Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ihnát predbehol odvolanie z dopravného podniku. Vzdal sa sám (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako pracuje tak aj studoval, ved sa mohol hodit na marodku ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nerozumiem tomu Ihnatovi,ze

sa vsade trepe.Nech sa venuje sidlisku,to uplne staci....
Kedysi Smolkova mala tiez iks funkcii...
Toto ne je v poriadku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmm...

Hadky, osocovanie a vzajomna nedovera... nemohli by radsej "fungujuci" poslanci MZ KE radsej pracovat a nie si takto cez media odkazkvat veci ? ... potom sa cudujeme ze vladne kss-smer... oni sa nehadaju , lebo navonok drzia spolu ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo chcel vysvetľovať?

Nie je podstatné, že mal v čase rokovania DR iné povinnsti.
Podstatné bolo, že nestíhal, pretože mal tých funkcií veľa. Tak mu pomohli a jednej ho zbavili.
Mal byť rád a slušne poďakovať.
Ale takých ihnátov na Slovači máme habadej. Zberači funkcií. Iste, chápem, v zverejnenom životopise to tak úžasne vyzerá. Len v tom reálnom je to na figu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja sa teším,že ma Ihnat toľko funkcií. Snáď sa mnohym otvoria oči a pochopia čo je to za človeka. Určite nie čestný a férový chlap ako o sebe rad vyhlasuje. Len tak ďalej,”pán” Ihnat, ukážte čo vo Vás skutočne je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ihnát sa venoval sídlisku, uviedol v článku Burdiga... čo viac sa čaká od starostu? Ťahanovčania môžu byť hrdí pán Burdiga, že sa snažil aj cez túto pozíciu dosiahnuť pre sídlisko, kde je starostom maximum. Táto pozícia je pre starostu bezplatná, teda nestála DPMK ani cent. Tak nech Dozorná rada robí v novom zložení (zrejme flek dostane nejaký priaznivec aktivistov) maximum pre Košičanov. O 4 roky čakáme výsledky. Ak sú výhrady, tie sa hovoria do očí, ale to títo "aktivisti" nedokážu. Presne ako to urobili aj voči primátorovi. Keď ho Burdiga, Strojný a Lipták cez médiá a sociálne siete totálne znemožnili... čo viac urobili zatiaľ pre Košice aktivisti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vaše zdanlivo logické uvažovanie

má jeden zádrheľ v tom, že píšete o „starostovi“ Ihnátovi. Lenže Ihnát nedostal funkciu člena dozornej rady ako starosta, ale ako mestský poslanec. Ak podľa vyjadrení poslanca Burdigu pán Ihnát vo funkcii lobboval za lepšie spoje pre sídl. Ťahanovce, nepochopil význam dozornej rady, ktorý vyplýva už zo samotného názvu. A naviac konal v konflikte záujmov namiesto toho, aby takéto konanie aspoň potláčal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pán Labaš, naopak ako mestský poslanec Miloš Ihnát prioritne zastupuje Sídlisko Ťahanovce a historickú obec Ťahanovce (dnes MČ Ťahanovce) a preto je povinný aj hájiť záujmy tejto časti KOšíc, kde bol zvolený. Ale ako jediný uznal transparentnosť výberu štatutára DPMK, čo členom DR zjavne nevyhovuje. Už vlastne ani neviem či ešte podporujete primátora a vedenie mesta alebo nie...Lebo Ihnát len vyjadril svoj nesúhlas s postojom DR. Zaujímavé, že pani Vindišová, ktorá ma ešte nedávno žiadala o pomoc v prípade štrajku, zrazu stojí na strane Filipka a Burdigu, ktorí pôvodne štrajk považovali za nezákonný ... ejha tu sa ale menia postoje, podpora a robia sa intrigy... som sklamaná
JUDr. Beáta Zemková
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte raz

Nepísal som o pôsobení pána Ihnáta v mestskom zastupiteľstve, ale v dozornej rade – o tom je aj článok. Ako člen dozornej rady má zastupovať záujmy mesta v mestskom podniku DPMK a nikoho iného, ani „svojej“ mestskej časti, hoci je v nej starostom. V opačnom prípade by konal v konflikte záujmov, čo je podľa vyjadrení v článku prípad pána Ihnáta. Keby nebol zvolený za poslanca, v dozornej rade nie je. Čo sa týka transparentnosti pri výbere štatutára DPMK, pokiaľ viem, výhrady poslancov smerujú ku kreovaniu výberovej komisie, od ktorej sa transparentnosť odvíja. Keď sa pýtate na moju podporu primátora a vedenia mesta, ja sa pýtam tiež, ako to súvisí s témou článku? Napriek tomu sa vyjadrím, že moja podpora nie je viazaná na mená a postavenie osôb, ale na ich morálne hodnoty a schopnosť vykonávať zverenú funkciu. Moju dôveru si môže politik získať, ale aj stratiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ihnát kašle na

košických pseudoaktivistov. A má pravdu. Že bol Ihnát zvolený do dozornej rady ako poslanec a nie ako starosta? Aký je v tom rozdiel pán Labaš?! Stále to bude Miloš Ihnát, starosta a poslanec mesta Košice. Tiež by som nesedával s aktivistami v trafikách (hovorme im aj dozorné rady), keď jediným výsledkom je veľké NIČ. Veď už sa žerú medzi sebou. Pomôžte im. Nadobúdam pocit, že bez Vášho usmernenia sa s primátorom dosekajú ešte v tomto roku. Ozaj, Vy ste s primátorovaním Vášho aktivistu spokojný? Alebo ste na strane poslanca Burdigu, experta na parkovanie? Nie ste v konflikte záujmov, keď obaja sú Vaši aktivisti?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bezplatná pozícia?

Alebo bezplatná pozícia iba pre starostu alebo iba pre člena s absenciami? Neviem, pýtam sa. Lebo článok XI stanov DPMK s odmenami uvažuje: "9/ Členom dozornej rady prislúcha odmena za výkon funkcie v rozsahu stanovenom v zmysle pravidiel odmeňovania schváleným valným zhromaždením."
https://www.dpmk.sk/dpmk/stano...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý večer, Neseriózny predseda DR pán Filipko rád tie absencie vyrábal. Starosta nárok na odmenu nemal. Čiže odmena starostu a člena DR DPMK , a.s. 0,- ( slovom: nula ) euro mesačne. Ihnát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pisat o sebe v tretej osobe je celkom dost silna kava, pisat o sebe v tretej osobe, ze ludia mozu byt na neho seba hrdi je uz ale vhodne na zamyslenie, ci je vsetko naporiadku. Snad na sidlisku maju vhodne zdravotne zariadenie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem kde ste našli, že príspevok písal pán Ihnát. Netreba písať neoverené veci. JUDr. Zemková
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ci pisete vy alebo on je to uplne jedno.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho