Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aktivista: Sólymos vrátil do hry prieskum ložiska na Jahodnej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

V tejto krajine sa dá kúpiť všetko a všetci. Kde jaké ochranárske združenia nemusím, ale bez nich by sme tu asi naozaj mali mesačnú krajinu.
 

 

Môj názor:

Solymos je najslabší minister životného prostredia.
Prúserov a káuz má požehnane a je zrelý na odvolávanie
v parlamente.

Okrem iného neurobil absolútne NIČ ohľadne predĺženia
používania produktov /RoundUp - firmy Monsanto/
Slovensko dokonca hlasovalo ZA !!! Predĺženie používania tohoto
jedu. Iste, minister bude teraz namietať, že to nie on, ale Matečná.
Áno, spáchala to Matečná z SNS,

ale otvoril ústa Solymos na nejakej tlačovke ? Protestoval ?
Nie, ako obvykle bol ticho tichúčko.

Teraz vyviedol ďalší prúser.
To ministerstvo by som už normálne nazval podľa môjho názoru
"Ministerstvo protiživotného prostredia "

.
 
Hodnoť

na znak uznania

a za odmenu by mu mali dať zhotoviť náramok na ruku z uránovou ozdobou. Prikovať tak ako v stredoveku. Nech má tiež trochu z tej radosti šo aj košičania.
 
Hodnoť

Ministerstvo kopí závažné chyby

Náhoda alebo úmysel?
Tu nejde zďaleka o jediný prípad, keď MŽP resp. sám minister uprednostnili záujem banskej firmy pred záujmom dotknutých občanov a samospráv. Napr. v apríli tohto roku MŽP odmietlo zveriť inštitút „ochrany a evidencie“ uránového ložiska na Jahodnej Štátnemu geologickému ústavu D. Štúra a ponechalo ho pod kontrolou Ludoviky Energy, hoci s ňou vedie 4 súdne spory. V dávnejšej minulosti zase neprizvalo do konania o PÚ Kamenné ako účastníkov dotknuté samosprávy a keď sa prihlásili samé, vylúčilo ich (samosprávy boli napokon do konania vrátené na základe úspešných podaných rozkladov).
V neposlednom rade je potrebné pripomenúť aj záhadnú „chybu“ v prílohe Komplexnej hospodárskej a obchodnej dohody (CETA) medzi EÚ a Kanadou, kde je v časti upravujúcej výhrady Slovenskej republiky „omylom“ uvedený 9 rokov neplatný geologický zákon, ktorý dotknutým samosprávam nepriznáva takmer žiadne práva a to dokonca ani v prípade prieskumu rádioaktívnych nerastov. MŽP si túto chybu „nevšimlo“ ani v rámci medzirezortného pripomienkového konania k CETA. „Zbadalo“ ju až potom, ako na vec upozornili o.z. Brečtan so ZO SZOPK Košice 2013 hromadnou pripomienkou verejnosti – vtedy túto pripomienku uplatnilo ako zásadnú aj MŽP (momentálne je označená ako „čiastočne akceptovaná“).
 

 

sa pamatam ako ste tu kydali na predchadzajuceho ministra. A tento sucasny urobi opak, pekne....
nechcete sa verejne namiesto trollovania aj s kolegom NajRovinskejším ospravedlniť ?
 

 

Mne sa zdá že ministerstvo robí to isté ( pomáha ťažiarom ) už niekoľko volebných období. Akurát zmenili taktiku. Aby verejnosť trochu upokojili... Je vtipné ako firma hlási že nechce ťažiť. Len robiť prieskum :D No jasné, investujú milióny aby preskúmali čo je v zemi a pôjdu preč :))) Mimochodom, koľko rokov chcú "skúmať"?
 
Hodnoť

 

čo na to? Podvod na voličoch ako celý Bugár a spol!!!
 
Hodnoť

 

a nakoniec prideme na to, ze najlepsi minister bol Ziga
 

 

Žiga bol asi taký "najlepší" minister životného prostredia ako je Kaliňák "najlepší" minister vnútra a Richter "najlepší" minister práce. Obyčajný farizej - keď bol ešte na ministerstve životného prostredia, tak o Malatinského uránovom memorande hovoril "Ja s ním nič nemám, ani o ňom neviem, to všetko Malatinský" - akonáhle prešiel na ministerstvo hospodárstva a mohol by to memorandum zrušiť a (čo je ešte dôležitejšie) odblokovať zmenu územného plánu mesta tak, aby obsahovala explicitný zákaz ťažby uránu, už sa mu do toho zrazu nechce...

Čo sa týka aktuálneho ministra Sólymosa - aj keď ani u neho nevieme vylúčiť prípadné "bočné finančné motivácie" zo strany Ludoviky, podľa môjho názoru dopláca hlavne na svoju nedôslednosť. Keď nastúpil do funkcie, mal urobiť vietor na Sekcii geológie MŽP, ktorá už dlhé roky funguje ako predĺžená ruka banských firiem - namiesto toho ju nechal prakticky bezo zmeny. A geologická sekcia tak naďalej funguje rovnako ako predtým...
 
Hodnoť

 

kedze Smeraci zistili, ze Kosice o rok stratia, tak sa rabovacka zacina naplno, uran-neuran...
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop