Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cena za karanténu zvierat sa košickým poslancom nepáči (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Keby to spravil Raši

tak ho opozícia s aktivistami od Karolka označia tunelára, no keď zmluvu za 7.500€ nahradí zmluva za viac ako 15.000€, aktivisti s Karolom stíchnu. Zaplatiť viac ako o 100% viac za nie 100% výkon je podľa všetkého tunel ako ho..do. Gratulujem, transparentnosť ako sv.ňa.
 
Hodnoť

tak si to zhrňme

Prvá alternatíva, BEZ konzultácie s mestskými časťami (ktoré boli až po tlakoch z MČ Juh) bol útulok pre bezdomovcov. Žiadne protiargumenty neboli dostatočné. Hlavným dôvodom výstavby na Jarmočnej bolo 10 rokov platné stavebné povolenie. Stavať mala charita z peňazí EU na mestskom pozemku. Čiastka 2,5 milióna Eur. Za takú čiastku postavím hotel s komplet službami. Nie charitný dom. Nesmrdí tam niečo??? A ešte potom vyhrážky typu "dáme poslancom na európsky súd, lebo diskriminujú bezdomovcov". Otázka znie: čo po 20 rokoch prenájmu? Na Jarmočnej to môže byť lukratívna zóna. Mesto za euro pozemok nepredá, charita si stavbu neodnesie. Patová situácia. Našlo sa NIEKOĽKO alternatívnych pozemkov, bez výsledku. Ale málokto už postrehol, že pred koncom daného mestského zastupiteľstva naprieš celým politickým spektrom došlo k dohode, že úver, ktorý sa schvaľoval, bol navýšený o 4 milióny Eur, z ktorých 1,5 mil. ide na školy a 2,5 mil ide na výstavbu charitného domu. Čiže MESTSKÉHO charitného domu na MESTSKOM pozemku. A charita ho dostane do prenájmu. Čisté riešenie, navyše pri stavbe pod gesciou mesta sa nedá tak ľahko tunelovať. Idú voľby, treba peniaze na kampaň. Cez charitu je to oveľa jednoduchšie, ako cez verejné obstarávania pod mestom.
Teraz je tu karanténna stanica. Oveľa menší balík peňazí, ale veď aj tu sa dá. Úplná zbytočnosť vliať minimálne 100 tisíc Eur do hangára, ktorý (ak vôbec bude dočasný) nebude nijako inak využiteľný. Rovno sa malo začať riešiť v areáli UVP v Haniske, je tam pozemok, budova, dá sa to. Len treba chcieť. Tých niekoľko mesiacov firmu TD pretrpieť a ísť rovno do Hanisky. Terajšie riešenie je čistý blud. Takmer rok sa o probléme vedelo, minimálne vedenie mesta o tom vedelo, zobudili sa až vtedy, keď horelo. Zámerne? Dať na vedomie mestskej časti 24 HODÍN vopred, že zvolávajú stretnutie s občanmi? Sám primátor priznal, že to bolo zle odkomunikované. CELÉ ZLE. Vraj bude ďalšie stretnutie. Pokiaľ viem, nebolo.
Idú voľby, treba peniaze. Najlepšie pod rúškom časovej tiesne.
Mnohí zistili, že je jednoduché kydať a kritizovať, horiše je, keď treba vládnuť a manažovať (toto je konštatovanie, nie velebenie predošlého vedenia).
Jednou z hlavných téz pána primátora bolo, že bude aktívne spolupracovať s mestskými časťami. Zatiaľ im tak akurát aktívne hádže polená pod nohy. Inak to bohužiaľ nevidím. A takýchto príkladov by sme vedeli rátať bohužiaľ už dvojciferne.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop