Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 21. február, 2020 | Meniny má Eleonóra

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Auto pred blokom si kamerou z okna len tak chrániť nemôžete (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Maketa kamery resp. vypnutá

kamera nič nemonitoruje a tak tú časť zákona, hovoriacu o kamerovom snímaní a nahrávaní, neporušuje.
Aby bol vlastní pristihnutý, že má kameru skutočne zapnutú a že porušuje zákon, muselo by jeho byt nečakane prepadnúť policajné komando. A mám za to, že NAKA je tu na iné účely.
Takže možno písať, aj odborníci sa môžu vyjadrovať, ale to je tak všetko.
P. S. Keby som nemal vlastnú garáž a keby som býval v bytovke, kde ktosi monitoruje parkovisko kamerou, bol by som určite rád a snažil by som sa zaparkovať na mieste v dosahu kamery. Lebo tá kamera by "strážila" aj moje auto. Čo viac si bytovkár s autom na ulici môže priať. A nestojí ho to ani cent.
 

 

lenže taká improvizovaná kamera mu je na nič... môže ňou akurát zrýchliť svoj elektromer. Nikto mu síce "nedokáže", či práve natáča alebo nie, ale záznam z nej nemôže použiť ako legálne získaný dôkaz, aj keby mu zlodej do kamery zamával. Niekedy sa pousmejem, keď ľudia napríklad z rodinných domov kamerami zaberajú aj ulicu, ale nemajú nálepky (logika: "lebo nálepka by upozornila zlodeja, že mám doma niečo cenné"), o ďalších náležitostiach (viď článok) ani nehovoriac. Kamerový záznam z takéhoto systému ako protizákonne zísakný dôkaz k obžalobe páchateľa mu ani neakceptujú a ak náhodou áno, tak obhajoba ho napadne a ešte aj vysúdi za neoprávnené monitorovanie. Podobne, ak neoprávnená kamerka na okne niekoho nahnevá (že ho sleduje), môže dať žalobu a chcem vidieť, ako bude majiteľ dokazovať, že nainštalovaný systém bol dlhodobo vypnutý a pritom sa nebude cítiť zle, že klame a že náhodou sa mu pokazili a zahodili harddisky (rozumej: rýchlo ich zničil) aby expertíza neukázala, že to vypnuté nemal.

Nám sa stalo, že vykradli auto pod susedovou kamerou a "dobrý sused" odmietol dať záznamy, nemal nálepky, nič. Ale podľa mňa by nepochodil ani keby mal nášho alebo svojho zlodeja na kamere.
 
Hodnoť

 

Hádam nedovolíme monitorovať zločincov. Nechajme ich kradnúť.
 

 

Preháňate... čudovali by ste sa, ale bez súhlasu úradov a susedov nemôžete ani na vlastnom pozemku len tak murovať, čo chcete. A to tiež neznamená, že máte bývať pod holou oblohou.

Monitorovať sa môže v pohode, i ja som za monitorovanie ...ak sa to zrealizuje normálne (projekt, súhlasy od tých, ktorých sa to týka, maximálne 7-dňová dĺžka záznamu atď.) a nie debilná kamerka na parapete Jožka Mrkvičku, o ktorej fakt neviete, či ju má naozaj kvôli svojmu autu alebo v skutočnosti kvôli mladej Anči Novákovej, ktorá sa občas prezlieka v okne oproti. Dohľadajte si prípady, keď sused namontuje kameru tak, že vidí každého, kto ide výťahom a po schodoch z celých 8 poschodí nad ním. Nemá súhlas obyvateľov, nemá nálepky, vôbec neviete, na čo v skutočnosti používa záznam (sledovanie susedov, s ktorými má spor), pri otázkach je drzý atď.
 
Hodnoť

 

Niekomu tu s ochranou osobných údajov dobre hrabe.
 
Hodnoť

 

O akej platnej legislatíve z roku 2016 sa v tom článku píše. Od roku 2018 platí úplne nová právna úprava a to čo je uvedené v tom článku už táto právna úprava absolútne neupravuje.
 

 

Na konci prvej vety má byť otáznik.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop