Korzár logo Korzár Košice
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nariadenie o záverečnej v centre Košíc napadol prokurátor (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

tak im dať

povolenia na prevádzkovanie letných záhrad len vo dvoroch
 
Hodnoť

No konečne

dobrá práce justície v Košiciach ... ale ešte nie je známy výsledok ... :)
 
Hodnoť

 

Nočný kľud spadá pod problematiku verejného poriadku, pričom rušenie nočného kľudu je priestupkom proti verejnému poriadku podľa zákona o priestupkoch. Podľa zákona o obecnom zriadení obec zabezpečuje verejný poriadok a nariadenim môže zakázať alebo obmedziť niektoré činnosti na určitom mieste a na určitý čas. Teda splnomocnenie k úprave verejného poriadku v zákone obec má. Neviem, ale či nedodržanie legislatívneho procesu počas pripomienkového konania je dôvodom na neplatnosť schváleného nariadenia. Rozpor so zákonom o priestupkoch, ktorého podrobnosti v članku spomenuté nie sú, si viem živo predstaviť. Obce častokrát miesto toho, aby do nariadenia dali odkaz na už existujúci priestupok, vyrobia priestupok nový. Stačilo by do nariadenia dať len zákazy, obmedzenia a povinnosti a uviesť, že ich nedodržanie je takým a takým priestupkom. Miesto toho ale dajú do nariadenia ustanovenie, ktoré nazvú "Priestupky", určia sankcie a takto vlastne nahradia národnu radu, čo je neprípustné.
 

 

Sám o tom píšeš , že,, obec zabezpečuje verejný poriadok a nariadenim môže zakázať alebo obmedziť niektoré činnosti na určitom mieste a na určitý čas,,. Čiže musia byť splnené obe podmienky zakázať / obmedziť / a na určitý čas .
Problém je v tom , že na ,, určitý čas,, nie je určite trvalý stav, ktorý nastal po prijatí VZN.
 

 

Čas sa musí presne určiť. Nemôže byť na 24 hodín. Podobný problém bol so zákazom konzumácie alkoholu na verejnosti. Museli presne vymedziť zákaz od... do. Že sa to opakuje každý deň je v poriadku.
 

Zákon???

Zákon je zákon, ale v realite to žiaľ nefunguje. Majiteľ nočnej prevádzky je zodpovedný za poriadok v jeho podniku. Ulica je verejný priestor, kde každý zodpovedá sám za seba. Pokiaľ sa niekto nezmestí do kože, máme na to napr. mestskú políciu, ktorá má hulákajúceho opilca riešiť. To sa tu však odjakživa nedeje, nakoľko policajtom sa takéto veci nechce riešiť. To je problém každého väčšieho mesta, kde sa nespratníci chovajú podľa slovenskej demokracie – poznajú len svoje práva, ale povinnosti nie.
Radní páni si však na seba pletú bič. Pokiaľ by sa záverečná napr. o 22,00 stala všeobecne platnou, výsledkom by malo byť, že nikde nebude porušovaný nočný kľud. Všetci však vieme, že mládež, podgurážená alkoholom kúpeným vo večierke, nebude rešpektovať „záverečnú“ hodinu. Koho bude potom mesto brať na zodpovednosť? Večierky? Zavrieme aj večierky?
 

 

Plne súhlasím.
 
Hodnoť

SS 4 odsek 3 písm. i zakona 369/1990 Zb.

Možno by si mal pán prokurátor prečítať ustanovenie paragrafu 4 ods. 3 zakona 369/1990 Zb.
Obec NAJMÄ určuje nariadením pravidlá času predaja v obchode, času prevádzky služieb a spravuje trhoviská.

Ak orgán, ktorý je na to oprávnený ( a obec takým orgánom je) príjme obmedzenie času predaja, tak to nieje v rozpore so Źivnostrnským zákonom, ptetože ani ten neoprávňuje neobmedzene podnikanie.

Zastupiteľstvo by teda nemalo protestu vyhovueť, lebo zjavne nereflektuje platné právne predpisy.

A pokiaľ došlo k drobnému pochybeniu v legislatívnom procese, malo byť podané upozornenie prokurátora.
 
Hodnoť

 

Ak by sa len návštevnici podnikov ožrali to by mi tak nevadilo, horšie to je s príliš hlasnou hudbou, s hulákaním, vulgarizmami, ničením verejného majetku, grcaním, oš ťávaním a aj ob sieraním okolia, bitkami atď, slovenská kultúra v priamom prenose. Kto je za ten bordel zodpovedný, kto ho má riešiť? Živnostníkovi je to jedno, že podáva alkohol mladistvým, zákonmi obmedzená polícia nestačí všetko riešiť a ešte nejaký nedovinutý prokurátor sa chce ukázať tak obviní mesto s porušovania zákonov. A netýka sa to len centier veľkých miest, ale aj okrajových oblastí, chatových stredísk a v neposlednom rade aj malých mestečiek a dedín.
 
Hodnoť

ten Hanušin

je kontrolórom na MČ Sever a rieši problém MČ Staré mesto...???!! Neni to ten s.Hanušin,čo bol už kontrolórom skoro na každej MČ a dokonca aj na KSK ?? Ak áno,tak potom to je človek čo chce byť do smrti kontrolórom a jeho názor je "určite" správny........No neviem.....
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop