličoho iného. Kasárne boli oproti, kde je RTVS (STV).
 
Hodnoť

 

Gratulujem architektom, cenu si zasluzia. Je lepsie ked je tam kultpark nez schatrane budovy to je fakt. Ale to vyuzitie tych priestorov je fakt chabe...
 

Nevyužívanie priestorov?

Žiadne strachy. Pokiaľ bude vláda rovnakej farby ako vedenie mesta, dotácie vlády všetko vykryjú tak, aby všetky projekty EHMK fungovali aspoň ako Potemkinovská dedina. Exminister Maďarič napríklad na tento rok sľuboval výpomoc milión eur zo spoločnej kasy. Oficiálne je dôležitá udržateľnosť projektov EHMK po dobu 5 rokov, aby nebolo nutné vracať eurofondy. Neoficiálne však treba vedieť, že projekty EHMK sú perspektívne zlatým teľaťom strany Smer. Uplynutím 5 rokov sa skončí dohľad EÚ nad projektmi a začnú prinášať osoh tomu, kto bude pri moci. Možno budeme prekvapení, keď sa raz Kulturpark prerobí na byty pre vyvolených, keď sa Kunsthale vráti pôvodná funkcia plavárne pre obyvateľov Mestského parku. Nezdá sa mi náhodné, že primátor Raši sa v rámci kampane doslova stotožnil s projektmi EHMK a že bojuje za celý Smer ako lev o svoje znovuzvolenie. Ide totiž o viac, než len o funkciu.
 

 

Ja všetkému rozumiem. Ale keď si takto prídu pri tom všetkom vyvolení na svoje, tak podľa mňa nejaký kúsok svedomia by mohli mať na to aby poskytli tieto priestory na dobré veci školám, centrám voľného času, na stand-up show pre študentov, proste na niečo reálne a nie na tie pseudo umelecké akcie, ktorým 99% ľudí nerozumie. Ak to fakt robili len kvôli svojmu zbohatnutiu tak ich ľutujem.
 

re: svedomie

Svedomie?

nedajte sa vysmiat :-(

Zatial boli zvoleni do spravy mesta, ktorých zaujimalo jedine - VLASTNE VRECKO a MOC.
A vrecko by sa malo nazvat skor vrecom, pretoze im ide o to, aby ani dalsie generacie nemuseli pracovat.

Kulturpark - to je to miesto PRI SAFRANOVEJ ZAHRADE, kde sa kvôli nocnemu kludu pre obyvatelov okolitých bytov musia akcie koncit najpozdejsie o 22:00 (idealne pre koncerty populárnej hudby napriklad :-))

Pozrite sa ako su tieto miesta prevadzkovane, ako boli nastavene (mestom) PRAVIDLA.
Pri ich sucasnom nasatveni MUSIA tieto projekty (Kunsthalle, Kulturpark) generovat NAKLADY, ktorých sa mesto po 5 rokoch "ZODPOVEDNE ZBAVI" v prospech súkromných subjektov, ktorých majitelia schopni prevziat na seba CAST (samozrejme iba marginalnu) DLHOV, ktore budu "bremenom" pre napaty rozpocet zadlzeneho mesta :-( a nepochybujte, ze ti "ochotni" su uz VYBRANI DNES.

Ludia, rozprávajte o týchto veciach svojim detom.

Aby VEDELI, ako VZNIKALO "bohatstvo" budúcich "elit", ktore IM BUDU VLADNUT.

A nechajte ich pozriet aj toto:
http://www.ted.com/talks/nick_...
 
Hodnoť

€HMK párky

1. klamstvo - "kasárne" - areál nebol kasárňami, ale skladom. Podľa toho sa aj ulica vedúca popri areáli volá Skladná (Kasárenské námestie je na inom mieste Košíc - pri bývalých kasárňach)
2. podmienkou súťaže bolo zachovať historický plot okolo areálu - víťazi sa víťazmi stali napriek tomu, že podmienku nesplnili. Aj vďaka tomu padlo desiatky stromov okolo areálu. Teraz vzniká problém - ak sa na "námestí" má organizovať "open air" produkcia plot chýba...
3. "...dielo zmenilo pôvodne uzavretý a pre bežného človeka neprístupný vojenský komplex na otvorený mestský priestor s parkom a námestím..." Areál sa opticky otvoril - v skutočnosti je uzavretý - vchod cez úzke bránky v kovovom oplotení (múr nahradil plot - a je to).
4. všetky budovy sú (vraj proti vôli autora projektu) obložené polystyrénom
5. o tom, že areál je biocentrom sa autor projektu dozvedel odo mňa na slávnostnom otvorení areálu...
6. susedstvo komplexu bytov vyššieho štandardu "Šafránová záhrada" dáva tušiť budúcnosť využitia "stejdžov" v jeho blízkosti
7. otázka, ktorú sme dávali všetkým kompetentným - ako sa areál uživí - ostáva nezodpovedaná
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop