Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 9. august, 2020 | Meniny má ĽubomíraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spor o útulok pokračuje. Polaček si na pomoc zavolal vládneho splnomocnenca (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tu je vidieť

ako primátor Poláček nedodržal svoj sľub. Vravel, ža ak mestská časť nebude s výstavbou v jej území súhlasiť, tak súhlas nedá ani mesto. Mestská časť Juh nesúhlasila, obyvatelia a petičiari sú proti a dokonca aj starostovia. Napriek tomu do tretice ide mesto proti svojim obyvateľom predkladať uvedený materiál do zastupiteľstva. A hádam sa im to (ne)podarí. Dávať rovnakú vec s cieľom, že raz mi to vyjde je na prokuratúru. Mne to pripadá, že niekto si už aj vybral stavebnú firmu. Tak podozrivo a násilne to tlačia, že to smrdí viac ako h...o.
 
Hodnoť

Volný pozemok za Hornbachom v MČ JUH

A opäť účelový článok proti Juhu.
Developerský projekt už existuje
na celom nábreží Hornádu vrátane
Bosakovej. Zabudli povedať a napísať
že je voľný pozemok za. HORNBACHOM
ale aj ten už asi niekomu sľúbili.
 
Hodnoť

Pán Ravasz, je mimo realitu.

Porovnávať aktuálny LIX s tým starým,keď terazky je to polovičné sídlisko orpti minulosti je hlboká neznalosť alebo úmyselné zavádzanie.
Ako splnomocnenec konkrétnje VLÁDY mal prísť s konkrétnym riešením. napr. presťahovanie rómskych spoluobčanov do BOnaparte alebo do lokalít, kde žijú smerácki oligarchovia alebo tí hídovskí. V Dunajskej Srede sa pozemoček na útulok nenájde, pán Ravasz?
Smer "rieši" rómsky problém od roku 2006 a výsledok? Vidíme.
 
Hodnoť

 

Mám príspevok len ku charitnému domu. Nie k Lunníku IX, ani k problematike Rómov.
Pán primátor Poláček sa veľmi rýchlo naučil reč politikov. Prázdne reči, sľuby, na ktoré sa už po nejakej dobe nikto nebude pamätať, zavádzanie a zahmlievanie problémov, trápne vykrúcanie sa. Prišlo mi smiešne, keď primátor požiadal o pomoc vládneho zmocnenca Ravasza. To skutočne čakalo mestské zastupiteľstvo na čele s primátorom, že nám zmocnenec pomôže riešiť problém mestskej časti Juh? Mne to pripadá ako poriadna naivita. Ale poďme k podstate veci. Občania Juhu petíciou odmietli stavbu charitného domu na Jarmočnej. Poslanci miestnej časti Juh na čele so starostom rovnako. Neprešlo to ani na mestskom zastupiteľstve. A tak prišli na rad zákulisné praktiky. Vec sa bude opäť prejednávať na mestskom zastupiteľstve. My, občania Juhu opäť podpisujeme petíciu a 19.9. (vtedy sa to má prejednávať) prídeme aj na Magistrát. Aké je stanovisko primátora? Miesto toho, aby toto opakované prejednávanie zastavil, ignoruje občanov Juhu. Je to celé postavené na hlavu a primátor aj so svojou námestníčkou (ktorá bojuje za stavbu na Juhu) by sa mali hanbiť. Prečo? Normálne by totiž bolo, najprv sa opýtať občanov Juhu na názor a až potom dávať vypracovávať projekty a stavebné povolenia. Na Bosákovej je vraj 4000 m štvorcových plochy kde sa dá stavať. Prečo sa nestavia tam, k tomu sa primátor nevyjadruje ...... No, veď čas ukáže, čo je za tým. A ešte k p. Ravaszovi: „Nechcem robiť závery, ale osobne si myslím, že útulok nemusí spôsobiť problémy. Nemyslím si, že by tu hrozila nejaká katastrofa“? Ja si zase osobne myslím, že p. Ravasz nevie o čom hovorí. My tu na Juhu žijeme a denne zažívame chovanie neprispôsobivých a bezdomovcov. Úplne na záver. Tak vyzerá, že pán primátor má veľký zmysel pre humor. Vraj "„Málokto si uvedomuje,všetko je v kontakte s Mestskou políciou Juh, bude to aj mojou osobnou zodpovednosťou, aby sme na poriadok dohliadli". Tak na tú jeho osobnú zodpovednosť som strašne zvedavý.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop