Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košice chcú udeliť Gorbačovovi čestné občianstvo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nepochybujem

Veď Tí čo mu ho budú udeľovať sa vďaka nemu stali milionári. Také podmienky na rozkrádanie majetku ako svojim postojom k demokracií priniesol Gorbačov, ba sa komunistom nepodarilo spraviť pri inom politikovi nikdy. Rozdal trhy socialistických krajín, zničil sociálne istoty, školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, armádu, zborjársky priemysel. Rusko dostal po 90 rokoch do takej krízy, že mu 20 rokov trvalo kým sa vrátilo na svoju pôvodnú úroveň. DOsiahol rozpad veľkej a silnej krajiny.

Ale Košičania si nakrémujú hlavu a šups tam s ňou. Veď aj tak si budú iba komunisti vynienať metále.
Načo o tom píše Sme?
Kázali majitelia?
 

Netrep hlúposti. So "socializmom"

boli ľudia nespokojní. Niekoľko revolúcií v soc. štátoch potlačených násilím ti asi nič nehovorí. To že je tu taká mizéria v postsoc krajinách je preto, lebo elita v niekoľkých vlnách utiekla na západ a po páde socializmu sa vlády znovu ujali boľševici. A tí vymletí ideológiou len klamať a kradnúť vedia. A v tom pokračujú aj teraz.
Ak niekto nedokáže vidieť rozdiel, že východonemeckým socialistickým Trabantom, Wartburgom a západonemeckým kapitalistickým BMW, Audi, Wolkswagenom a Opelom tak má možnosť odsťahovať sa do socialistickej Kórei. Tam, veľmi radi propagandistov prijmú.

A to my v ČSSR sme sa mali ešte celkom dobre, lebo sme "socializovali" 5-ty najrozvinutejší štát sveta, takže bolo z čoho, ale 70 ročné budovanie raja na zemi Sovietskom Zväze bolo oveľa väčšou tragédiou.
V socializme sa problémy neriešili ale len zametali pod koberec. A to si práve Gorbačov všimol a našiel odvahu to riešiť.

To že sme tam , kde sme je dôsledok socializmu.
 

diaspora

Keďže som socializmus zažil a zrútil sa keď som mal rodinu, manželku a dieťa a už som bol v pracovnom pomere minimálne 5 rokov chcem sa Vás spýtať kde ste predtým žili? V ČSSR určite nie..asi na mesiaci.
 

 

No ale pri moci a peniazoch su nadalej komunisti.. takze velka zmena nenastala. Akurat mame mikrovlnky a auta o akych by sa nam pred 27 rokmi ani nesnivalo.. :)
 

 

To sa ale pred 27 rokmi nesnívalo ani tým na západe.
 

 

nemyslim.. pred 27 rokmi zapadne auta boli o dost niekde inde ako vychodne. Kde vo vychodnom bloku mali auta napriklad bezne klimu? V takych Olcitoch nemali v podstate ani kurenie.. :)
 

 

Zrovna Olcit, bol 100% kopia , na základe licencie od francúzov a obe autá sa vyrábali súčasne.
Skús iné.
 
Hodnoť

Gorbačov

je veľká postava, niečo ako Romulus v koncoch antického Ríma. Pričinil sa o rozpad a zánik jedného impéria (sovietskeho) položil základy druhého (nemeckého) a z USA urobil víťazov studenej vojny, jediného vládcu vesmíru. Aj keď asi zrejme inak nemohol. Ale za čo takémuto velikánovi udeliť čestné občianstvo? Urobil len to, k čomu ho dejiny a okolnosti v podstate donútili. Nič nevytvoril ani nevymyslel.
 
Hodnoť

 

Vôbec nejde o Gorbačova.
Schuster zase má potrebu sa zviditeľňovať.
Takýto chorobný narcis za narodí zriedka.
 

Schuster?

Nemýlite sa? Ak myslíte Rašiho (on navrhuje), plný súhlas s tým zviditeľňovaním. Spomeňme si, že ten si trúfol zviditeľniť sa aj cez pozvanie pápeža do Košíc. Síce pozvanie byť úspešné ani nemohlo (funkcia primátora nie je pre pozvanie pápeža náležitá), ale Rašimu stačilo, že aspoň na istý čas upútal pozornosť médií aj verejnosti: http://kosice.korzar.sme.sk/c/...
 
Hodnoť

No vzťah k mestu?

Z čestného občianstva je politická fraška. Mali by to dostávať ľudia, ktorí šírili dobré meno Košíc vo svete. Lenže vtedy by to bola vynimočná udalosť. Za posledné desaťročie sa to zdevalvovalo tak ako Cena mesta. Došlo k tomu, že niektorí poslanci presadili dokonca akési limity, ktoré sa teraz berú ako záväzné kvóty.
No a odoberanie č. občianstva je typické prepisovanie histórie. Dúfam, že sa nezabudlo na prepisovanie mestských kroník (Orwell: Košice v 21. storočí).
 
Hodnoť

hrdina Gorbačov...

ked nie on,stále by sme boli pod bolševickou diktatúrou..degenerovaní a retardovaní..on aj Regan ..tím môžeme dakovať za našu slobodu a demokraciu!!!
 

presne tak!!!

ale ľudia už ZABUDLI, čo to bol nechutný a zločinecký komunistický režim!!!
keby tu vládol komunista, nikto by tu nepísal na nejakom diskusnom fóre...ŽIADNE BY NEEXISTOVALO!!!
STOP komunistom a jeho pohrobkom!!!

p. gorbačov...obrovská vďaka a úcta vám!!!

lúčim sa s pozdravom...

STOPFICOLEBOFICO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Píšete úprimne

Ale keď už spomínate diskusné fórum ako kritérium - dôkaz, že tu už nevládne komunista, odporúčami pozrieť si na facebook toho, kto navrhuje Gorbačovovi čestné občianstvo. Z vlastných skúseností tvrdím, že to nie je diskusné fórum, ale systematicky cenzurované oslavné fórum. Ľahko zistíte, kto v Košiciach vládne a ako sú jeho metódy vládnutia vzdialené od tých komunistických.
 

v poriadku...beriem...

avšak ja som nehodnotil "kvalitu" fóra ako takú, len som skonštatoval skutočnosť, že za komunistu by žiadne fórum jednoducho neexistovalo...ani takéto...ano...cenzurovanie môžem len potvrdiť...neraz ma zmazali (hoci kódex som neporušil - nikoho som neurážal, nenapádal atď. - snažím sa diskutovať korektne a svojich politických oponentov neosočujem = neberiem im právo na ich politický názor), preto lebo som asi napísal niečo, čo sa obsahovo (nie formou) niekomu nepáčilo...v podstate ma zmazali za názor...a to je určite zlé a smutné 26 rokov po revolúcii...myslím si, že elementárnou povinnosťou admina by malo byť uvedenie dôvodu, kvôli ktorému príspevok "zmazal" resp. zbalil...lebo (pre objektivitu) na druhej strane, človek si aj môže myslieť, že jeho príspevok je v poriadku, a ono to tak byť nemusí...
s vládnutím v košiciach to myslíte predpokladám ako iróniu...čiže sa tam vládne "komunisticky"...dobre som to pochopil?...

pekný deň...

STOPFICOLEBOFICO!!!
 
Hodnoť

 

dajme mu to v aprili pri prilezitosti 30 vyrocia vybuchu Cernobylu. Nech dojde a pospomina ako "zabudli" svet o tom tri tyzdne informovat..
 

 

hodil by sa aj 21. august, kedze aj on bol jednym z okupantov, ktori sem vtrhli v 68. :-(((
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop