Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aktivisti si vymohli posunutie termínu na pripomienkovanie územného plánu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Blížia sa voľby, prichádzajú aktivisti

Aktivisti chceli pripomienkovanie do 15 septembra - dovtedy chceli od verejnosti pod zámienkou informovania a pripomienkovania získať lacným spôsobom podpisy na podporu akože (ne)závislých kandidátov na miestnych a miestnych poslancov, (ne)závislých kandidátov na starostov MČ a (ne)závislého primátora. Teda na svoju podporu - nič nerobia nezištne. Kto stojí za celým tým divadlom a kto ho platí?
Kto je to aktivista? Zamestnanec, živnostník či pseudoodborník na všetko možné? Povie nám už najznámejší aktivista ako bezplatne v blízkosti môjho bytového domu zaparkovať a nezaplatiť? Povie nám všetkým aktivista (veď je odborník na všetko) ako zrealizovať prestavbu či výstavbu parkovísk na verejnej zeleni tak, aby nedošlo k jej poškodeniu? Ako postaviť parkovací dom na mieste kde sa už teraz nedá zaparkovať no práve on s ďalšími aktivistami je proti jeho výstavbe? A ako zrealizovať rekonštrukciu električkových tratí bez akéhokoľvek diskomfortu pre peších a motoristov? Nepovie NIČ. Neponúka riešenie. Len kritizuje.
 

Asi nie každý sa drží zásady,

že komentár by mal vychádzať z článku. Ale patrilo by sa to. Je tam síce písané, že Rovinský žiadal posunutie termínu pripomienkovania do 15. septembra (neuspel), ale je tam aj rovnaká požiadavka Jakubova bez udania termínu (uspel). Ináč povedané, nebyť Jakubova (ktorý tiež k svojej budúcej kandidatúre potrebuje pracovať na svojom imidži), tak aktivista si môže pískať. No a čo sa týka podsúvania otázok s diskreditujúcim podtónom, tie sú priehľadnou demagógiou. Lebo nik z aktivistov, bojujúcich proti parkovacej „koncepcii“ v réžii EEI, nepropagoval bezplatné parkovanie. V prípade rekonštrukcií električkových tratí aktivisti požadovali hlavne dodržiavanie zmlúv v otázke kvality a dodržiavania harmonogramu.
 
Hodnoť

 

Čítam a krútim hlavou... túto sobotu sme robili besedu - osvetu k novému územnému plánu na Terase (organizoval to spomínaný aktivista Rovinský) a nikto si žiadne podpisy nezbieral. Akcie sa zúčastnil aj starosta Terasy, ktorý viackrát iniciatívne rečnil...
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop