Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 7. december, 2019 | Meniny má Ambróz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

A kde zostal Kechnec, pýta sa odborník na dopravu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Prianie investora?
Toto má byť argument vlády suverénneho štátu? Pokiaľ investorom umožníme šmahom ruky meniť predstavy o územnom rozvoji samospráv tak, ako sú vyjadrené v územných plánoch, Slovensko nebude skutočne suverénnou krajinou. Potom môžeme rozpustiť samosprávy a vzdať sa územného plánovania ako zbytočnosti. V čase stúpajúceho významu ornej pôdy je tento počin vrchnosti spoza zeleného stola donebavolajúcim prešľapom. Som presvedčený, že týmto zámerom nejde vrchnosti o nič iné, než o predvolebnú propagandu vyvolanú padajúcimi preferenciami zatiaľ najsilnejšej vládnej strany. Orná pôda si zasluhuje ochranu kvôli dosiahnutiu čo najvyššej potravinovej sebestačnosti. A potravinová sebestačnosť vždy bola úspešnou agendou komunistov v predlžovaní vládnutia. Je to jedna z mála užitočných priorít, ktorou sa môžu inšpirovať aj terajší následníci komunistov.
Karol Labaš
<< < 1 2 3

je v záujme suvereneho štatu,

aby donútil investora postaviť fabriku,kde nie je pracovná sila ?o ochrane pôdy pre potravinársku sebestačnosť,iba toľko...či to bolo za komunistov alebo teraz,je to na 55 mieste...prečo pri Trnave na super kvalitnej pôde postavili PSA a komunisti jadrovú elektráreň ?Vari pri Haniske je kvalitnejšia pôda,ako pri Kechneci ?Vari nestavali komunisti prvé sídliska a fabriky na rovine a na kvalitnej pôde.Choď sa pozrieť do Michaloviec a spýtaj sa starých ľudí,kde bola najlepšia pôda a čo tam stojí teraz....takto je to po celej republike...
 

Opisujete pravdivo stav

taký, aký je. O tom sa nepriečim. Ešte že ma nepresviedčate o tom, že masívne zaberanie ornej pôdy v prospech priemyslu bolo a je správne, lebo v tom by som Vám oponoval. Ale to už by sme sa presunuli od faktov k názorom.
 

Pán Labaš

Ak sa už zamýšľate nad tým že sa zaberá pôda na výstavbu závodov a priemyselných prevádzok ,pozrite sa ako sa s tou pôdou hospodári ,ak aj neleží ladom pestujú sa na nej plodiny ktoré s výživou nemajú nič spoločné ,aký je v konečnom dôsledku rozdiel medzi vyrobeným priemyselným výrobkom a repkou určenou na výrobu paliva do áut ,ak si myslíte že sa z nej vyrába aj olej na jedenie či stužené pokrmové tuky ,tak vedzte že na tento účel s tých žltých lánov ide iba minimum a to som si vybral iba jednu plodinu ktorá nejde na naše stoly ale na niečo iné. Z tohto hľadiska ,a v Haniske kde je pôda zasýpaná nečistotami zo železiarní zvlášť, je oveľa lepšie ak tam vyrastie priemyselný park ktorý prinesie do regiónu tak potrebnú prácu ,určite to bude užitočnejšie ako to čo sa na tej pôde produkuje teraz.
 
Hodnoť

Ako zvyčajne

Veľký biznis, veľké utajovanie. Ostáva dúfať, že to ako zvyčajne pod kuratelou KSSmeru nedopadne.
Teda veľa "plánov", veľa prvotných štátnych investícii a prd makový. Teda až na zaslúžený zisk Istoty náš človek, čo štát prípravou parku poverí.
 
Hodnoť

no KOnkolyi nie je súdruh..

nepatrí do neobolševickej smeráckej mafie...a Bela je Judaš č.2-č.1 je Sulik.
 

<< < 1 2 3

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop