Korzár logo Korzár Košice
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ikonický obchodný dom v centre Košíc sa vraj zásadne nezmení (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ďalší článok na tému Prior

Ďakujem za x-tý historický exkurz na tému Prior, ktorý je n-tým odvarom tejto témy v Korzári za posledné obdobie. Opakované konštatovania o tom čo tam bude až to bude, k tomu plus mínus tie isté sprievodné fotografie.
Skúšam v článku nájsť nejakú novú informáciu, ale nejako nenachádzam.
Alebo má developer predplatený dohodnutý počet pozitívnych PR článkov, ktorý treba naplniť?
Alebo šéfredaktor povedal, že obsah dnešného vydania treba doplniť nejakým balastom?
 
Hodnoť

 

Konečne idú zbúrať tento komunistický relikt.
 

poznámka

Búrať sa nič nebude, prečítajte si podrobne článok. Zmena nastala v osobe vlastníka. A že to má podľa vás prívlastok " komunistický " ? Nuž predsa bol postavený koncom 60. rokov minulého storočia v dobe socializmu a nie komunizmu. V každom prípade je už dlho súčasťou Hlavnej ulice, nebola to stavba aké boli,ak sa nemýlim v Poprade a Prešove. Čo už v bývalom Prioritou bude je samozrejme právom vlastníka.
 

 

Isteže, máte pravdu, ja som si len tak zatroloval. Prior v Košiciach vždy bola dominanta a čím dožila, boli chýbajúce podzemné garáže. V okolí je len parkovisko pri Úsmeve, ktoré nestačí a má blbo riešený vstup.

Uvidíme, že sa neporuší statika, ked budú vydlabávať podzemné garáže a ani nepomyslime na možné archeologické nálezy. V Auparku nejaké staré múry (podľa mňa totálne nezaujímavé) zaberajú niekoľko parkovacích miest.

Ale Prior má menší pôdorys. Aby sme nakoniec sa tam nechodili pozerať na nejaké vtákoviny, ktorým rozumie len niekoľko členov akadémie vied.

Tiež je otázne, ako vynovený Prior odčerpá zákazníkov obchodíkov z Hlavnej, Kováčskej či Mäsiarskej. Poriadnu ranu im zasadil Aupark. Nový Prior ich možno dorazí.
 

poznámka

V podstate máte tiež pravdu s tými podzemnými parkoviskami. Tiež ako bývalý stavbár mám obavy. Máte pravdu aj s tým, že oveľa viac ľudí chodí do iných OC. Práve preto som zvedavý ako si s týmto moderným javom, kedy do OC chodia celé rodiny ako na spoločenskú udalosť, poradį nový vlastník.
 

 

BTW, komunizmus tu nebol nikdy. Slovo "komunizmus" sa používa pejoratívne. Bol len reálny socializmus. Za socializmu každý pracuje podľa svojich možností, ale dostáva podľa svojich zásluh. Za komunizmu taktiež každý má pracovať podľa svojich možností, ale dostávať by mal podľa svojich potrieb, presnejšie, podľa spoločensky uznaných potrieb.
 

poznámka

Súhlas, lepšie by som to nenapísal ani ja. Je to definícia ako z učebnice o vedeckom komunizme. -))
 

 

Niektoré veci som sa musel naučiť, keď už ma vyrazili zo skúšky, keď som nevedel vymenovať dve formy spoločenského vlastníctva za socializmu. Vás také slasti minuli?
 

poznámka

Nie neminuli, ale som sa to nabyfloval, aby som nemal problémy pri iných skúškach-))))
 
Hodnoť

Co je na tejto realnosocialistickej bude

ikonicke??
 
Hodnoť

Ani

ikonické, ani umelecké, ani nič. Obyčajná kocka so škaredou fasádou!!!A samozrejme, že v obchodoch by malo byť denné svetlo - nielen kvôli zákazníkom, aby videli, akej farby si kupujú oblečenie, ale najmä kvôli zamestnancom, ktorí by nemali a nemuseli byť celý pracovný čas pod umelým osvetlením...
 
Hodnoť

 

jeden architektonický hnus...zbúrať a postaviť budovu ktorá by pasovala svojim historicky ladeným dizajnom do centra Košíc. Rovnako zbúrať ešte väčší ohyzd a to Obuv pri Dóme...no jeden hnus
 
Hodnoť

 

Co je prosim Vas na tejto budove ikonicke? Z vonku betonovy kvader. Z vnutra absolutne nevhodne rieseny priestor. Jediny dovod na nejake stretnutia je nostalgia.
 
Hodnoť

 

Citujem z wiki: "Projekt budovy vypracovala v rokoch 1962 až 1964 architektka Růžena Žertová zo Štátneho projektového ústavu obchodu v Brne. Ide o mohutnú päťposchodovú stavbu, ktorá bola necitlivo zasadená do priestoru historického centra medzi budovy z konca 19. storočia." Na wiki je aj povodny vzhlad a ako to vyzeralo pred postavenim Tesca/Prioru: https://sk.wikipedia.org/wiki/...(Ko%C5%A1ice) Ikonicke boli skor tie stavby ktore tam boli povodne a museli padnut pre tuto opachu.
 

 

Linku si treba rucne poskladat kedze SME ani po rokoch upozorneni nedokaze spracovat URL so znakmi ako "(" alebo ")" (okrem ineho). Na zaklade vyssie uvedeneho tuto "funkciu" diskusii SME povazujem za ikonicku ;-)
 
Hodnoť

nádherný OD

v centre mesta,všetko možné sa dalo kúpiť pod jdnou strechou...dúfajme,že to nezprznia biznismani..a že záujmy občanov sa budú rešpektovať!!!
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop