Korzár logo Korzár Košice
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Halenárovi Titlove projekty pre KVP nestačia, chce nové (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

starosta je v švungu, veď

voľby do VÚC sú za dverami, tak je potrebné hľadať cestičky ako sa ukázať pred voličmi. Som rád, že plánuje zatiahnuť do riešenia problémov s parkovaním na KVP-čku Žilinskú univerzitu, pekne sa to číta a mnohí obyvatelia sídliska volajú radostne Hurá, konečne ide starosta niečo riešiť. Mám ale pre pána starostu otázky - čo chce od Žilinskej univerzity? Údaje o počte obyvateľov, o počte motorových vozidiel v tejto mestskej časti, o počte existujúcich parkovacích miestach, o ÚHA dávno navrhnutých a schválených lokalitách pre výstavbu hromadných garáží na sídlisku, o pripravovaných aktivitách ktoré sa v tejto mestskej časti pripravujú a čo znamenajú pre statickú aj dynamickú dopravu na sídlisku z hľadiska širších vzťahov? Ako vyzerá MHD a čo sa plánuje v tomto smere? Aké dopravné stavby sa v tejto časti mesta pripravujú? Ako vyzerá koncepcia cyklistickej dopravy na sídlisku? Aké sú najväčšie problémy a aké sú možnosti ich riešenia? Pán starosta, všetko toto je, existuje, zajtra to môžte mať na stole. Aj s logom mestskej časti. Jediné čo neexistuje, je snaha situáciu v doprave v MČ KVP riešiť zo strany Vašej osoby.
 

 

Pán Titl, ak ste niečo spracovali, tak asi na základe spolupráce s poslancami. Teda ste s nimi v styku. Neviem, či to bola (je.. bude..) honorovaná práca, ale ak je výstup blokovaný starostom, mali by iniciatívu prejaviť poslanci.
- zverejniť stručný výstup materiálu občanom (hoci aj plátkom do schránok, peniaze na to zoženú:)
- vyvolať verejnú diskusiu: zriadiť webovú stránku, na nej pozbierať názory/pripomienky občanov
- na základe zverejnenia a diskusie dopracovať/upraviť materiál a jeho výstupy
- cez zastupiteľstvo sa dožadovať naplneniu výstupov zo strany mč

Vlastne správanie starostu dáva ideálnu príležitosť poslancom prejaviť sa aktívne, a naplniť aspoň časť svojich predvolebných predsavzatí a sľubov. Prosím, odkomunikujte toto s poslancami.. :)
 
Hodnoť

Titlove a Gamcovej vyhlásenia

Pán Titl vie sám najlepšie, že bez poverenia MČ vystupoval v jej mene.
Súhlasné vyjadrenia DI PZ SR aj MMK sú na jeho meno. Ako môže MČ realizovať niečo, k čomu nemá v rukách _nič_? Vystupovanie poslancov KVP aj pána Titla svedčí o ich úpornej snahe diskreditovať moju osobu. Pravda je prostá - ale niekoho to škrie tak, že to nedokáže uznať a neustále útočí nezmyselnými argumentami.
--
Pani poslankyňa Gamcová vie sama najlepšie, že za mnou s pánom Titlom prišla lobovať v prospech privátnej firmy. O tom jestvuje záznam, keď pri rozhovore bolo viacero osôb. Tie osoby záznam aj potvrdili. Teda ak prišla pani Gamcová za mnou ako starostom, tak v žiadnom prípade nie predstavovať "projekty" - prišla vybavovať pm pre privátnu firmu.

Alfonz Halenár
 

 

Pán Halenár, asi sú popretŕhané "komunikačné nitky" medzi vami, poslancami, komisiou, p.Titlom.. Ináč by sa predsa nemohlo stať, aby "vystupoval bez poverenia MČ v jej mene". Buď 1)ste ho mali poveriť, alebo 2)ste ho mali zastaviť, alebo 3)ste mali včas ešte pred jeho vystupovaním zistiť stav a uviesť ho na pravú mieru. Z toho, že komisia zasadala, niečo vymyslela, p.Titla oslovila, poverila, mestská časť nič nemá, ak to potom Vy skritizujete a odignorujete. Hovoríte, že nemáte čo podpísať, lebo..lebo.. äargumenty). Tak povedzte otvorene a priamo: 1)čo Vám vadí na tom materiáli, čo Vám tam chýba 2)čo treba urobiť, dorobiť, aby ste to akceptovali 3)čo treba urobiť, akú hlavičku či nehlavičku tam treba dať, aby ste to podpísali a aby sa to začalo realizovať. Lebo terajší stav je takýto:
- v mč máme problémy s riešením statickej aj dynamickej dopravy
- občanie nepoznáme fakty problematiky, neviem, či ich pozná úrad, poslanci, komisia
- je tu článok, ten má faktický obsah asi 1%, a zvyšok 99% bulvár: spory, hádky, keci - z Vašej aj druhej strany
- výsledok: žiadne riešenie, nič v prospech občana, len handrkovanie, prešľapovanie na mieste

Nevysvetlili ste čitateľom, čo OBSAHOVO Vám vadí na materiáli p.Titla. Vaše reči o "hlavičke, logu, podpise, adresátovi p.Titlovi": prepáčte, nerobte z nás mulov, čo žerú seno. Ak sa Vám materiál pozdáva, hodiť to na hlavičkový papier MČ s vaším podpisom je 5 minút! Ak oslovili (komisia) p.Titla bez Vášho vedomia a súhlasu, tak nám to povedzte a komisii vytknite. Ak je to tak: prečo nekomunikujete s komisiou tak, aby konala v rámci svojich právomocí? Ak nesúhlasíte s honorárom pre p.Titla, tak nám to povedzte. Ak máte osobný problém s p.Titlom, tak... tak choďte do dôchodku a dajte nám všetkým pokoj, nech sa môžu riešiť problémy MČ. Ak máte vážny dôvod osloviť renomovanejšiu inštitúciu (ŽU), tak nám to povedzte a vysvetlite. Zrozumiteľne, jasne, s odôvodnením, s vysvetlením, čo iné, čo naviac, čo kvalitnejšie očakávate. Máte svoje ônoviny do schránky" "AH INFO", tak sa venujte problémom MČ, a nie sústavne len nejakému boju, útočeniu, nekonštruktívnemu vybíjaniu energie. Túžili ste (podľa vašich dlhoročných aktivít) po funkcii, po moci, po možnosti podieľať sa na výkone verejnej správy v prospech ľudí , a teraz namiesto aby ste si urobili radosť a s chuťou a radosťou vykonávali túto prácu, tak usilovne bojujete, pracujete na robení si nepriateľov, a na záver dňa zvyšných pár percent síl venujete rozvoju Mestskej časti a plneniu programu! Apropos: zalistujte pár rokov dozadu, vráťte sa k svojmu volebnému programu: listujem v pamäti a na webe: Vaše nosné témy:
- 2% z daní pre starých trpiacich starcov,
- váženie komunálneho odpadu..
- skleníkové plyny, teplota ovzdušia,
- výroba trávnikov,
- služba 24/7,
- obecná väznica,
- zbierka šatstva,
- kamienky na chodníku,
- merač hluku..
Tak si urobte malú inventúru v "polovici vládnutia", a začnite plniť svoje sľuby (zámery?). Zaberú Vám toľko času a energie, že zabudnete na celú Gamcovú a spol, a ak ste to mysleli úprimne, tak Vám splnenie týchto cieľov prinesie radosť a občanom úžitok. Lebo toto, čo je tu teraz, to je "purkéria" (ďalší citát od babičky, tentoraz inej, než v mojom diskusnom príspevku nižšie. Slovník: purkéria=mizéria, katastrófa.. starosvetsky).
 
Hodnoť

Pre "novinárov"

Média by okrem zarábania peňazí pre svojich majiteľov mali byť aj "strážnymi psami" demokracie. Žiaľ - často je vidieť skôr vašu snahu prinášať "senzácie", údajné "odhalenia" a podobné témy. Uchyľujete sa k zverejňovaniu vyhlásení ako Halenár klame - lebo to ste predsa nenapísali vy - "novinári". Keď poslankyňa Gamcová konala nezákonne, vyrobili ste z nej "obeť". Ani jedno médium neuviedlo, že Gamcová konala nezákonne. Všetci ste uvádzali "prekročenie právomocí".
--
V dnešnej postfaktickej dobe pri záplave rôznych vyhlásení a odhalení a čo ja viem čo ešte ďalšie, je používanie zdravého rozumu čím ďalej tým ťažšou úlohou. Aj napriek tomu všetkým, čo tak činia, držím palce.

Alfonz Halenár
 

 

Blá, blá, blá.. Ak konala Gamcová nezákonne, tak nech to povie súd (ešte pred ním vyšetrovateľ a prokurátor) a nie Vy. Lebo gamcová poslanci zase hovoria, že nekonala pprotizákonne. Ak sa Vám do toho nechce, tak už kašlite na tú tému. PS: ja som o tom čítal, a nevnímal som p.Gamcovú z článkov ako obeť. Vnímal som spor, ktorý - ak sa zase narodí Cíger Hronský, alebo Janko Jesenský, tak pre budúce generácie o ňom napíše ďalší diel "malomestských poviedok". Sváko Ragan je šuviks oproti týmto vážnym protiprávnym konaniam ktoré všetci (Vy aj poslanci) organizujete na úrade. Ad: "Nemala oprávnenie", "Áááále, "mala oprávnenie", "Nie! Nemala oprávnenie!" "Áááále... mala oprávnenie". Aj v materskej škôlke pri autíčkach sú podobné spory.. "Nebol na úrade!". "Bol som na úrade!". "Nie, nebol na úrade!" "Nie, bol som na úrade". Mám pokračovať??? Škoda, že v písanom texte neviem vyjadriť ten škriepiaci tón...

Fico asi nie je Váš vzor, ale niečo máte spoločné: za každýmn kríkom číha nepriateľ. Pracuje na úrade 50 zamestnancov? Okej, 49 nepriateľov. Zastupiteľstvo má 13 poslancov? Okej, 12 a pol nepriateľov. MČ má 25tis obyvateľov? Okej, 24.900 nepriateľov.. V Korzári 20 redaktorov? Okej 19,3333 peridické nepriateľov. Horšie ako Rambo.. ratatatata... na nich všetkých... (obrazne. nie že ma zažalujete!)

Prepáčte tú expresívnosť, je len na spestrenie a zrýchlenie komunikácie. Bol som tento rok v Škótsku. Bola tam tabuľa pred jednou horou s textom: "toto pohorie sa pred 540 mil.rokov nachádzalo pod rovníkom, a v priebehu stoviek miliónov rokov sa presunulo popri pobreží Ameriky až sem, kde sa nachádza dnes". Viete si predstaviť 540 mil.rokov??? A my tu žijeme v priemere 75, niekto 65, niekto 85 rokov, a Vy tu míňate svoj vlastný čas a život, a čas iných, a 25.000 obyvateľov na sváry, hádky, blbosti, deblity... (prepáčte expresivizmus :). Želám Vám, aby sa Vám viac darilo v práci, než je to doteraz :).
 
Hodnoť

 

Som rád, že sa v diskusii stretli obe strany. Informácie v článku a diskusii sú kvapku protichodné, viete mi ich niekto doplniť?

1. Boli projekty starostovi predstavené, alebo nie? Starosta v diskusii píše:"ak prišla pani Gamcová za mnou ako starostom, tak v žiadnom prípade nie predstavovať projekty - prišla vybavovať pm pre privátnu firmu", inde: "Ako môže MČ realizovať niečo, k čomu nemá v rukách _nič_?". Na druhej v článku čítam, že starosta nejaké návrhy predsa len dostal: "..čakal, čo predloží parkovacia komisia a poslanci. 'Keďže je to viac než slabé, opäť som sa chopil iniciatívy ...'"

2. Ak sú projekty nedostatočné, dá sa to bližšie špecifikovať? Na argument "dodnes nebol za ním nik s návrhom riešenia parkovania áut dlhších než 5 metrov" čítam "Projekty pojednávajú o zákaze parkovania pre autá dlhšie ako 5 metrov na parkoviskách sídliska. Priestor pre dodávky mal vzniknúť na záchytnom parkovisku pod kostolom.". Je toto jediný nedostatok? Je toho viac?

Rád by som nejako zracionálnil túto debatu. Ak treba len premiestniť papiere z Titlovho stola na starostov, tak na to snáď nemusíme riešiť. Ak je na nich zlá hlavička, tak sa to predsa dá zmeniť. Ak projekt obsahuje vecné nedostatky (tie 5m autá), treba spripomienkovať a dať priestor Titlovi na opravu. Ak pán Titl nedokáže naplniť špecifikácie, treba ich jasne spísať a potom pozvať externistov (trebárs západoslovenské univerzity) k riešeniu.
 

 

Súhlasím s Tvojím pragmatickým príspevkom. Evidentne je tu viacero problémov v nepragmatickom a netransparetnom prístupe:

- asi je už bežným zvykom politikov klamať. Ak klame p.Halenár, hneď ho druhá strana odhalí a cituje, ak klame p.Gamcová, hneď to verejne odhalí p.Halenár

- asi je bežným javom, že politici si sami a po svojom vykladajú zákony, nariadenia atd. Potom už stačí oprieť sa o ten "svoj právny názor", a argumentovať ním (viď nedávny spor: Gamcová podpísala niečo na úrade za starostu: on je presvedčený, že nemala oprávnenie, ona že mala oprávnenie, a už je na svete mesiace rezonujúci spor.. Okrem toho. Gamcová hovorí že starosta nebol na úrade, on zas že bol na úrade. Ale to asi patrí do predchádzajúcej odrážky, či? :). A takto dookola ďalší a ďalší spor

- asi patrí k vlastnostiam p.Halenára hašterivosť a vyhľadávanie konfliktov (tak sa zdá aj tu z článku, aj z jeho príspevku do diskusie, aj zo sporov na úrade od jeho nástupu). Dôkaz aktuálny: najrpv zriadil "parkovaciu komisiu", potom ju poveril nejakou úlohou, potom riešenie komisie zmietol zo stola "že viac než slabé", potom prejavil (asi mimo komisie a bez jej vedomia) vlastnú aktivitu - osloví žilinskú univerzitu.. Toto všetko sa deje v dusnej atmosfére, v napätí je starosta, aj poslanci, aj zamestnanci úradu.. Ideálny stav: starosta chápajúci podieľanie sa poslancov na výkone moci, sa zúčastňuje zasadaní komisie, bez ješitnosti a predpojatosti sleduje prácu, občas prispeje do diskusie alebo k riešeniu. V rámci demokracie aj keď vnútorne nesúhlasí, akceptuje spoluprácu s p.Titlom (navrhnutú väčšinou komisie), materiál verejne neagresívne konštruktívne oponuje, a prispeje k doriešeniu nedostatkov v materiáli. Materiál potom použije (schváli a organizuje kroky k realizácii)

- asi patrí k vlastnostiam poslancov aj aktívnej p.Gamcovej, že sami aktívne prispievajú k udržiavaniu a gradovaniu napätého stavu rôznymi krokmi: od uznesení, cez časopis do schránok, po xy invektív. Ideálny stav: poslanci, chápajúci, že aj keď je ich viac, by mali akceptovať post a názory starostu. Mali by nájsť medzi sebou jedného či niekoľkých, ktorí dokážu aj s takýmto "nekonformným" starostom komunikovať, a to konštruktívne, vecne, bez emócií, bez bočných úmyslov, bez lobizmu - prejednať s ním zámery a DOKÁZAŤ ho získať pre vec, presvedčiť, na prospech rozvoja mestskej časti a záujmov občanov.

Tak si teraz porovnajme súčasný a ideálny stav.. Toľko zbytočne míňanej energie, úsilia, toľko hádok, sporov, nevyriešených problémov.. A toľko sľubov pred voľbami, toľko billboardov, toľko vyhodených peňazí... "matko bóžska", povedala by m oja babička...
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop