Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 20. január, 2020 | Meniny má Dalibor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skrátený pracovný týždeň v U. S. Steele bude trvať dlhšie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Slovensku sa mimoriadne darí.

Svedčí o tom aj to, že za "ničnerobenie" 70 perc. mzdy. Nečakal som, že práve Američania nám tu budú zavadzať komunizmus. Aj ja to chcem!
 
Hodnoť

 

Firma, ktorá znižuje náklady tým, že platí zamestnancom, aby sedeli doma, je asi v dobrých ... problémoch. Za chvíľu budú voľby, masové prepúšťanie vo firme, ktorá poberá štátne dotácie, vrátane tých skrytých, sa teraz nehodí.
A čo keď U.S. Steel prežíva najhorší rok tejto dekády, ale najlepší tej budúcej?
 
Hodnoť

Môj sen!! Som ochotný akceptovať

takéto zníženie na všetky dni v týždni na neobmedzene dlhé obdobie :))))
 
Hodnoť

 

sa mi paci ze 12 000 a co dalsich 6000 ludi co su tam cez dcerske firmy a dodavatelov?? dodavatelov komplet odstrihli a nechavaju doma vsetkych
 
Hodnoť

podiel štátu na imaní vs subvencie???

Ešte sa len trh "nadýchol a zakašľal" a už sú na svete restriktivne opatrenia v oblasti nákladov a to práve na mzdy zamestnancov, ktoré v štruktúre nákladov USSK tvoria ani nie celých 10%! Brutto marža USSK na tone predajnej oceli tvorí cca. 40% a každý rok idú na plnú kapacitu výroby, kde 1.a 4.Q sú cyklicky slabšie. Priemerná realizovaná cena bola v 1.Q. 596, - €/t predajnej ocele a kapacita výroby išla na 96%! Na 2.Q.ponizili ceny o cca. 15€/t, ale trh je presyteny poklesom priemyselnej výroby a nie importami z "neekologickych a neferovych oblasti". Štátne subvencie, Memoranda a neuplatnie dodatočného zdanenia za ekológiu, "monopolno-dominantné" postavenie na trhu SR/oblasť EU viedli k neumernemu navysovaniu platov a premnozenia postov tzv. "TOP manažérov", na úkor strednej triedy radových zamestnancov a robotníkov.
Každoročne sa zisk pohybuje v stamilionyoch Eur a koľko bol deklarovaný od roku 2001-2005(prázdniny v sume 500mil USD) a potom smiešne sumy až po posledné roky, kvôli úveru na investíciu a uzávierkam voči bankám a USSK sro Košice, nie USS USA! (ta s kosickou sro nemá nič finančné, uctovne a nepreberá právne záväzky) USS Services Ltd USA je v roli správcu a USS manažérove platy sa refunduju.
Naozajstná kríza bola v rokoch 1998-2000,keď bola tona ocele za 400-500 DM a aj vtedy išli VSŽ na plnú kapacitu, mzdy s premiami boli nekratene a zamestnancov bolo 15000 v hutníckej časti a ďalšie tisíce v ostatných častiach holdingu VSŽ !!!
 

Vláda leje a nevie komu?

Žiga ako nominant košickej podnikateľskej skupiny by mal hájiť záujmy štátu a nie súkromnej anonymnej sro registered Holandsko? Každé euro dane daňových poplatníkov SR by malo mať podiel na imaní tejto sro v správe nadnadnej firmy s refundovanymi manažérmi tzv. rotary managementom bez právnych prepojení ako by to malo byť v a. s.? Kontrola prirodzeného monopolu inak nieje možná a ich kreatívne účtovníctva budú smiešne pri platení daní vid finstat od 2001-2015 a posledne roky rýchle navyšenie kvôli potenciálnym úverom z bánk (matka uss USA s tým nič nemá)?
To potom aj košický McDonald's sro, majetkom pana XY si môže žiadať subvencie formou McDonald's USA a zaměstná 4 manažerov z USA a bude im bez platenia odvodov do SR refundovat platy a vystupovat ako McDonald's USA Invest???!!!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop