Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zamestnanci U. S. Steelu počas rokovania o navyšovaní platov protestovali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Jedine čoho sa boja je tvrdý štrajk!

Nebojte sa, nemajte strah! Tento rentovany managment cez USX(USS) Services Ltd USA je v roli Spravcu(Prevádzkovateľa) hute cez formu "trustholding" a vsetke zdroje na investície pochádzajú len z tejto sro-hute v Košiciach s účelovou matkou v Holandsku. Ich zisky sú každoročne v stamilionoch Eur, na mzdy nejde ani 10% celkových nákladov pri každoročnej plnej výrobnej kapacite hute!!!
Zisk sa (dobre očistený cez náklady na obch. zastúpenia a odpisy zariadení "na hrane zákona" ) zdanuje na Slovensku, ale prerozdeluje v Holandsku a väčšia časť sa reinvestuje mimo košickej Steel sro, na SR a CR (fin. skupina) !
Druhým cieľom je príprava opäť balíka cez sice "nedovolenku podporu najväčšieho znecistovtela CO2 na SR " Vlády SR, ako tzv. strategies companies, ale urobte si prehľad platenia daní od roku 2001-2016 a FS by mala zasahovať hneď??!
 
Hodnoť

 

Jasné že to odbory prijmu, lebo su slabé....netreba sa báť a treba ísť do ostrého štrajku, alebo vymeniť odbory za nové a silné...už bolo dosť robiť za malé platy a čím ďalej tým s menej ľuďmi na prevádzkach
 
Hodnoť

História vzniku USSK je obdivuhodná.

"U.S. Steel Košice sro je komplikovanejšia firma než normálna biznisová spoločnosť.“, ide o tzv. trustholding s matkou v Holandsku s rotary managementom na základe zmluvy kosickej sro ex USX dnes USS Services Ltd USA s plně refundovanymi platmi do USS/USA Pittsburgh.
Každe € investované do tejto právne "nezávislej sro" pochádza práve z tejto sro a to už od čias "prebratia" tejto firmy do správy Prevádzkovateľa USS Services Ltd USA., vyclenenim z VSŽ Holding a.s bez tendra a bez ceny=0,-USD, iba prevzatím časti obehového kapitálu (320mil) cez VZ akcionárov VSŽ Holding, ktorý tento bezplatny prevod odsúhlasili (po akcepltacii bankami). USSK mal aj vlastné logo, až po podpísaní dohody mohli začať používať oficiálne logo USS v USA (konvička leje na válce)
Išlo o vzorový prípad privatizácie bez investície a vyčlenenie sliepky co znáša zlaté vajcia, ale už 100% privátne.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop