Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košická radnica hľadá šéfa pre mestskú zeleň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dobré ráno,

už som sa "zľakol", že prebehne transparentné výberové konanie. Ťiež som si myslel, že to bude prvá predvolebná lastovička s poukazom " My sme iní". Tak asi som sa mýlil. Predsa len to pravdepodobne bude po tichúčky dohodený "odborník" - politický nominant. Nuž, v jednom prípade naozaj ľutujem, že som za podobného už raz hlasoval v mestskom zastupiteľstve. Ak aj pred mojou osobou "hučal", tak to s ódou, ako on má údajne 20 ročnú prax v komerčnej sfére. Pozrel som si výpis obchodného registra a ďalej to rozpisovať radšej nechcem. Podnik, ktorý vedie je v hospodárskej strate a to nechcem rozpisovať , že údajne umelo vyvolanej. Taký výraz som zatiaľ nepočul. Že by možno dane boli skutočnosťou, ktoré by stáli za bližšie povšimnutie? Plat podľa podkladov poberá vyšší ako primátor mesta a o výhodách radšej nepíšem. Na toto som už raz verejne poukázal. Podriadený zamestnanec podniku chodí v pracovnej dobe v mieste trvalého pobytu so zabalenou kyticou pravdepodobne na rodinné obedíky( mesiace ) a nadriadený nemá ani znalosť, že kde sa v pracovnom čase na služobnom motorovom vozidle nachádza. Za podobné "toto" mám v mestskom zastupiteľstve zahlasovať? To si asi predsedajúci schôdze robí srandu. Áno, potešil som sa, keď malo byť oficiálne výberové konanie a takto by bol vybratý človek, ktorý bude riadiť mestský podnik. Ale v mestskom zastupiteľstve je to vrámci počtov vlastne už dnes jasné. Predsedajúci nemusí pohnúť rukou. Z 18 zvolených nezávislých poslancov ostalo podľa mňa cca 5 osôb, Šport do Košíc je tiež bez problémov a predsedajúci schôdze s nimi určite počíta. Smer má svoj pevný počet poslancov a ostáva pravica s naozaj nezávislými poslancami. Čiže, moja matematika ukazuje výsledok, že aký koľvek politický nominant zahladený tkzv. "transparentným výberovým konaním" má v Košickom mestskom zastupiteľstve viac ako pravdepodobnú zelenú. Kto to nakoniec bude? Určite ma to meno zaujíma.

S pozdravom
Miloš Ihnát
 

Vyhraj voľby - môžeš všetko!

Paška týmto úprimným výrokom vstúpil nezabudnuteľne do dejín tým, že demaskoval najdôležitejší princíp vládnutia svojej strany. Aj v tomto prípade niet pochybností, že o víťaznom politickom nominantovi na post riaditeľa je rozhodnuté ešte pred súťažou. Pokiaľ by aj v súťaži neuspel, pri hlasovaní na mestskom zastupiteľstve sa použije pravidlo moci, stelesnené útlym dirigentským palčekom pani námestníčky Lenártovej. Žiaľ, na polohu tohto palčeka čaká aj väčšina tzv. nezávislých poslancov, aby mu pri hlasovaní neodporovali.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Hoci všetko na svete nespochybňujem,

ale musím vyvrátiť všetky tu uvedené výmysly vraj o mne. Psychické zdravie mám chvála Bohu v úplnom poriadku, nik – ani brat – ma nefinancuje ani som sa s Lacom nerozkmotril. Nikomu neprospieva, keď priania vydáva za skutočnosť. Nabudúce odporúčam viacej si overovať a dokazovať, než si vymýšľať. S dodržiavaním týchto etických pravidiel mám dobré skúsenosti, prospieva to dôveryhodnosti. Takto nerobíte dobrú službu svojim chlebodarcom. Keby ste boli platený podľa karmy, tak si tu už ani nepípnete. S Vašimi chabými schopnosťami vidím najlepšie uplatnenie v riadenej diskusii (rozumej cenzúrovanej), v ktorej stačí chváliť svojich chlebodarcov bez obavy, že Vám to bude vyčítané. Našepkám napríklad fb stránku R.R.
 

 

Dobrý večer,

diskutujúci "kokosovy Olej" a "mario 1980" chcete odpoveď na Vami položené otázky. V Smere som pôsobil od jeho založenia v roku 1999. To je nepopierateľný fakt. Na funkcie a k tomu dobre platené sú predsa iní. Ako mestský poslanec v rokoch 2010 -2014 som pôsobil v dvoch dozorných radách. V prvej ...Turizmus Košice s mesačným príjmom 0,- euro a v Dozornej rade DPMK, a.s. s mesačnou odmenou člena 60,- euro netto. Za pôsobenie v dozorných radách sa hanbiť nemusím a určite som tam nechodil sedávať na kávu. Ďalšie funkcie : Ako poslanec člen dvoch komisií : Dopravy a výstavby , Bytovej a sociálnej - bez finančného príjmu. V oboch komisiách pôsobím opätovne aj ako nezávislý poslanec. Zabudol som na rady škôl - 4 rady škôl z dôvodu pomoci školám - bez finančného príjmu. Bytový podnik Mesta Košice - politickou nomináciou podobne ako zamestnanci Martin P., Róbert U.( tu ľutujem pridelený svoj vzácny hlas poslanca v mestskom zastupiteľstve pri hlasovaní na jeho funkciu ) a ďalší možní nominanti. Ak máte informáciu o akej koľvek ďalšej a najmä platenej mojej funkcii, tak ju prosím doplnte. Čiže, aby sme to zhrnuli. Z funkcií, ktoré som vymenoval a z ktorých diskutujúci "kokosový olej "pravdepodobne vidí zdroj môjho možného "zbohatnutia" moja čistá odmena činila 60,- euro mesačne. Plat v Bytovom podniku som mal 560,- euro netto mesačne. Moja činnosť v BPMK, s.r.o. spočívala v obhospodarovaní tých najsociálnejších skupín v meste Košice. Závidenia hodná pozícia. Ďalej , nespochybňujem demokratický princíp hlasovania v zastupiteľstve mesta Košice. Pozerám sa na výsledok hlasovania, ktorý v zmysle matematiky je už dnes jasný. Článok predsa hovorí aj o tkzv. transparentnom výberovom konaní. To by bolo najtransparentnejším výberom uchádzača. Tu sa bavíme o osobe, ktorá bude riadiť dôležitý mestský podnik. Nie je to pozícia o tom, či pôjdem na Luník IX. zabezpečiť postrek proti blchám a plošticiam. Neznevažujem pritom žiadnú prácu. Poukazujem na pozíciu manažéra dôležitého mestského podniku. Ak máte ako "brigádnik" ďalšie otázky, tak bez problémov Vám pravdivo a najmä rýchlo odpoviem. Vidíte, že problém s tým nemám. V druhej časti Vášho príspevku by som sa ako hrdina, ktorý píše o pacientoch a takmer diagnózach predstavil aj menom. Verte mi, že pri vyjadreniach podobného druhu by som napísal aj tvrdšie výroky s vyjadrením, ale ako verejný činiteľ je slušnosťou napísať tak, aby to bolo verejnosťou prijateľné. Špiniť osobu pod nickom dokáže takmer každý. Ale nie každý dokáže sa hrdinsky pod svoj výrok kulminujúci vo viac prípadoch aj s právom podpísať. A v tom je práve tá veľkosť osobnosti, že si za svojim verejným prezentovaním názoru - tvrdení pevne stojím.

S pozdravom

Miloš Ihnát
 

 

aha miestny zabavac sa vratil z dovolenky :) ...

noze skuste ozrejmit verejnosti AKO ste sa ako clen smeru dostal do svojich funkcii, ktore su uz asi minulostou kedze ste nezavisly :))))) ??? tiez prebehlo "transparentne" vyberove konanie :) .... zabudol vol ze telatom bol ???
 
Hodnoť

Osobne

Musim podotknut ze Sprava mestskej zelene je jeden z mestskych podnikov, ktory naozaj pre vizual mesta robi aj citelne. Si myslim ze sa o mesto stara perfektne a permanentne. O jeho riaditelovi rozhoduju poslanci svojou vacsinou co je zaklad transparentosti kedze ho demokraticky volia z najlepsich uchadzacov.
 

Stačí sa prejsť po meste,

a je vidieť, že tak katastrofálne ešte nevyzeralo. Burina už rastie aj z medzi obrubníkmi , ťahá sa na cesty, na okrajoch zastávok pomaly dosahuje výšky 1 m.
 

 

Musim argumentovat ze ja som zastavku s metrovou burinov nezahliadol :-) a zas tiez nehovorim ze je to vsetko dokonale ale mestka zelen sa naozaj stara aby mesto vyzeralo dobre
 

Keby sa mi chcelo,tak

vyjdem na pol hodiny do mesta a nafotím tú hanbu. Ale to asi nemá zmysel.
 

 

Presne pred týždňom som išiel pešo dole kopcom od tzv. Novej nemocnice po Ondavskej a Vojenskej ul. k pošte1. Od medických internátov až po Kuzmányho to bolo to bolo jedno veľké burinisko popri ceste i na priľahlom sídlisku. Divočina niekde po kolená, inde po pás aj napr. pred blokom Kuzmányho 9 - presne oproti začínajúcemu novému trávniku. Mobil nestačil zvečňovať tú "nádheru"... Na zadnej strane bývalej budovy ÚP na Zádielskej, pri zastávke MHD, je niekoľko náletových stromov spokojne vegetujúcich asi 2 roky, neďaleko si môžete narezať bodliaky - sú veľmi dekoratívne, etc. etc.
 

 

Som nepovedal ze vsetko na jednicku ale je to podnik za ktorym vidno pracu, ak ste nepostrehli tak dost velku kapacitu maju na rekonstrukciach trati ale vy ste tak nevsimavy ze skoda hovorit :-)
 

 

Na rekonštrukcii má SMZ podľa niektorého článku asi len 15 ľudí zopár dní - polmetrová či vyššia burina nevyrastie v tom suchu za 10 dní. Všetci ostatní majú celozávodnú dovolenku? Apropó, skúste z toho magorstrátu zistiť, kedy konečne začnú využívať ten nedávno zakúpený zázračný robot na kosenie za cca 25 tisíc ? vďaka
 

Z Vášho príspevku

mám pocit, že máte blízko k "zdroju informácií".
Takže si túto "výhodu", ktorú nám, spolubesedujúcim, poskytujete, dovolím využiť a Vašim prostredníctvom odkázať "vedeniu", aby nezabudlo dohliadnuť na zavlažovanie novo vysiatych trávnatých plôch v koľajisku električiek. S plnením tejto úlohy rastie dôležitosť výberu vhodného kandidáta a naliehavosť obsadenia pozície riaditeľa mestskej zelene v čo najkratšom čase, lebo sucho je veľké.
 

Ospravedlnenie

Zvyknem privítať nových aj prevtelených diskutérov, nech sa tu cítia ako doma a hlavne užitoční. Vás, Houdini_X, som akosi prehliadol napriek tomu, že už ste tu zopár dní a píšete ako starý harcovník ktorý vie, ktorým článkom sa treba venovať a za ktorú stranu treba „kopať“ (pre neznalých za tú, ktorá platí). Tak teda vitajte, chváľte, bráňte a hlavne nenechajte sa predčasne znechutiť.
 
Hodnoť

 

Trava sa zavlazuje, dnes som videl pracovnikov mestkej zelene v rannych hodinach zavlazovat travnik na kuzmanyho ulici :-) osobne som stastny ze o par dni budeme moct vidiet travnicek na kuzmanyho.
 

Aspoň sa zlepšite, brigádnici,

veď tie Vaše príspevky sú tak trápne.
 

 

Tak ako - ste šťastný, či priam happy z toho "trávnička"?
Mňa mrzia zbytočne vyhodené peniaze a námaha ľudí - zišli by sa inde v meste, tu nemali šancu na úspech.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop