Korzár logo Korzár Košice
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Primátorom Košíc chce byť 14 uchádzačov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Bašistová?

Tá je nezávislá od Siete, aj od Smeru. Len je jeho čiernym koňom a v parlamente pri hlasovaní ako keby ich členka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj také existuje?

To čo sú za strany že SMS, Šanca, Národná koalícia?
Inak celkovo kvalita kandidátov nič moc. Niet koho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tupé ovce, pekne si rozdelia % a červená hniloba zasa vyhrá
nepoučili sa z minulých volieb, namiesto toho aby sa spojili, tak to robia znova opačne
+ Alena Bašistová - kto tejto podvodníčke dá ešte hlas, tak to v hlave naozaj nemá v poriadku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prečo by jej nedali

dajú. Tie ovce, ktoré dávajú aj birmovanému. Ved je to jeho kobyla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Konečne je medzi nimi aj normálny kandidát, nie iba politický odpad z predošlých rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Však menuj - nech vieme, koho máme voliť ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Voliť nemusíte nikoho, to je vaša vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Richard Havrilla - môj názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Havrila

Suhlasim
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

" "

... súhlasiš? ... kto to vlastne je a od koho je "závislý" tento " nezávislý" kandidát? Treba zdôvodniť, ak vieš. Aj "údajne nezávislý" (si myslím) je takmer vždy od niekoho " závislý". Nezávislých ťažko nájdeš. Je to obyčajné klišé - nezávislý. 14 kandidátov je veľa. Škoda, niektorí naozaj nemajú zmysel pre realitu - kandidujú aj napriek minimálnej podpore a s minimálnym úspechom, za dôvod ich kandidatúry možno považovať aj (len ) úmysel o roztrieštenie hlasov, o to im v podstate ide, a bude len na voličoch, či to dokážu pochopiť, a zachovajú sa vo voľbách zodpovedne. Ináč hrozí to, čo žiaľ hrozí.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja by som si dovolil tvrdiť, že zmysel pre realitu má každý z kandidátov. Za autentických kandidátov by som označil asi len troch z nich. To je Petruška, ten dostal jasný pokyn hájiť farby smeru a tak ich háji. Síce nemastno, neslano, submisívne a odovzdane...ale nič iné sa nedalo od neho očakávať.
Za autentických môžeme považovať ešte Poláčeka, ktorý zastupuje radikálnu a deštruktívnu pravicu a Lesňáka, za ktorým sú tí, ktorým sa nepáči Poláčekov konfliktný štýl.
Títo traja sa reálne uchádzajú o primátorské miesto.
Druhou skupinou sú "deliči hlasov" - Bašistová a Špak, ich úlohou je podľa mňa nazbierať čo najviac pravicových hlasov (aj keď v prípade Bašistovej, že jej niekto príčetný a rozumne uvažujúci človek dá svoj hlas). Tu patrí aj Havrilla. Týmto trom nikto, kto za niečo stojí, svoju podporu nevyjadril a zjavne sa nikto nechce pridružovať k ich menám. Patrí sem ešte Vágási, aj keď ten dostal pokyn od Bélu a nie od Roba.
Tretia skupina - Antal, Dečo, Džunko, Horváth, Kodrazi, Struk, to sú oportunistickí dobrodruhovia, ktorí si uvedomujú, že nemajú šancu na primátorské miesto. Na druhej strane si uvedomnujú, že v príhodnom okamihu môžu tých pár svojich hlasov vykšeftovať so silnejším kandidátom, výmenou za teplý flek.
No a štvrtú skupinu, tú tvorí Novotný. Ten sa na začiatku javil, že chce byť primátorom, ale podľa podpory, ktorú medzi košičanmi má, tak sa asi zaradí k dobrodruhom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V zásade možno považovať tento názor blízky k realite, avšak treba to trochu upresniť. Havrillu by som nepovažoval úplne za deliča hlasov, je to týpek nepoznačený žiadnou politickou minulosťou k žiadnej strane. Ak teraz neprejde je to podľa mňa reálny kandidát pre volby 2022.
Celkovo je však veľmi problematické si vybrať.
Polaček nevie odpovedať na základné otázky, ktoré sú mu kladené, odborne nemá za sebou nikoho, charizma žiadna, jeho kandidatúra je založená len na kritike. Novotného by som zaradil k deličom ako Bašistová a Dečo. Petruško síce pôsobí ako umiernený, nekonfliktný, ale pečiatka smeru mu môže poškodiť, on len čaká, viac spraviť nemôže. Čo sa týka osttaných, plne s tebou súhlasím.

Výsledok : ak skombinujem pocity s pragmatizmom a odbornsťou, rozhodoval by som sa medzi triom Špak, Havrila, Lesňák.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čakal by som od Havrillu, že prinesie nejakého odborníka, že sa k nemu pridá nejaká osobnosť mesta, ktorá zastreší aspoň niektoré témy - ale nič a nikto. Preto na mňa pôsobí, ako delič hlasov smeru, aj keď na vyššej úrovni, než Bašistová alebo Špak. Bašistová sa nebude snažiť, pretože má v NRSR flek až do volieb, Špak sa bude snažiť natoľko, aby sa stal mestským poslancom, ale obaja museli vedieť ešte pred ohlásením kampane, že na toto nemajú podporu. Takže jediné logické vysvetlenie, prečo do toho vrážajú peniaze je, že tie peniaze nie sú ich vlastné...
Súhlasím, že Havrilla to bude skúšať aj nabudúce. Pre smer je atraktívnejším kandidátom, než Petruška.
Poláčeka by som nezatracoval - viem, že by bol najhorším primátorom, ale má atraktívnu tému: "Hurá zničiť Smer". Bohužiaľ, v Poláčekových rukách pôjdu Košice dole a o 4 roky, ak nie skôr, ho budú Košičania ochotní vymeniť za kohokoľvek.
Novotný nie je delič hlasov, aspoň nie vedome. On to v skutočnosti myslel dobre s kampaňou a už dlho sníva o politickom výslní. Len si neuvedomuje, že aj keď si oholí bajúzy, tak to nebude nový Novotný, ale stále ten starý Novotný s preferenciou na úrovni 0,6 %.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlas skoro so všetkým len by som poopravil, že Polaček nieže "charizma žiadna", ale dokonca mínusová :) Nepoznám ho síce osobne, ale pôsobí na mňa vyslovene odpudzujúco, ako taký slizký had. Viem, že pri výbere kandidáta by nemal byť rozhodujúci osobný ľudský dojem, ale keď tak pôsobí na mňa (a to som dlhoročný pravicový volič), ako asi bude pôsobiť na - slušne povedané - "bežného nepravicového voliča"...a už nehovoriac o tom, že pozitívny program žiaden, len čistá deštrukcia a negativizácia Smeru
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

alebo len

opis z manuálu. Ako zmanipulovať voľby a voličov v nich
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pri vsetkej ucte ale Deco a Dzunko :) boli vobec volby v kt este nekandidovali ??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Keď sa volila Miss Domaša. Vtedy nekandidovali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Super...

..si zabil!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tiez kandidat!

Pan Vagasi, vy si pekne tlacte nadalej knihy, brozurky, etikety v MKV press ostante v tom svojom Moste. Kde beriete tu opovazlivost kandidovat na primatora.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop