Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prvý súťažný deň na Jahodnej patril Drotárovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Priznám sa, že nie som nadšencom...

tohto športu, ale nie preto, žeby sa mi nepáčili také auta - a hlavne ich rýchlosť - akú dokážu vyvinúť, - ale hnevá ma, že to robia na frekventovanej ceste a kvôli preteku takmer na celý deň odstavia cestnú premávku a takto znepríjemňujú život mnohým vodičom, ktorí cestujú napr. z Košíc do Gelnice, Žakaroviec, Prakoviec a ďalších obci, ktoré sa nachádzajú pri tom cestnom ťahu - a ak sa tam chcú dostať,- tak im nič iné nezostáva iba cestovať smerom na Prešov a tým sú nútení pre-jazdiť min. 40 kilometrov navyše. :-( (Samozrejme, čo sa týka kilometrov navyše, tak technický v tom až taký veľký problém nie je, ale ekonomický dopad to má určite - hlavne na obsah peňazí našich peňaženiek.) :-(

Mimochodom dosť často chodím z KE na Jahodnú červenou turistickou značkou - na horskom bicykli a včera už za Bankovom som počul rachot tých pretekárskych áut, tak mi došlo, že na Jahodnej je pretek...

Tým, že píšem blogy na blogovisku PRAVDA - tak som k môjmu včerajšiemu blogu v závere priložil zopár fotografii z mojej cyklotúri, ale aj fotografie zo zákulisia pretekov.

Dávam sem aj linck na môj blog, ak by mal niekto - náhodou - záujem, tak si to môže pozrieť: http://kormidlo.blog.pravda.sk...
 

 

neviem čo je horšie.

Či jeden víkend čiastočných uzávierok kvôli pretekom alebo dvojročná úplná uzávierka mostu cez Ružín kvôli vychcanosti a neschopnosti ?


Preteky lákajú aj divákov, ktorí z toho majú lepší zážitok ako tebou predpovedaná diera v peňaženkách.. A kamže a komu sa vytvárajú ekonomické straty, ked cez víkend tadiaľ pracovne jazdieva zlomok prechádzajúcich áut?
A bavíme sa o ceste II.triedy.. taká Pezinská Baba, Dobšinsý kopec.. tam sa konajú preteky na prvotriedkach s oveľa vyššou intenzitou premávky a nepočul som, že by niekto kvôli tomu skrachoval.
 

Robiňo,

až príliš to zjednodušuješ. Čo sa týka Ružinského mosta, za toto mal niekto niesť poriadnu zodpovednosť, ale na Slovensku si väčšina Slovákov už tak zvykla na kadejaké prešľapi a kauzy našich politikov, že niečo také už považujú za normálnu vec. :-(((

Mimochodom pravdepodobne veľmi málo jazdíš po tej II. triede, lebo v opačnom prípade by si toto netvrdil lebo aj po nej je pomerne veľká premávka.

P.S.

Nehovoril so nikde o skrachovaní, ale ak by si sa kohokoľvek spýtal, kto tadiaľto jazdí, - tak kvôli tým pretekom, že musí absolvovať obchádzku - tak všetci by ti povedali to isté, čo som napísal.
 

 

Poznám tú cestu naspamäť, jeden čas som tadial chodil denne, inokedy tak 40x ročne..
najkratšia obchádzka je o 18km dlhšia, ak idete len po Jaklovce, Gelnicu, Prakovce.. ďalej to už aj tak 60% dáva cez Medzev .. Horšie to máš na Krompachy, ale JEDEN víkend? dá sa zvládnuť.. Ludia tadial chodia cez víkendy tak na chlaupy alebo k rodičom a z chalúp alebo od rodičov do Košíc.. vtedy (podvečer) už preteky nebudú..
A ak tam idem len tak na výlet, a viem, že budú preteky.. takisto ako zavreté Branisko.. no tak ho obídem, čo už. alebo si tadial cestu neplánujem..
Stačí jeden vysypaný motorkár alebo burka pri ktorej padnu stromy (čo bolo svojho času dosť časté) a cestu aj tak na pár hodín zavrú...

Je iné ako keby to zavreli počas týždňa, ked tadial jazdia autá, ktoré doslova zarábajú, ako ked tadial chodia ludia tráviť volný čas.. volnočasová aktivita sa dá preplánovať o čosi lahšie

PS: dám protiodpoved, spýtajte sa ludí ktorí tam pretekali a ktorí sa na to prišli pozrieť, že čo si myslia o frflajúcich chalupároch

Nejdem sa hádať, je mi jasné že tvoj pohlad aj viacerých je iný, ale takto sa sťažovať kvôli 20minútam obchádzania?
 

Robiňo

A čo také rušenie lesných zvierat? A o škodlivosti exhalátov z výfukových plynov už aj škoda niečo hovoriť. (Len mi nenapíšte, že aj každodenná premávka ostatných motorových vozidiel škodí životnému prostrediu). Lenže bežný život s motorovými vozidlami je už takmer nevyhnutnosťou, ale také preteky sú iba zábavou bez ktorej sa ľudstvo môže zaobísť...
 

 

preháňate to.
Ale za to fotky máte s tými autami ako správny fanúšik
 

Robiňo,

myslím si, že nič nepreháňam. Ak majú na tento šport hodne sponzorov, (javí sa to, že áno) tak, čo tak spraviť na nejakej veľkej lúke so strmým svahom asfaltovú cestu s ostrými zatáčkami a využívali by to každoročne ako motorkári svoju trasu na 6sť dňovej??
 

 

aj tam by plašili zver a hučali do diaľky a vypúšťali exkhaláty
 

Robiňo,

od samého začiatku, keď som zareagoval prvýkrát na Váš diskusný príspevok, tak po Vašej reakcii mi bolo jasné, že sa ma snažíte za každú cenu prešťiť, ale napriek tomu Vám dokážem, že nemáte pravdu: Máte síce pravdu v tom, že aj tam by plašili zver a hučali do diaľky a vypúšťali exhaláty, lenže tou zverou by boli tak akurát lúčne kobylky, prípadne nejaké hady, mravce a kadejaký hmyz, ktorý sa zdržiava na lúkach. Samozrejme, že aj vysoká občas zavíta na lúku - hlavne v blízkosti lesa, lenže v čase pretekov by sa tá vysoká určite nešla pozerať na tie rachotajúce mot. vozidla - ako niektorí ľudia - lebo ich hluk jednak plaší a po druhé im nejaké preteky môžu byť celkom ukradnuté. :-)
 

 

áno, máte pravdu. snažím sa vás prešťať.
lebo vy v záujme ochrany prírody ste ochotný napísať tu návrh minúť kopec peňazí a zdevastovať kus prírody a lúky niekde v odľahlých kopcoch, prebytočnou asfaltovou dráhou, lebo vám vadí trošku hlasnejší hluk počas víkendu na kraji mesta, ktorý tam je mimochodom každý deň od apríla do októbra kým si darcovia zazimujú motorky, a kvôli tomu, že by ludia strávili 20 min. navyše po obchádzke..
tak radšej podme plašiť zver trošku dalej, lebo tam to neruší turistov ktorí sa šli prejsť z Bankova na Jahodnú. Tá zver mimochodom, je počas dňa dávno niekde skrytá, lebo sa bojí aj obyčajných turistov, aj cyklistov, a nemusia vám pritom rachotiť motory..
Ale pofrflite si, a kludne znova, a ked bude na Bankove deň detí, pošlite ich do Belej, lebo tadial nepôjdete, tam si môžu spievať a hrať sa, plašiť spiacu zver, a naháňať sa bez toho, aby vás ich spev a pokrikovanie rušilo pri sobotňajšej prechádzke..
 

Robiňo,

ak by som mal už vyčerpané Piano, tak by som si povedal, že s takým človekom akým ste Vy je škoda strácať svoj vzácny čas. Ale píšem Vám už poslednýkrát, proste na Váš prípadný ďalší príspevok už reagovať nebudem.

Porovnávať rachot športových motorových vozidiel s dňom deti môže iba človek, ktorý si už nevie vymyslieť žiadny normálny argument a preto píše čokoľvek, len aby niečo napísal, takže asi by ste mali navštíviť psychológa, prípadne psychiatra lebo sa Vám z rachotu tých motorových vozidiel najskôr niečo v hlave porobilo a prestali ste reálne myslieť... :-(((
 

 

Problém sú aj jazdy motorkárov od Alpinky na Jahodnú. Žiadna uzávera cesty, iba rev motorov a hluk v plnej premávke každý víkend.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop