Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bojovníci proti EEI: V čom Rašimu nikdy neustúpime! Chcú politické fleky? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Parkovanie treba vyriešiť, ale nie tak amatérsky a argoantne,
ako to robí ten človek Raši.

Rovnako by bolo potrebné podporiť používanie elektromobilov v Košiciach
a to formou bezplatného parkovania elektromobilu , prípadne hybridu v meste.
Znížime tým emisie a smrad na križovatkách.

Ďalšou formou by bolo vhodné zakázať vstup po centra mesta automobilom typu
Hummer, Jeep a akékoľvek SUV. Lebo oni znečisťujú naše okolie najviac.
A nehovorte, že to nejde. Lebo ide. V Paríži to robia a tam dokonca idú
zakázať vstup dieselovým osobným automobilom, čo je veĺmi pozitívne.

V Košiciah neexistuje žiadna, žiadna ekologická politika v meste.

A toto treba zmeniť aj na celoštátnej úrovni.
 

 

Zakazat "Hummer, Jeep a akékoľvek SUV ? " To su nove auta s motorom podla emisnych noriem.

Viac smradu narobia stare bagre a nakladiaky, ked sa nieco rozkopava alebo rozne Skody 120 a dovezene bavoraky s naftovym motorom, 300 000 km a demontovanym filtrom pevnych castic.
 
Hodnoť

Problém

Potreba riešiť parkovanie v meste je zrejmá. Tu nie je spor. Spor vzniká pri riešení problému.
Transparentný primátor, ako ho to rodná strana učí, a duša tlačí, sa rozhodol jednoducho dať zarobiť vopred určeným Istotárom, na povinnosti platiť parkovné.
Teda ak by celá réžia (teda aj výnos) bola v rukách mesta, potom by aj obyvatelia sa k tomu ináč postavili. Nie div, že nepáči sa pospolitosti ako polovicu výberu si do vačkov majú odsypávať prijimatelia konečných výhod fy EEI (nech sú to tí čo sa ukazujú verejnosti, alebo utajení vlastníci)
Ale ako býva v réžii strany a vlády dobrým zvykom, najskôr sa musia saturovať potreby, nároky a iné diéty Istotárom, a až potom riešiť problém skutočný.
 
Hodnoť

 

Dobré ráno,

pokiaľ sa bude neustále klamať, zavádzať, politických oponentov budú dehonestovať,tak nepohneme sa z miesta. Tým som vlastne povedal takmer všetko. Toto vedenie mesta o možných diskriminačných aspektoch v systéme parkovania bolo už v júni 2016 informované a aj upozornené. Poukázal som na aspekty ešte pred konaním MZ a to na komisii Dopravy a výstavby. OdIgnorovalo sa to. Existujú určité návrhy k riešeniu situácie . Naďalej trvám na názore, že spoločný podnik je nezmysel. Druhé možné MFK a poprípade Kosit, kde mesto sa aj podľa mňa neuvážene zbavuje svojho podielu. Čo je za tým zisťujem. Som presvedčený, že mesto dokáže parkovaciu politiku realizovať aj bez podľa môjho názoru neserióznej spoločnosti - Trnava je príkladom, že to dokáže. Nemám s nimi - EEI dobré skúsenosti vrámci serióznosti spolupráce - klamali mi . Je potrebné zabrániť prípadnému postupu súkromnej spoločnosti na naše sídliska.

Miloš Ihnát
 

Nič nové pod slnkom

Smer a už aj jeho voliči si osvojili taktiku, že akonáhle nastolí niekto otázku, ktorá nie je pochuti Smerákom, v tom momente sa úpočí na osobu dotazovateľa - toto je geniálne a zároveň aj najprimitívnejšie riešenie - hodné ozaj mentálnej úrovne týchto ľudí.
 

stacilo davat pozor pri hlasovani

Pan Ihnat, keby ste davali pozor pri hlasovani, tak by sa asi nerokovalo o spolocnom podniku, ale iba o mestskom. Navrhova komisia precitala akoze vas navrh, ze v 12/2016 ma parlament rokovat o spolocnom podniku a vy ste sa neozvali a dokonca ste este aj hlasovali o navrhu, ktory bol akoze vas, aj ked nebol, a ten bol prave o spolocnom podniku. Take hlasovanie som ja za cca 30 rokov v KE nezazil.

Cize, nabuduce treba davat pozor, a ked navrhnu nezmysel, cize maly podvod, treba sa ozvat. Nic viac.

https://www.facebook.com/Kosic...
 

 

Dobrý večer,

túto neserióznu hru ukuli podľa všetkého Raši s Jutkom. Na mojom facebooku je jasne uvedené, že podával som procedurálny návrh a nie pozmeňujúci. Navyše na konanom MZ sedia kvalitne platení zamestnanci Magistrátu - z odborných referátov. Hanbiť by sa mal podľa môjho názoru Raši spolu s čitateľom Jutkom, ktorý to celé prefíkane spackal. Ak si prečítate doslovnú zápisnicu z konaného MZ ,tak tam aj Raši hovorí o procedurálnom návrhu. Čo bolo cieľom ? Žmurknutie neseriózneho - citateľa Jutku hovorí za všetko. Tu stať zo zápisnice dám čítať aj pánovi Liptákovi. Asi ju nečítal.

Miloš Ihnát
 

 

Pred pár týždňami vedenie tohto mesta sa snažilo po konanom mestskom zastupiteľstve 12.9.2016 vyvolať dojem, že poslanec zavádza. Tvrdili totiž , že som nepredkladal procedurálny návrh,ale zmenu návrhu pri uznesení o EEI !
Konečne mám k dispozícii doslovný zápis zápisnice z rokovania mestského zastupiteľstva. Prikladám vyjadrenia ako poslanca Jutku, ktorý pravdepodobne plnil svoju úlohu spolupráce s vedením mesta a primátora , ktorý sa jasne vyjadruje o procedurálnom návrhu. Nakoniec klamstvom aj pre média sa snažili vyvolať iný nepravdivý pohľad na celú vec. Je vôbec hlasovanie platné? Však je to čisté klamstvo . Ja neverím tomuto vedeniu mesta ani to, že je noc...
p. Jutka, poslanec MZ a člen navrhovej komisie: Fakticka poznamka. Ďakujem veľmi pekne
za slovo, pan primator, ako člen navrhovej komisie chcem vyzvať všetkych kolegov a
kolegyne, aby predkladali pisomne svoje pozmeňujuce navrhy navrhovej komisie podľa
rokovacieho poriadku, lebo inač nemožeme tieto navrhy dať prečitať a dať za nich
hlasovať. Ďakujem.
p. Raši, primator mesta: Pan poslanec Giboda, ja rano zvyknem byť triezvy. Možnože vy nie,
ale to je každeho rozhodnutie. A okrem ineho som aj predkladateľ materialu, nielen
vediem mestske zastupiteľstvo. Tak vas poprosim, majte naštudovane všetky materialy.
Ako predkladateľ materialu možem reagovať na vznesene dotazy, pretože ho
predkladam. Pan poslanec Petrvalsky, nech sa pači. Budeme za chviľu ešte hlasovať,
lebo podľa rokovaku, keďže dal pan poslanec Ihnat proceduralny navrh, budeme o ňom
rokovať, len teraz ho dopisoval, čiže budeme o ňom hlasovať. Chcem sa spytať, už ste
pripraveni? Dobre. Možeme? Hej? Čiže budeme hlasovať o proceduralnom navrhu,
ktory dal pan poslanec Ihnat. Ja ho zhrniem, aby sa o časti A) berie na vedomie,
hlasovalo extra; aby o časti B) žiada primatora s vymenovanymi možnosťami, ktore
možu byť implementovane pri zmene VZN hlasovalo ako druhykrat; a o časti tretej,
ktorou je pripraviť navrh na založenie obchodnej spoločnosti hlasovalo extra. Čiže
hlasujeme o tomto navrhu pana poslanca Ihnata.
 
Hodnoť

Poprosím

o vysvetlenie výčitiek, že aktivisti majú politické ambície.Aké ambície má človek, povolaním (poslaním) lekár, ktorý kandiduje na funkciu primátora, a tvrdí, že bude kandidovať aj tretíkrát.Mimochodom, ak by takéto ambície mal ktorýkoľvek aktivista a zachoval by svoj postoj pri všetkých otázkach, týkajúcich sa mesta, tak som za.A čo sa týka vymedzovania osôb, ktorí majú právo podpísať petíciu proti firme EEI (konkrétne spomenutá obec Kojšov), tak ak by som dochádzal do práce v uvedenej obci, tak by som si vyhradil právo petíciu podpísať.Mimochodom, videl už niekto petíciu so 4 000 podpismi za riešenie parkovania ? A to ešte neznamená plus pre EEI, a že to nemá riešiť mestská firma
 
Hodnoť

Raši sa natoľko drží kresla primátora,

že zo strachu obviňuje kritikov parkovania EEI z naháňania politických bodov. Pritom im vlastnými chybami a neschopnosťou priam nahráva, aby ich naprávali a uchádzali sa tým o priazeň ľudí na jeho úkor. Môžu vôbec aktivisti alebo poslanci vykonávať verejnoprospešnú činnosť aj sami od seba alebo majú si vari pýtať povolenie od veľkomožného Rašiho? Kto súhlasí s Rašim, že vykonávanie verejnoprospešnej činnosti má byť prekážkou kandidatúry na politickú funkciu?
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop