Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Dargove padli počas vojny tisíce vojakov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

počas Malej vojny

v Košiciach padlo koľko ľudí?
Dokonca civilov pri bombardovaní mesta madarským vojskom.
Ste "košický korzár". Kedy ste vôbec o tejto udalosti a o jej obetiach čo i len v meste, nie to ešte v košickom kraji, ktorého sa to týkala, písali?
O tom ako sa občania východného Slovenska bránili po napadnutí Hortyovským Madarskom.
Len tak mimochodom pred rokom bolo 75. výročie. Na budúci mesiac bude 76. výročie od tejto vojny.
Ale o bojoch boľševikov píšete neustále a každoročne
 

Nové objavy v histórii ?

Malá vojna v Košiciach? Vyriešený spor, či Košice (vtedy v Maďarskom kráľovstve) bombardovali Rusi, či Nemci? napísalo sa o tom veľa, aj v košidkom Večeri, ale určite nie s kategorickým záverom. Taký majú len tí, ktorí nepotrebujú dôkazy.
 
Hodnoť

Vážený pán redaktor

Keď ste sa už rozhodli niečo napísať k tematike bojov v Dargovskom priesmyku a čerpať pri tom zo spomenutej publikácie, mohli ste si dať aspoň námahu prečítať si do konca jej prvú kapitolu, kde by ste sa niečo dočítali aj o stratách oboch bojujúcich strán. Takto tu len šírite ďalšie dezinformácie o počte padlých vojakov, pretože 28 000 vojakov na Dargove nikdy nepadlo.
A navyše Vašej pozornosti zrejme ušlo aj to, že zverejnenými fotografiami pamätníkov a mapy frontovej línie, pri ktorých sa odvolávate na nejaký fiktívny archív, porušujete autorské práva.
 

 

Ja iba jednu poznámku ,ak chcel niekto písať o bojoch v Dargovskom priesmyku pri príležitosti 70. výročia mal to urobiť 18.januára kedy boje skončili a kedy bolo výročie , prípadne to mohli spojiť s pripomenutím obsadenia Košíc červenou armádou 19. januára.Takto mi to pripadá ako keby sa niekto prebral z hlbokého spánku a dotačne opisuje to o čom mal písať skoro pred mesiacom.
 
Hodnoť

Prejde ešte pár rokov a bude to ináč.

Pri dnešnom rozumovom stave našej mládeže,sa za pár rokov dočítame,že Košice oslobodili Americký vojaci,spolu s Maďarskými,od Ruských okupantov. Každoročne opúšťajú vysoké školy historici,ktorý z nedostatku práce vymýšľajú doslova kraviny a tými kŕmia ľudí.Nuž,ale znevažovať úlohu Ruska v druhej sv.vojne je dnes populárne,tak prečo sa nepriživiť?
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop