Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 9. august, 2020 | Meniny má ĽubomíraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košickí sulíkovci o kríze v SaS: Dívame sa na to s pukancami v rukách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Sulík je out, len o tom ešte nevie, vyautujú ho jeho vlastní bývalí voliči si myslím. V kontexte udalostí posledných dní - zverejnené správy o kontaktoch a komunikácii Kočnera s politikmi - má na hlave rovnaké maslo ako oni. Neobstojí ani obrana, ktorú používa, že veď ja nie som členom vlády, nemám žiadnu funkciu a vlastne ani nič zásadné sme s Kočnerom nedohodli, čo dokazuje zverejnená nahrávka, a navyše sa ospravedlnil za to. Rly? Vtedy bol tuším predseda parlamentu, a že nič podstatné nedohodli? To nie je ozaj podstatné, podstatné je to, že 2. ústavný činiteľ bol vôbec ochotný viesť zmysluplnú debatu s človekom, o ktorom bezpečne vedel, čo je zač (tuším si aj tykali). A ospravedlnenie, že spravil chybu? To už je aj škoda komentovať. Iba ak, áno spravil si chybu, berieme na vedomie, ale za tú chybu musíš niesť zodpovednosť. A čo je vyvodením zodpovednosti voči sebe samému by mal vedieť sám. Status quo to určite nie je. A to hovorím ako bývalý potenciálny volič SaS. Teraz, za daného stavu vecí už určite bývalý...
 

 

Sulik je obeťou Kočnera kym Jankovská je spolupachatel. Takto to prezuntuje Sulik a je to celkom trefne. Sulik prešiel už niekolkymi volbami a jeho kontaktoch voliči vedia všetko.
 

3/3

Obeťou by bol vtedy, keby ho Kočner otravoval a on sa pritom od neho stále OD ZAČIATKU dištancoval. Ako si pamätám tú komunikáciu, tak bola relatívne celkom družná. Takže vymedziť sa z nej tak, že som obeťou, nie je v tomto prípade ale že vôbec trefné, skôr trápne. Isteže nie je na tom tak, ako Jankovská a spol., teda si nemyslím, že je spolupáchateľom, ale je zdiskreditovaný a mal by za to niesť politickú zodpovednosť. Galka si viem predstaviť ako jeho nástupcu, Kišová je príjemná, pohľadná dáma, ale taká nemastná, neslaná, ako Figeľ napríklad (niekto to už tu poznamenal).
 

Sulik chcel

zistit, kto z vtedajsej koalicie hlasuje za Trnku. Lebo Trnka skoro presiel.Dostal tip od Pociatka, ze Kocner vie vsetko o zakulisi. Dohodol mu stretnutie s Kocnerom. Tam ho nahrali. Mas pocit, ze to bolo priatelske stretnutie?
Ze Sulik sa chcel kamaratit a kseftovat s Kocnerom? Mas pocit, ze Kocner chcel kseftovat a kamaratit sa so Sulikom?
Mne to teda vychadza inak...
 

 

Ty to fakt nevidíš? Prišiel na dohodnuté stretnutie, ktoré on sám inicioval a je obeťou, lebo ho tam nahrali? Keby ho nenahrali, tak by to bolo v poriadku? Asi hej, lebo by sme sa o tom nedozvedeli, však? Aj ten Spejbl zo siete je obeťou, keď sa chcel šábnuť z Matovičom o peniaze z tlače a následne keď šiel po voľbách na utajené rokovanie s Ficom? Podľa tvojej logiky asi hej, veď ho nahrali a zverejnili to :D
 

RE: číslo 1034203

Ak v tom (OBSAHU!) nevidíš (podstatný) rozdiel (Pinokio - "pokus" daňový únik a Sulík - informácie o záškodníkoch v jeho strane a politickom zákulisí (aj vládnych zradcoch - kto že to nominoval Trnku? Janiš z SDKÚ.),
tak máš veľký problém.

SDKÚ nemá o Trnkovi jasno.
Premiérka podporuje kandidáta KDH, SaS a Mosta, Dzurinda mlčí, klub je rozdelený.
https://domov.sme.sk/c/5605334...
 

 

tak aj tebe to tu skopírujem...dám to aj tu ešte raz...urývok z rozhovoru so sulíkom v plus1deň z roku 2017, teda pred vraždou jána kuciaka...z neho vyplýva, že sulík nebol kočnerovou obeťou, ale že sulík chodil ku kočnerovi pravidelne domov po informácie..."Priznávam, že nie vždy len z Kočnerovej iniciatívy a tieto stretnutia pokračovali aj potom, ako sme sa dostali do parlamentu a do vlády. V roku 2010 som sa s Kočnerom stretol asi 12 až 15 krát, väčšinou u neho doma a dôvod bol vždy ten, že Kočner veľa vedel a bol cenným zdrojom informácii," prezrádza ďalej Sulík
 

RE: pocikávajúci sa ...

Zbytočne to tu dokola SPAMuješ.
Z toho vyplýva to, že ak chceš od niekoho (a Kočner bol dostatočne informovaný) informácie, niečo za to musíš recipročne poskytnúť - buď info, alebo peniaze, alebo sa aspoň tváriť, že s Kočnerom "dôverne" diskutuješ. Ako dopadla tá "dôvernosť" neskôr vyšlo najavo.
Sulík Kočnerovi žiadne zásadnejšie interné/dôverné info nedával, nič mu neplatil a len spolu "diskutovali" tak, že Kočner sa od Sulíka nič zásadnejšie z toho nemal možnosť dozvedieť - len si myslel, že sú "kamoši" (môže Sulíkovi zavolať a prípadne sa s ním stretnúť - čo mu zjavne vyhovovalo).
Sám píšeš, že " ...dôvod bol vždy ten, že Kočner veľa vedel a bol cenným zdrojom informácii".

Fakt je teda taký, že Kočner NIČ (špinu) viac a NIČ (špinu) relevantnejšie na Sulíka nedokázal dať (okrem nepodložených svojich rozprávok na tlačovke, a to až POTOM, ako "unikli" tie nahrávky a Kočner z toho vyšiel ako bulo).

Za to tu máme spústu iných aktérov, čo s Kočnerom očividne robili kšefty, spolupracovali s ním na zbojníctvach (štátne peniaze fuč), či mu v rámci justície pomáhali!
Ak to nedokážeš rozlíšiť, máš značný problém.

Okrem toho sa Sulík snažil zistiť, čo chystajú záškodníci v jeho strane, ktoré chceli prebrať v SaS moc. Nakoniec museli Miškov, Kollár, ... zo strany odísť a Sulík tak SaS zachránil. Inak by boli dopadli asi ako ANO s Malchárkom v "rozlete" ...

Zbytočne tu teda dokola mlátiš prázdnu slamu.

P.S.
Nemám problém s kritikou Sulíka, ale mám problém, ak tá kritika je z prekrútených faktov, či ich ignorácie, či dokonca úplne vymyslená na základe domnienok (čo predvádzajú viaceré médiá).
 

 

napísal som niekde, že sulík robil s kočnerom kšefty?...ale tvrdím, že sulík sa v tomto predviedol ako hlupák a zaslúžil si od kočnera "po papuli" vo forme sasanky...a tiež tvrdím, že sulík nie je vhodnou osobou na čele sas a že vôbec nemá na to, aby bol lídrom opozície...
 

RE: pocikávajúci sa ...

Len si nenapísal, ako by si to v danej situácii, vedel/mohol (ale reálne, nie nejaké jalové keby ...) riešil ty?
Alebo by si sa vytešoval, ak by vedenie strany SaS ovladlo biznis krídlo (skupinka Miškov+Kollár) a celá SaS by dopadla ako Aliancia nového občana (ANO) s Ruskom na čele a kšeftárom-gorilákom Malchárkom?!
???!

---
"Po vypuknutí kauzy Zmenky v auguste 2005, týkajúcej sa nejasností okolo zmeniek na sumu približne 100 miliónov korún, ktorú si Pavol Rusko požičal už ako minister hospodárstva od podnikateľa podnikajúceho v jeho rezorte (Ľubomíra Blaška) požiadali koaliční partneri Kresťanskodemokratické hnutie a Strana maďarskej koalície Ruska, aby odstúpil z funkcie ministra. Jirko Malchárek a spolu s ním ďalší vedúci predstavitelia ANO vrátane oboch ministrov (František Tóth, Rudolf Zajac) a väčšiny poslancov, požiadali Ruska, aby tak v záujme strany urobil. Rusko demisiu podať odmietol. Prezident Ivan Gašparovič ho nakoniec na návrh premiéra Mikuláša Dzurindu odvolal z funkcie. Potom Rusko požiadal Dzurindu o odvolanie „neposlušných“ ministrov za ANO z vlády. Premiér to odmietol urobiť a koaličné strany vylúčili ANO z koalície a koaličná zmluva tak fakticky zanikla. Poslanecký klub ANO sa rozštiepil na skupinku „verných“ Ruskovi a skupinu vedenú predsedom poslaneckého klubu Ľubomírom Lintnerom do ktorej sa zaradil aj Malchárek. Delegáti mimoriadneho kongresu ANO v Žiline, zvolaného na 11. septembra 2005, odsúhlasili zmenu stanov a vylúčili zo strany piatich podpredsedov a poslancov, ktorí sa postavili na stranu Lintnera. Po tom nastala v NR SR paradoxná situácia, pretože Lintner spolu s ďalšími poslancami vylúčenými z ANO zostali v poslaneckom klube ANO, naopak z klubu vystúpil Rusko a jemu verné poslankyne.

V roku 2011 bola Aliancia nového občana premenovaná na Stranu slobodné slovo – Nory Mojsejovej, čím de facto vznikla úplne nová politická strana a ANO zanikla."
(https://sk.wikipedia.org/wiki/...)
---

Kauza Gorila: https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

napísal som nikede, že je to trestné?...prečo cucáš z prsta?
 

 

prečo nenapíšeš celú pravdu?...tu je vyjadrenie sulíka v plus1deň: "Priznávam, že nie vždy len z Kočnerovej iniciatívy a tieto stretnutia pokračovali aj potom, ako sme sa dostali do parlamentu a do vlády. V roku 2010 som sa s Kočnerom stretol asi 12 až 15 krát, väčšinou u neho doma a dôvod bol vždy ten, že Kočner veľa vedel a bol cenným zdrojom informácii," prezrádza ďalej Sulík
 

Celá pravda je

Ze Sulík chodil, za kocnerom ako policajti chodia za informátormi do podsvetia.
A kocner sa určite pokúšal vydierať Sulíka videom. Sulikovu odpoveď si viem domyslieť, keďže video išlo na bubon.
Nevidím žiadny šrám na Sulikovi.
Aj mňa zaujímalo, kto vtedy piekol Trnkove znovuzvolenie.
 

V kontexte udalostí posledných dní..

ty si bol desať rokov hibernovaný ?
 

 

Hm, vybral si si fakt najrelevantnejšiu časť príspevku :D
 

samozrejme, to nie je nové info

tak to nepájaj účelovo

sulík odvtedy dostal dôveru vo volbách a nepáchal trestnú činnosť
 

RE:pietron

Prestaň (už ako bývalý volič SaS ?) mlátiť prázdnu slamu.

Fakt je ten, že Sulík s Kočnerom žiadne zbojníctva nedohováral (je na to videonahrávka) a jediné, čo "pre" Kočnera urobil, bolo, že ho ako účastník voľby informoval, čo sa deje. To isté mohol urobiť nejaký Kočnerov tóth, čo by sedel na balkóne v NR SR ako verejnosť.
A TO je zásadne "podstatné".

Je fakt, že Sulík urobil dostatočnú sebareflexiu.
Oproti 99.9% ostatných (od smerákov, cez Bélu, pinokia, až po ...), úplne nevídanú!

Ak to teda SaS sa zdá byť nedostatočná, kľudne choď blúzniť k PS, ale potom nevyplakávaj, ako ťa obabrú.
 

 

Fanatizmus nie je zdravý, skonči s tým. Obhajuješ neobhájiteľné. Podľa článku v sme z 28.2.2012 Sulík pred voľbami v 2010 lustroval svojich straníkov u kocnera čo sám potvrdil. Tebe nevadí že v SaS je možno neznámy počet členov od 0 po X s visačkou " odporúča Marián Kocner"? Na otázku či kocner ovplyvňoval volebný zoznam sas Sulík novinárom neodpovedal.
 

RE: xymox100

Netáraj o "vysačkách" od Kočnera.
NIKTO na kandidátke v SAS nebol s "odobrením" Kočnera ale so súhlasom predsedu (a orgánov strany) !
Ešte aj sám Kočner spomínal (tuším na tej zverejnenej TB, čo mal), že Sulík nechal na kandidátke aj niektoré osoby, ktoré mu Kočner neodporúčal!
Takže len táraš, ak to podsúvaš, že na kandidátke boli ľudia "odobrený" Kočnerom. Nevieš, do akej miery (či vôbec) aplikoval Sulík informácie od Kočnera na kandidátov SaS do volieb.
A áno, nevadí mi, ak bol na kandidátke SaS niekto, na koho Kočner nenašiel nejaké riziko (rozumej špinu, ktorú by neskôr mohli na neho použiť). A že mal Kočner dobré zdroje, ktoré pre neho robili "lustrácie" osôb, je dnes už dostatočne jasné ...
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop