Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 11. júl, 2020 | Meniny má MilotaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pre Kočnerovu Threemu a podozrivý spor o 45 miliónov vypočujú šéfa košického súdu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Minimalne pre dovodne podozrenie mali byt odvolani z funkcie predsedov a podpredsedov. Disciplinarna zodpovednost mala byt vyvodzovana po preskumani jednotlivych kauz a po spristupneni informacii.
 
Hodnoť

 

Trafená hus zagágala.
Aj Glváč, Jankovská vyhrožovali trestnými oznámeniami. A hľa, zdekovali sa.
Ty tiež nemdopadneš lepšie. :-D
 
Hodnoť

Normálny svätec

ten Pažúr. Akurát že zmena jeho "právneho vykladu" sa ako y náhodou zhoduje s uverejnením Kuciakovho článku. Đalšia Kočnerova opička čo sa hrá na ctihodného sudcu.
 
Hodnoť

 

Sami ctihodni v tej slovenskej justicii.
 
Hodnoť

 

„Nejde o predvolanie, ale o pozvanie ..."
"...rozhodnutia komisie a prípadné opatrenia majú odporúčací charakter..."

K týmto opatrným vyjadreniam niet čo dodať.
Ešte stále to nič neznamená, veď:

Sme svoji
Sme svoji
Ten pocit nesie nás hore viac a zas
Sme svoji
Sme svoji
A ten kto nieje náš, nedosiahne na nás
 

 

Smer svojim
Smer svojim
Ten pocit moci nesie nás - hore viac a zas
Smer svojim
Smer svojim
A ten kto nieje náš - nedosiahne na... peniaze a moc
 
Hodnoť

Hm

právnici ... a máme aj takých, ktorí riadia aj vládu s dnešnými výsledkami ... už 12 rokov ... :)
 
Hodnoť

v prvom momente som si myslel,

aspoň podľa titulku, že sa niekto začína zaoberať súkromnou rodinnou firmou zvanou košické súdy. Ale odľahlo mi, žiaden šok sa nekoná, všetko po starom, to len popoťahujú jedného bezvýznamného pešiaka. Na reálnych majiteľov košickej justície si žiaden minister spravodlivosti, žiadna Súdna rada, ani žiadne médiá siahnuť nemôžu, nikdy si nesiahli a pokiaľ bude najvyšší žiť, tak si ani nesiahnu a naďalej budú platiť ich vlastné zákony.
Až sa začne robiť trošku poriadok aj s košickými súdmi, potom začnem pripúšťať, že to niekto s nápravou justície myslí vážne. Ale nič také sa nedeje, business as usual a Rodina sa len pousmeje nad tým, čo v tej Bratislave zase vyvádzajú a veď ich to po čase prejde. Ale hlavne, KE sa to ani trochu netýka.
 

Košice

majú svoj cveng aj na západe slovenska,máme tam rodiny a nič sa neutají aké pomery na východe panujú.Súdy sú len jeden kamienok z mozajky,ale východ je divoký "západ"
 

nože

daj viac info o tých Košiciach. Kto je v KE na súde hlava Rodiny?
 

 

Ved to je verejne tajomstvo.
 

úplne off topic

a bez akéhokoľvek súvisu s mojím vyššie uvedeným príspevkom poukážem na jednu perličku, príbeh z r. 2014-2015, keď na nemenovanom okresnom súde v KE súdili nejakého bezvýznamného zlodeja. Sudca, ktorý vec rozhodoval a zlodeja odsúdil, bol prokurátorov švagor. Obžalovaný sa odvolal. Odvolací súd nevidel žiaden problém v tom, že "nezávislým" sudcom bol prokurátorov švagor. A ťažko by aj vidieť mohol, keďže predsedom odvolacieho súdu bol sudcov svokor a súčasne prokurátorov otec... K tomuto gulášu sa pre noviny vyjadrovala aj vtedajšia právnička Via Iuris, istá Zuzana Čaputová, ktorá celkom správne poznamenala, že v prípade takéhoto príbuzenského pomeru sú namieste pochybnosti o nezaujatosti sudcu. Veci do normálu dostal až Najvyšší súd, ktorý v dovolaní pre pochybnosti o zaujatosti sudcu zrušil "rodinný" rozsudok košického súdu. A aby sranda bola kompletná, predsedom senátu NS, ktorý zjednal nápravu (z dôvodov, na ktoré poukazoval aj Zuzana Č.), bol istý Štefan Harabin. To len aby si náhodou niekto nemyslel, že právo je nudná záležitosť a nemá svoju srandovnú stránku:)
 

Ťa ňe

Šraci to mocno trimaju v rukach…:)
 

 

Pekné,
no po voľbách /ak vyhrá štátostrana/ sa možno dočkáme, že advokátom, prokurátorom a sudcom bude trojjediný /samozrejme člen strany/, pretože potom už nebudú ž i a d n e zábrany.
Boh a zdravý rozum ochraňuj Slovensko.
 

osobne si myslím,

že taká vzdialená a bezvýznamná záležitosť, ako sú parlamentné voľby, prípadne aká vláda a aký minister spravodlivosti z nich vzíde, to je taká bratislavská prkotina, ktorá sa mocenských pomerov na súdoch v KE nemá prečo dotknúť:)
 

 

Aký by ste mali návrh na vyčistenie toho "vraj" chlieva?
 

 

Doplním: alebo musíme počkať kým po nich príde sympatická pani s motorovou pílou? Aj ta še da,,,
 

znie to triviálne,

ale návod sa volá dodržiavanie zákonov a rešpektovanie pravidiel právneho štátu. Málo atraktívne, ako politická téma úplne nepredateľné, takže sa o to nikto nesnaží a posledných 30 rokov ani nesnažil. Veď oveľa jednoduchšie a efektívnejšie vždy bolo nechať systém fungovať ako ruské hodinky, len si doňho dosadiť "našich ľudí". Pretom funguje tak, ako v 80tych rokoch. Až to prestane politicky vyhovovať a bude politická vôľa nie mocensky a personálne ovládnuť justíciu s cieľom presadzovať si vlastné záujmy (čo bola agenda všetkých vlád a všetkých ministrov spravodlivosti od Novembra 89), ale dosahovať vďaka nej vymožiteľnosť zákonov (nie záujmov), potom sa začne pomaly a postupne meniť smerom k právnemu štátu. zatiaľ nič také na obzore nie je.
 

 

áno, presne takto funguje (pre seba) dobre zabehnutá "rodinná" firma zvaná justícia. A ešte tam treba zahrnúť aj prepytujem znalcov a advokátov, ktorí sú neraz úspešní nie preto, že sú dobrí právnici, ale preto, že sú súčasťou "rodinnej" firmy. Veď je verejným tajomstvom ako vznikajú súdne rozhodnutia/rozsudky. Pavúk polícia-prokuratúra-advokáti-znalci-súdy (všetkých stupňov) funguje dokonale a hlavne nezávisle - nezávisle od zákonov. A bude tak fungovať dovtedy, dokedy necháme momentálny stav. T.z., že sa NESMIE rozhodovať za zatvorenými dverami (rozhodnutia/rozsudky sa MUSIA zverejňovať), mená a tváre rozhodujúcich (sudcovia) a spolupracujúcich (polícia, prokuratúra, advokáti, znalci) sa MUSIA zverejňovať, nie utajovať. Ak si stoja za svojou prácou, tak sa nemajú čoho obávať. Alebo je to inak? Napríklad, že najlepšia obrana je útok a ak niekto poukáže na nezákonnosť ich činnosti, tak ho obvinia zo zasahovania do ich nezávislosti rozhodovania? To je čo za hlúposť? Pekne VEREJNE a VŠETKO. Veď ak si za svojou prácou stojím, tak sa nemám čoho obávať. Či? Nehrajme sa teraz na ministerstve, ani v profesných orgánoch na Alenku v ríši divov, že no toto, čo sa to deje, veď my sme o tom nevedeli... Vie to celá republika a dlho, tak zrovna tieto orgány o tom nevedeli? Padli z čerešne? Nie, nepadli, pavúky fungujú a každému z nich to vyhovuje. A tiež nežijú na opustenom ostrove, sú súčasťou pavučiny? Odpovedzte si sami... Žiadna falošná nezávislosť - občania sa vám skladajú na vaše parádne platy a vašou povinnosťou je rozhodovať v súlade so zákonmi a skladať účty občanom tejto republiky, že pracujem dobre, rozhodujem zákonne, zaslúžim si vysoký plat z vašich peňazí. A nie že majte ma radi, mám vás všetkých v ...
 

1 2 >

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop