Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. február, 2019 | Meniny má Jaromír
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Škola v Sečovciach platí vysoké nájomné. Zmluvu nezrušila, hoci mohla (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Babrák Trnka

Ďalší zo série tendenčných článkov PR manažéra Rastislava Trnku, novinára Kizeka. Ešte predtým než ma obviníte zo zaujatosti prosím o zhovievavosť. My na Úrade KSK toho vieme oveľa viac než by sa na prvý pohľad zdalo. Napr. aj o mimoriadne blízkom vzťahu župana Trnku a vedúcej právneho oddelenia JUDr. Zvarovej. Ale poďme pekne poporiadku a milostné aféry nechajme bokom.
Prvé Kizekovo klamstvo spočíva v tom, že riaditeľka nekoná. Na vlastné oči som videl list zo dňa 3.1.2018, v ktorom riaditeľka Krivanská doručila do podateľne námietky ku kontrolným zisteniam uskutočnených na základe poverenia KSK, ktoré konštatovali, že spoločnosť S1 s.r.o. nie je zapísaná v registri partnerov verejného sektora. V námietke riaditeľka uviedla, že do dňa registrácie S1 v danom registri pozastavila všetky plnenia vyplývajúce z ich zmluvného vzťahu. Zároveň sa vyjadrila, že na základe príkazu samotného župana Trnku oslovila mesto Sečovce o poskytnutie náhradných priestorov. Mesto Sečovce jej 20.12.2017 odpovedalo, že takými priestormi nedisponuje! Výsledkom bolo, že od zmluvy ani pri najlepšej vôli nemohla odstúpiť, pretože žiaci by skončili na ulici. Podotýkam, že par. 23 ods. 2 písm. a) zákona č. 315/2016 Z.z. dáva subjektu verejnej správy len možnosť odstúpiť od zmluvy, nemá takú povinnosť. S1 bola do registra zapísaná 5.1.2018. V mene záchrany školy sa riaditeľka rozhodla konať, len nie tak ako si to predstavoval župan Trnka. Presne ten, komu týmto jeho PR manažér Kizek týmto článkom nahráva na smeč, ibaže zabúda, že všetky dokumenty k tejto "kauze" ležia na úrade, manipulujú nimi úradníci a nachádzajú sa aj v informačných systémoch Úradu. Mimochodom, preto ste si objednali IT Audit za 55 920 EUR pán župan?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa seba súdim teba

Mne je cudzie písať anonymne účelovo preto, aby som si mohol vymýšľať „fakty“. Vrátane nenápadného podsunutia „blízkeho vzťahu“. Keby ste písali pod vlastným menom ako ja, skôr by som mal tendenciu Vám veriť. Súdiac podľa chudobnej diskusie blbostiam neveria zrejme ani iní čitatelia. Vy ste videli na vlastné oči nejaký list asi tak, ako som ja videl Vás na vlastné oči. Ak by ten list skutočne existoval v informačných systémoch úradu a ak Vám na ňom tak záleží, potom by ste tu určite informovali, že ste si ho pýtali od KSK podľa zákona č. 211. A tiež výpisy z účtov na preukázanie, že platby v prospech S1 boli pozastavené, aby ste tu nepísali do vetra. Nehovoriac o tom, že by sa proti článku ohradila samotná pani riaditeľka Krivanská.
Asi jediné, čo Vám verím za predpokladu, že ste zamestnanec KSK, je to, že „vy na Úrade KSK toho viete oveľa viac než by sa na prvý pohľad zdalo“. Žiaľ viac, než vie a než by mal vedieť župan. Takíto zamestnanci s ním hráte hru na slepú babu v snahe čo najviac ho diskreditovať a brániť normálnemu fungovaniu Úradu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len pre Vašu informáciu

Pán Labaš, k Vášmu Heroldovi svätej pravdy Trnkovi pristupujete mimoriadne nekriticky. O to väčšie bude Vaše prekvapenie a zhnusenie keď na povrch vyplávajú ďalšie skutočnosti. Ale, vráťme sa k meritu veci. Nepotrebujem si nič vyžiadavať v zmysle 211-ky. Tu sú fakty : poverenia na výkona kontroly majú zn. 6396/2017 OVOKIA - 36710 zo dňa 5.12.2017 a 6398/2017 OVOKIA-37512 zo dňa 12.12.2017. Overte si tieto čísla u p. župana toto sú fakty, ktoré ste chceli.
Viete prečo nepíšem pod svojim vlastným menom? Z toho istého dôvodu ako môj kolega, ktorého som tu tiež zachytil diskutovať pod neho článkami. Váš demokrat trestná opačný názor tak, ako autokrat. Vyhodením z práce. Netoleruje iný názor len ten svoj. Akože jediný správny. Aj toto je podľa Vás demokracia, ktorej ste aj Vy prívržencom?
Inak tá škola ma vôbec netrápi. Trápi ma počínanie župana, ktoré je už viac ako smiešne, trápne a vonkoncom neprofesionálne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak toto mi je “investigativa”. Niekto blizky sivovlaskovi mu pride odovzdat odkaz od Petra a Ivana s ponukou milionoveho uplatku resp upozornenim, ze ho mozu vydierat nejakymi nahravkami, taketo stretnutie nie je len jedno a tohto investigativneho novinara aj jeho najinvestigativnejsieho sefa nezaujima PRECO takuto ponuku sivovlasok okamzite po stretnuti NEOHLASIL organom cinnym v trestnom konani? Nikoho doteraz netrapi kto bol ta osoba blizka sivovlaskovi!?
Je normalne, ze ma vo svojom blizkom okoli taketo osoby?
Kto je tá zahadna osoba? Petra a Ivana sa snazia najst osobu im aj jemu blizku nie? Preco? Je to osoba o ktorej sa nemoze pisat v zlom? Ci ta blizka osoba je viac ako blizka osobe o ktorej sa nemoze pisat v zlom?
Velmi zvlastna investigativa.
Investigativa, ktoru netrapi kto a preco odovzdaval odkaz o ponuke uplatku a vyhrazani sa!
Investigativa, ktoru netrapi znizenie transparentnosti pri verejnom obstaravani!
Zaujimave? Zvlastne? Smiesne?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujímavé? Zvláštne? Smiešne?

Že práve anonyma s ostrým jazykom trápi, že nie sú zverejnené plné identity ľudí z tejto kauzy.
Predpokladám, že župan Trnka má dôvody na to, prečo neohlásil ponuku úplatku okamžite. Ja ich neviem, ale pri našich vyšetrovateľoch si viem predstaviť ako dôvod čakanie na ďalšie dôkazy alebo obyčajnú taktiku – nekonať tak, ako si predstavuje protistrana.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vam asi uslo, ze tych dvoch stotoznili uplne jasne, ale o tom kto daval opakovane odkaz ani zmienka. O Osobe Oblizkej ziadna zmienka. Asi na to ma kazdy dovod. Treba len verit ze sa tato kauza riadne vysetri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak to chodi ked Odkazy Odkazuju deti Oligarchov.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop