Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výstavba športoviska stroskotala, pozemky za euro mesto nepustilo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

caspsport chátra..

tak ako lebky neschopneho Magistratu.
 

 

v tomto prípade podľa toho čo čítam bol Magistrát naopak schopný...schopný zabrániť ďalšej špekulatívnej investícii pofidérneho investora
 

 

Jendrichovský síce má skúsenosti so športoviskom (halou), ale ak nepozná pozadie, nemal by sa vyjadrovať, najmä nie takto negatívne. Je jasné, že majitelia takýchto hál rátajú s x komerčnými akciami, ktoré prinesú peniaze: koncerty, výstavy, festivaly, oslavy, zjazdy, turnaje - napr. aj medzinárodné., zápasy repre (squash, halové športy..). Je to len vec aktivity a šikovnosti. Dosiahnuť rentabilitu či návratnosť investovaných prostroedkov nie je ľahké, ale nie nemožné.. A najmä v meste a kraji, kde je obrovský deficit takýchto objektov. Viď nekvalitné podujatia v nevhodných priestoroch - napr. koncert v nevykúrenej hale Cassosport, alebo nedôstojné podujatia v Spoločenskom pavilóne... takže sa zamysli, či píšeš kompetentne že "špekulatívnej investícii pofidérneho investora"..
 

 

a ty sa do toho rozumies ako?
ja dam skor na ludi ktori do tohto vidia viac ako ty aj ja dokopy....nie som developer ale z tychto skolskych hal sa da robit biznis? Jendrichovsky ma, neboj, ovela lepsie odhady fungovania biznisu ako 99,9% ludi. A este tie bludy o skolakoch a pod....cele to zavana slubotechnou a fantazirovanim. Toho sme uz v kosiciach mali v historii neurekom
 

 

Súhlasím
 

 

Nesúhlasím
 

 

Nesúhlasím. A nemám rád ľudí, ktorí nie sú kompetentní, a používajú znevažujúce slová že "bludy"..

Ako sa tomu rozumiem? Som manažér a riaditeľ väčších firiem už 30 rokov - tak sa tomu rozumiem. Mám za sebou viacero náročných projektov. Netvrdím, že tento projekt na 100% bude úspešný, ale tvrdím, že môže byť, a že ak Jendrichovský (mám k nemu úctu) nevie všetky detaily, tak by sa mal vyjadrovať rezervovanejšie.

Bludy o školákoch znamenajú nasledovné:
- mesto, mestská časť, ministerstvo.. akýkoľvek orgán štátnej správy vyhlási nejaký turnaj, tak investor na základe prísľubu poskytne halu bezplatne. Takých podujatí je tu x x 100 do roka.. SFZ, Združenie neber drogy, a iné zväzy a združenia. Dnes sa takéto podujatia konajú v malých málo vyhovujúcich telocvičniach alebo za úhradu v prenajatých halách. Ďalej: doobedňajší tréning špecializovaných tried: futbal, hádzaná, basketbal, iné športy.. Aj malí hokejisti sú denne vození zo školy do hokejovej haly špeciálnym autobusom. 100 prevozov za týždeň - 4-táci, 5-taci, 6-taci, 7-maci... V KE je veľmi(!!!) málo hál s regulárnymi rozmermi hádzanárskeho ihriska (menšie haly sú, ale hádz. rozmer len pár: Angels (treba komerčne platiť a je vyťažená!), Bernolákova (vyťažená na 100% mládežníckou hádzanou), Hádzanárska multihala (komerčne platiť, otrasná hygiena, nekultúrna stará šopa..), Cassosport (radšej ani nevojsť tam.. nevykúrená, zaprášená, zlé osvetlenie, nehygiena..), Staveb. učilište na Železníkoch (to je vyťažená učňovská telocvičňa a je tam zákaz hrať futbal), a Učilište Šaca (zastaralá, zlé osvetlenie, staré parkety, ďaleko od mesta). Možno sa Ti z toho, čo píšem bude zdať, že sa v tom nevyznám - čo už, urob si teda názor od tých, ktorí do toho vidia viac...

Jendrichovský má mnohoročné skúsenosti s finančným manažmentom haly: toľko a toľko mám tržbu, toľko a toľko výdaje. Ale nová hala môže mať mnohé parametre výrazne odlišné: úsporné kúrenie, viac akcií, väčšie tržby, nižšie náklady.

Ku sľubotechne: takéto veci sa robia cez zmluvy, ktoré prinášajú vysoké sankcie za neplnenie. Tam pre mesto nie je žiadne riziko. A Gobako má už dlhé roky ročne zisk nad 500 tis. €..

Ja by som im dal šancu. A Ty pokračuj v mudrovaní...
 

 

možno mudrujem, možno nie....možno mám aj ja aký taký prehľad, možno nie. To už nechám na tvojom posúdení
v každom prípade im mesto ponúkne iný pozemok podľa článku a tam si môžu stavať to čo chceli
 

 

Žiaľ, a som veľmi sklamaný, toto vedenie mesta neviem v čom je lepšie oproti predchádzajúcemu.. Tak veľmi by sme chceli, aby pracovali pre mesto a občanov, ale , asi sa to nedá.. Správny prístup by bol: na taký zaujímavý projekt kde súkromník chce investovať vlastných 3,5 m by som si ich pozval, a debatoval, vysvetlil, argumentoval. Oni len pošlú "nejaký" list. Možno sa mýlim, ale z vlastnej skúsenosti poznám tie "ponuky" mesta na inú plochu: ponúknu nedostatočne veľkú, so zlým prístupom, medzi blokmi či budovami školy. Zažil som to. A budú na koni, že ONI urobili všetko pre úspešnosť. Je pravda, že hore pri fut.štadióne by to boli luxusné pozemky, ale je to športová zóna, bolo by to ideálne. A úplne jasné zdôvodnenie som od mesta nepočul, len zahmlievanie.. Neverím totiž, že tieto extrémne lukratívne pozemky znehodnotia tak, že tam dajú tréningové ihriská pre mládež. Neverím.
 

 

tak toto vedenie mesta je zatiaľ iné v tom, že nerozkráda ako tí pred nimi....aspoň si to zatiaľ naivne myslím. A to je podľa mňa veru dosť. Je pravda že predch.vedenie nastavilo veľmi nízku laťku, ktorú bolo možné oveľa výraznejšie preskočiť. Nechajme tomu ešte čas
 

 

Jano, nema zmysel sa natahovat s ,,uderkou z magistratu,, tak ako ju malo predchdzajuce vedenie tak ju ma aj toto...
Budu nekriticky obhajovat neobhajitelne...

Jendrichovsky sportovo dosiahol vsetko, ale dalej sa nepohol, ked treba drukovat smerakom drukoval im, ak treba ,,aktivistovi,, bude jemu..
 

 

Podla toho ako tato uderka javí si dovolim povedat akokeby osoby ostali zmenili sa iba diskusne profily a ich manual... niektore prispevky su ako cez kopirak ktore obhajovali haRASIHO a potom Petrusku a teraz obhajuju sucastneho primatora...
 
Hodnoť

Jendrichovsky

projekt nebude chcieť, nemá z toho nič. V hale, ktorú mal v nájme od mesta za babku nedokázal nič výnimočné - myslím jej zhodnotenie. Nenašiel žiadneho investora,lebo nechcel. On hľadal len sponzorov. A mesto roky platilo a dotovalo... Neprislúcha mu negatívne sa vyjadrovať ku konkurenčnému projektu, keď sám žiadnu novú halu nevybudoval.
 

Pravda či lož?

Dobrý deň všetkým. Chcem len povedať v krátkosti k uvedenému článku.
Investora pozná mnoho z nás, čo sa pohybujeme v strojárskom segmente. Je to aj uvedené v článku o koho ide. Je to človek, ktorý je veľmi čestný a stále chcel len pomôcť. Tento zámer o ktorom sa píše v článku je vec, ktorá je stará už min. 5 rokov. Pozemkov v ponuke mal investor čo viem tak už asi skoro z každej mestskej časti.
Viete na čom to stroskotáva? Na tom, že tento investor sám športuje a má ho rád a chce, aby po ňom niečo v tomto meste ostalo. Ale čo robia tí čo o tom rozhodujú? Čakajú že im tento investor niečo dá do vrecka.
Ja osobne som to zažil v malej obci, kde som mal tiež svoje zámery.
Prečo sa hrať na to, že to neexistuje? A keď niekto chce konať čestne, vložiť svoje úspory za mnohé roky čo budoval firmu a nechať niečo po sebe tak sa to blokuje na tom, že sú darmožráči, tak mesto bude mat len futbalový štadión ktorý mal mat kapacitu raz takú veľkú ako ma.
Ale čo už. To je mesto KOŠICE prosím pekne.
 

 

Úplne súhlasím a aj to som mal na jazyku, že takíto investori sú neraz sami športovci, tak (si) vybudujú niečo super, čo ale slúži aj iným. A s tým očakávaním "do vrecka" za súhlasné stanovisko to platí 100%-ne. Ak by bol iný dôvod, komunikácia by prebiehala oveľa jasnejšie, transparentnejšie. Ešte by si mesto a úradníci zvyšovali renomé, že "my sme to podporili". A to bol dôvod, prečo som v príspevku vyššie zaplakal, že "Tak veľmi by sme chceli, aby pracovali pre mesto a občanov, ale , asi sa to nedá..".
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop