Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pacienti dávajú úplatky dobrovoľne. Z vďačnosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

dovod

pacienti davaju preto, lebo si myslia ze dostanu lepsiu starostlivost, pripadne prednostnu. Otazne je, ci lekar toto poskytnut dokaze, lebo predsa kazdy lekar robi svoju pracu na 100%, inak dost riskuje... najma v pripadoch, ked prednostnu starostlivost naozaj poskytnut treba... z mpjho pohladu, vsetko zalezi od konkrétneho cloveka, len rozdiel medzi spravanim v ramci jedneho dna po zmene sluzieb moze byt zasadna... ale kupit sa neda...
 
Hodnoť

doborovolne

"lebo sa to patri". podobne je svinstvo natriet farara, ze obtazuje dceru, lebo to sa nepatri.
 
Hodnoť

 

Ľudia to považujú za normálne, pretože to robili už ich rodičia a ešte aj ich rodičia. Všetci vedia že sa to nemá a predsa to robia. Dokonca si už niektorí lekári a sestričky tak na to zvykli, že ta starostlivosť sa naozaj líši, ak človek úplatok poskytne alebo nie. Tento stav je nebezpečný a jediné východisko je zlepšenie platových podmienok zdravotníckemu personálu a lekárom. Iba tak budú riadne vykonávať svoje úlohy, inak nemajú motiváciu pracovať poriadne.
 
Hodnoť

 

Zdá sa mi, že značné percento úplatkov v zdravotníctve je " zo zúfalstva"
Miesto v špitáli, operácia načas, aby doktor vôbec toho nášho príbuzného zobral..... atd.
 
Hodnoť

Úplatky sa dávajú v systéme

kde cena nie je vytvorená na základe ponuky a dopytu.
Zdravotná služba je akože zadarmo, plytvá sa s ňou, tak si priplatíš úplatkom aby si mal lepšiu službu, alebo aby si ju dostal skôr.
Zdravotníctvo má navyše špecifikum že niekedy ide o život.
Za socializmu sa dávali úplatky za nedostatkový tovar v obchodoch (banány, toaleťák, televízor, cement, automobil...), v tejto oblasti úplatky "trh" odstránil.
 
Hodnoť

 

Pred časom nám takmer umrela mama. V istej slovenskej nemocnici, kde ju hospitalizovali, sme márne poukazovali na jej stav a žiadali vyšetrenie, ktoré podľa lekárov nebolo potrebné. Tak sme ju nechali previezť do inej. Naše obavy sa splnili a lekári ju zachránili v hodine dvanástej. Rodina bola rozhodnutá dať čokoľvek lekárovi, ktorý rozpoznal chorobu .
Mama sa pozbierala a dnes fičí jedna radosť.
 
Hodnoť

Nerozumiem nadpisu,

ktorý zrejme dokazuje, ýe redaktor nevie, čo je úplatok. Ak niekto napr. po operácii usúdi že chirurga odmení - nemôže ísť o úplatok, len o dar. Úplatkom ale určite je tých pár eur vyberaných bežne za prednostné ošetrenie na úkor iných a to sa toleruje.
Riešenie: Na každom zdr. pracovisku by mala byť výveska o požadovaných doplatkoch. Zubári tie doplatky vám oznámia, dajúo nich potvrdenie, ale obvykle nevyvesia.
 
Hodnoť

divný titulok

Úplatok z vďačnosti ? Úplatok je niečo, čo dávam, aby som niečo dostala.... Ak dám niečo z vďačnosti, to znamená, že som spokojná s poskytnutnou službou, za ktorú chcem poďakovať - ale to už nehovoríme o úplatku, ale skôr o dare, ako istej forme poďakovania, proti ktorej nikto nemôže namietať.

A čo sa týka tej dobrovoľnosti - ak ľudia dávajú úplatok preto, lebo sú presvedčení, že prijímateľ bude k nim ústretovejší, že dostanú niečo, čo by bez úplatku nedostali - je tá dobrovoľnosť viac ako pofidérna...
 
Hodnoť

...skôr zo

...zotrvačnosti
 
Hodnoť

...doktor lipták

...si vlastne svojim africkým spôsobom vykonal potrebu pred dverami každého človeka ctiaceho zásadu rovnosti a elementárnej slušnosti
 
Hodnoť

 

dobrovoľne, skôr zo strachu, že sa o nich nepostarajú tak, ako treba, a niekde aj na náznak, že sa to dá urýchliť, niekto naozaj možno iba preto, lebo to robia druhí, no celkom dobrovoľné to v skutočnosti nie je.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop