Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pyrotechnika amputovala tri prsty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Mamičke gratulujem

A čo sa týka tých bezprstých pyromanov. V ich ponímaní nabral vinš PF nový význam = Prsty Fuč :)
O polnoci sa besnili a teraz majú prsty v p... Keby mali vtedy prsty v p..., mohli si teraz užívať nový rok v zdraví :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lol ake symbolicke ... ci skor smutne ...
"Chlapček váži 3 860g a meria 51 cm a rodičia majú trvalé bydlisko v obci Kecerovce."

V súčasnosti žije v obci takmer 3362 obyvateľov, z toho 2900 ciganov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mysli pozitivne ze je biely
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemám zľutovanie!

„Zaznamenali sme tri prípady amputácie článkov prstov s poškodením šliach a zlomeninami. Ďalší dvaja pacienti sú hospitalizovaní na očnej klinike so zraneniami očí po výbuchu pyrotechniky“

Prechádza mi mráz po chrbte, keď vidím, že sa niekomu stane úraz pri práci (pri ktorej chce dotyčný pracovník odviesť čo najlepší výsledok pre spoločnosť), ale s takými ľuďmi, ktorí na oslavách Silvestra bezmyšlienkovite prídu o svoje prsty alebo si poškodia oči nesprávnou manipuláciou s výbušninami - s takými ľuďmi naozaj nemám zľutovania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na vine nie je pyrotechnika,

ale alkohol. Predpokladám, že v triezvom stave by sa im to nestalo. Ak hej, tak skôr či neskôr sa stanú kandidátmi Darwinovej ceny...:o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

smiler

Veľmi rád sa poučím, že aký to má význam dávať nemalé finančné prostriedky na zábavnú pyrotechniku, že za cenu, že mi pár sekúnd spočinie pohľad na osvetlenej oblohe, no zároveň si tým poškodzujem sluch?! (A to nie len sebe, ale všetkým tvorom na okolí - a o psoch už ani nehovorím, čo tí pri tom zažívajú).

Tie peniaze, ktoré by som dal za pyrotechniku, tak tie radšej dám do lotérie kde mám aspoň nejakú pravdepodobnosť, že niečo vyhrám, ale za tú zábavu s pyrotechnikou môžem vyhrať akurát to, čo som už hore napísal, prípadne to môže dopadnúť ešte horšie, tak ako sa o tom píše v článku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uff,

priznám sa, že mi unikajú nuansy Tvojej dedukcie, netušil som, že v mojom príspevku ktosi objaví skryté významy predaja a kupovania pyrotechniky. Akurát som skonštatoval, že ak by sa tie veľké deti hrajkali zatriezva, mnoho pršťokov by zostalo na svojich miestach. Až raz vydám svoje diskusné príspevky v súbornom diele, isto budeš jeden z najúspešnejších recenzentov...:o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

smiler

Včera som už mal vyčerpanú kvótu PIANA, takže reagujem až teraz.

Je mi ľúto, že si nepochopil pointu môjho príspevku, ale samozrejme, že máš pravdu, že najväčšiu vinu na tom má alkohol, resp. ožrani, ktorí s tou pyrotechnikou neodborne manipulujú.

Lenže ja som mojim príspevkom chcel poukázať hlavne nato, že ak by ľudia prichádzali k svojim peniazom tak, ako som to prežíval ja, tak by si svoje peniaze oveľa viac vážili a nevyhadzovali by ich zbytočne von oknom - čiže mám na mysli tú pyrotechniku.

Ja som od malička prežil peklo na zemi. Každú korunu som si vážil, lebo moje ťažko zarobené peniaze som zarábal poctivo, preto som si zakaždým poriadne rozmyslel načo ich miniem. A čo bolo najhoršie: celý život som drel na najhorších prevádzkach, len aby som mal aspoň trochu vyšší plat a zároveň som si namýšľal, že sa to premietne aj na mojom dôchodku. No skutočnosť je bohužiaľ taká, že ani s tým dôchodkom nemôžem vyskakovať. (Takže preto píšem, že ak by ľudia, ktorí dávajú peniaze za pyrotechniku, ak by tak museli drieť na svoj plat ako ja, tak verím tomu, že tiež by si poriadne rozmysleli, či to má význam na tieto veci vyhadzovať peniaze).

Piano: 2/3
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O tom,

kto koho pointu nepochopil, by sa dalo úspešne polemizovať. V každom prípade však každý jeden ohňostrojca páli do vzduchu svoje peniaze, bez ohľadu na to, ako k nim prišiel, takže či ich odpáli v raketách, prefajčí a prechlastá alebo nahádže z nového Starého mosta do Dunaja, je to výlučne jeho slobodné rozhodnutie. A to slobodné rozhodnutie je aspoň to minimum, ktoré nám zostalo po štvrťstoročí od štrngania kľúčmi na zmrznutom námestí SNP, keďže táto spoločnosť úspešne speje k opätovnému zakotveniu vedúcej úlohy strany v ústave...:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zabúdaš na jednú podstatnú vec, že títo hlupáci si slobodu vysvetľujú tak, že tie petardy môžu strieľajú týždeň pred Silvestrom a aby sa im nemálilo, tak ešte aj zopár dni po Silvestri. (Že existuje zákon, že toto môžu robiť výlučne iba na Silvestra, tak toto ich už vôbec netrápi. Veď kto by na Slovensku dodržiaval zákony, no nie, keď zlodeji a klamári majú zelenú). :-((((

Piano: 3/3
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neodsudzuj vopred.

Zažil som strašidelnú noc so synom na pohotovosti, lebo ma decká uprosili, aby som ich zobral na slávnostné otvorenie leta na Kuchajde. V rámci programu bol okrem iného aj oficiálny ohňostroj. Stáli sme na opačnej strane jazera, ďalej od nebezpečenstva to už ani nešlo (ak nerátam možnosť ostať doma pri počítači), ale aj tak nášmu strednému padla do oka žeravá iskra a nejaký čas to vyzeralo, že azda príde o zrak.

Takže s vyhláseniami typu "s takými ľuďmi ozaj nemám zľutovania" by som na tvojom mieste brzdil. Ideš o pol tretej popoludní po ulici, miestny dement na teba hodí z okna delobuch, lebo veď je Silvester, a ty utrpíš zranenie oka... Je to tvoja vina?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Znechutený pozorovateľ

Je to pekné, že sa snažíš podať to aj takto z Tvojho pohľadu, lenže myslím si, že okrem Teba, každý iný, čo si môj príspevok prečítal pochopil, že ja som mal na mysli tých idiotov, ktorí to odpaľujú a ešte za to dávajú úplne zbytočne peniaze.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho