Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zabehá si Raši s deťmi opäť po snehu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Šport do Košíc?

Pokiaľ Košice neboli európskym mestom športu, areál ihriska ZŠ Belehradská bol permanentne prístupný verejnosti. A verejnosť, deti aj dospelí, ho aj patrične využívali – futbalové a basketbalové ihrisko najmä na loptové hry, atletický ovál na behanie. Nespočetné tréningové kilometre som tu nabehal aj ja, najmä vtedy, keď kvôli počasiu a skorej tme sa nedalo behať v ťahanovskom lese (o ktorého budúcnosť stále panujú obavy). Pred viacerými rokmi sa však oplotený areál začal zamykať z nevysvetlených dôvodov. Starosta Betuš aj so zástupcom starostu Petrvalským, ktorí kandidovali za platformu Šport do Košíc, sa pred kritikou stali neviditeľnými s výnimkou snáď jedinej dávnejšej reakcie. Betuš sa vyjadril, že bude vo veci sprístupnenia ihriska kontaktovať riaditeľku školy. Keďže sa ani potom dlho nič nemenilo, postupne kritika utíchla a ľudia rezignovali. Preto ak na sídlisku Ťahanovce budete svedkami nebezpečného preliezania plota na školské ihrisko, nie je to nič mimoriadne a nedivte sa: ste v európskom meste športu. Preliezanie plota je súčasťou viacboja so špeciálnymi ťahanovskými disciplínami. Predstavil som teda športovo najaktívnejšiu školu v najaktívnejšej mestskej časti európskeho mesta športu.
 

 

Je za tym velmi jednoducha vec. Skola nesie zodpovednost ak by sa tam niekto zranil, kedze ide o jej areal - nie volne dostupny komukolvek. Ak sa prelezie zamknuty plot je to uz riziko dotycneho
 
Hodnoť

Školské športoviská možno prenajať

Áno, práve takýto argument by som očakával či už od školy, alebo od starostu. A určite by som sa pustil do polemiky. Ale starosta sa komunikácii s občanmi na háklivé či komplikované témy vyhýba. Kopíruje túto pštrosiu taktiku od primátora ako od svojho učiteľa demokracie. Namiesto toho, aby súčinnosťou s ochotnými občanmi hľadal riešenie problému sprístupnenia školských areálov verejnosti. A riešiteľný je, lebo cca pred rokom mestské zastupiteľstvo (zrejme aj hlasmi všetkých ťahanovských zástupcov) schválilo pravidlá na bezodplatné prenajímanie školských športových zariadení samosprávam, ak tie majú slúžiť pre verejnosť. Práve toto je protiargument k Vášmu tvrdeniu o zodpovednosti, lebo s prenájmom by škola odovzdávala aj zodpovednosť za prípadné úrazy.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop