Korzár logo Korzár Košice
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za zranenia po útoku medveďa štát platí viac ako za smrť stavbára (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vážený pán vedúci marketingu NDS

súdruh Guzi, aj peniaze Najvyššieho súdu SR sú verejnými financiami napojenými na štátny rozpočet a môžu sa použiť len podľa plánu, ale najspravodlivejší medzi sudcami pán Š.H. dokázal aj z týchto verejných financií vymámiť státisíce odškodného, vraj za poškodenie "dobrého" mena.
Keby ste držali ústa, urobili by ste naozaj lepšie.
Vyjadrovať sa k vládnym politikom je naozaj strata času. Oni robia len a len to, čo im naženie plusové body. Jeden mŕtvy otec 4 detí to evidentne nie je.
 

 

Nie je mi celkom jasné prečo by mal štát niekoho odškodňovať za pracovný úraz.

A už vôbec nechápem ako to súvisí so síce pochybným výsledkom, občiansko právneho sporu.
 
Hodnoť

celé zle...

akékoľvek štátne odskodnovanie v prípade h úrazov na stavbách je obyčajné populistické divadlo. Rocne sú desiatky pracovnych úrazov aj usmrtení v iných sektoroch a stat do toho nezasahuje... Len pri dialniciach robil frajera.... A porovnavat s utokom medveda je chore... Štát ho chráni zákonom preto preberá zodpovednosť. Okrem toho poškodený asi ťažko môže zažalovať medvede a využiť odškodnenie od neho... Medveď nemá predpisy, ktoré musí dodržiavať. Zamestnávateľ áno.
 
Hodnoť

Ja absolätne netvrdím,

že obete pracovných úrazov má odškodňovať štát. Kto je to štát?
Treba si však uvedomiť, že štát prostredníctvom svojej vládnej a zákonodarnej moci rozhodol, že zamestnanci ÁNO, živnostníci NIE.
Ja vidím úlohu štátu v tom, že má lepšie možnosti odškodniť obete pracovných úrazov (najmä nezavinené obete) a potom si tieto peniaze vymáhať od skutočných vinníkov. Matka 4 detí také možnosti nemá.
Čiže štát na začiatku veľmi rýchlo pomôže pozostalým, ale potom, pochopiteľne, tie peniaze bude od vinníkov žiadať späť.
Tento názor mám na základe reálneho postupu štátu (= politikov).
Kde dôjde k veľmi medializovanej udalosti s väčším počtom obetí, štát (=politici) veľmi rýchlo reagujú tlačovkami a odškodným pre pozostalých, ak ide o nezaujímavý prípad s jednou obeťou, štát je mŕtvy chrobáčik.
Preto, pochopiteľne, súhlasím s názormi napísanými vyššie. Ale keď sa už štát montuje do veľmi medializovaných káuz, tak nech sa montuje do každého pracovného úrazu.
A s tými živnostníkmi nič nebráni a nebránilo sociálnej a birmovanej katolícko komunistickej vláde urobiť poriadok a dať ich na roveň zamestnancov.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop