Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 31. máj, 2020 | Meniny má Petronela, PetranaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Asi 25 nemocníc sa chystá vypovedať zmluvy Union ZP (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Hlavne že pri poslednom prepoisťovaní podľa médií si najviac polepšila práve Union - prešlo k nej najväčší počet ľudí - teraz budú mať o zábavu postarané. Ja ostávam vo VšZP, ktorá aj keby bola v strate miliardu - súdruh Fico ju vždy podrží ako Širokého - netreba sa báť...
 
Hodnoť

Zruste zdravotne poistovne

a zavedte spravovanie zdravotnych odvodov jednym oddelenim na ministerstve s presnymi podmienkami. Aj tak to nie je poistenie. Poistovne nefunguju. Ak potom nejaka vznikne nech plati nadstandardy.
 

suhlasim

akurat, vzhladom na to, ze je to dan, by som to hodil na krk danopvemu uradu. maju na to know-how aj systemy.
 

Systém

je fungujúca entita. V prípade DÚ by som taký odvážny v tomto tvrdení nebol... :)
 
Hodnoť

 

hm, ak tomu správne rozumiem, UNION ich predbežne nadotovala (platila viac, ako keby sa spoliehala iba na doplatok od štátu - to tzv. dofinancovávanie), a teraz nemocnice a nemocničky reagujú na legitímnu požiadavku na vrátenie časti "preddavkov" tak, že im vypovedávajú zmluvy..?! Nuž, vďaka súdruh Fico, že si zaviedol takéto chrapúnske spôsoby kde sa len dalo, metódu vydierania pacientom-rukojemníkom si zdá sa úspešne osvojili už všade ...
 
Hodnoť

Počet poistencov od 1.1. 2016

Všeobecná zdravotná poisťovňa mala 3 264 304 poistencov, čo je 63,4 % podiel na trhu
Dôvera mala 1 414 764 poistencov, čo je 27,5 % podiel na trhu
Union ZP mala 467 717 poistencov, čo je 9,1 podiel na trhu
Minimálna hranica efektívneho fungovania ZP je nad 500 000 poistencov, Union ich ani nemá. Pokiaľ sa nestane zázrak, Union je už mimo. Je to otázka času.
 

neviem, či ten čas už nenastal

Počas roka 2016 Union ZP opakovane upozorňovala na potrebu dofinancovania zdravotníctva v objeme 180 - 200 miliónov eur. Tieto prostriedky sú nevyhnutné na vykrytie zvýšenia platov zamestnancov v zdravotníctve podľa zákona. Do konca roka však rezort získa iba dodatočných 35 miliónov eur, ktoré budú prerozdelené cez navýšenie platieb za poistencov štátu.
Z tejto sumy získa Union ZP po prerozdelení a úhrade zákonných poplatkov Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) a Národnému centru zdravotníckych informácií (NCZI) iba 2,4 milióna eur.
Dofinancovanie zo strany štátu tak nebude stačiť na pokrytie príplatkov, ktoré Union ZP vyplácala nemocniciam na základe prísľubu ministerstva zdravotníctva o dodatočnom dofinancovaní systému. „Union ZP preto nemá inú možnosť ako uplatniť príslušné zmluvné ustanovenie a vyžiadať si od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti nepokrytú časť príplatkov,“ uviedla poisťovňa.
 
Hodnoť

 

A ktore su to nemocnice ? Co je to za vypovednu hodnotu clanku ?
 
Hodnoť

Som spokojna s Union poistovnou

najhorsia poistovna je statna
 
Hodnoť

zbytočné poisťovne

zdravotné poisťovne je potrebné zrušiť + úrad pre dohľad.
Tieto zbytočné inštitúcie pacientov a zdravotníkov iba okrádajú o peniaze, nám priďeľujú zbytočnú byrokraciu.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop