Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nákladiak pri cúvaní zrazil cyklistu, v nemocnici zomrel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Je to veľmi smutná tragédia. Ale ak ten cyklista zomrel mesiac po nehode, tak skor sa mi zdá že za jeho smrť zodpovedala skor nedostatočná starostlivosť v nemocnici.
 

Ak by ho

nákladiak nezrazil, nemocnicu by nepotreboval. Príčina je v nákladiaku.
 

?

Ak mu prešiel po hlave a pri živote ho držali už iba prístroje, aký podiel má na jeho smrti prosím ťa nemocnica? Nechápem z teba normálne...
 

Len chcem podotknúť

Že v článku sa nespomína, že mu prešiel po hlave a pri živote ho držali prístroje. Človek si potom môže spraviť rôznu predstavu, čo bolo v nemocnici. Spomínajú sa pomliazdeniny a amputacia.
 

?

Áno, spomínajú sa ťažké zranenia. Človek by ale nemal očakávať, že lekári sú kúzelníci...
 

 

Skôr popvažujem za zaujímavý fakt, že auto cúva k rampe, teda malou rýchlosťou, a objaví sa tam cyklista, a ešte spadne.. Je to normálne? Tým neobhajujem vodiča nákladiaku..
 

?

Veď na to som poukazoval aj ja. Jasné, že vodič má zodpovednosť, ale čo robil ten cyklista za tým nákladiakom? Nevedel, že z kabíny je zhoršený výhľad a vodič nemôže mať naraz oči aj vpravo aj vľavo? Stačí sekunda a bicyklista sa vie premiestniť do slepého uhla a vodič o ňom jednoducho nemá ako vedieť. Nie každý má so sebou závozníka.
 

Vodic necuval k ziadnej rampe...

On cuval z Magurskej ulice na prijazdovu cestu k parkovisku pred fresh... a ten cyklista ani nemohol mat paru o tom ze on tam len tak zacne cuvat
 

 

Stále si myslím, že je lepšie predvídať. Hlavne ten slabší by si mal stále predstavovať, čo zlé z nejakej situácie na ceste môže preňho vyplynúť. V mnohých prípadoch predvídavosť môže zachrániť život. Neviem, či v tomto prípade sa všetko udialo tak rýchlo, že sa ani predvídať nedalo (neviem si to však predstaviť - musel by som to vidieť aspoň na nejakom nákrese alebo animácii) alebo cyklista nepredvídal. Objektívne je, samozrejme, zodpovedný vodič nákladniaku, ale to už cyklistovi nepomôže. Treba chodiť a jazdiť s otvorenými očami.
 

 

Tu je, podľa mňa, jedna dôležitá okolnosť zo staršieho článku: Ťažké zranenia utrpel 86-ročný cyklista, do ktorého pri cúvaní narazil 38-ročný vodič nákladného auta z Prešova. Pomalšie reakcie, zhoršené kognitívne schopnosti? Veľmi pravdepodobné.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c...
 

ÚDZS

Ak si to myslíš, tak podaj podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ľudí, ktorí v živote nič nedokázali, ale vedia presne čo by mali robiť iní, je plná republika.
 

 

Pooperačné komplikácie kulminujú do desiatich dní pooperacíí. Zomrieť po viac ako tridsiatich dňoch na tieto komplikácie je krajne neobvyklé.

Pozrel som si ale viac k tomu a zistil som že ten cyklista mal veľmi vysoký vek a síce 86 rokov a to mení moj pohľad V takom veku je to naopak naopak reálna hrozba že pacient zomrie na komplikácie. Áno, je pravda, že skor som predpokladal že ten cyklista bol nejaký pojašený mladík. V tom som urobil chybu.
 
Hodnoť

 

Cuvacia kamera nestoji vela...a niekedy dokaze zachranit ludsky zivot...
 

?

Niekedy by postačovalo, ak by si cyklista zachoval pud sebazáchovy a netrepal sa pri nákladnom aute, ktoré cúva. Pár sekúnd počkal a až následne prešiel. Je logické, že jeho vodič má ťažší výhľad a možnosti manévrovať ako on na bicykli.

Zákon je v tomto ale nekompromisný, je to vina vodiča. Ako sa ale môže fyzicky vodič veľkého vozidla so zhoršeným výhľadom do zadu presvedčiť, či mu práve niekto nevbehol do jazdnej dráhy? To má po každom metri vystúpiť a presvedčiť sa?
 

Veru

Aj spätné zrkadlá sú dve, nedá sa pozerať naraz do oboch.
 

?

Keby si aspoň raz v živote šoféroval niečo väčšie ako dodávku, vedel by si o čom hovorím...
 

?

Nepochopil som tvoju reakciu. Dal som ti za pravdu. Či si myslíš že to s tými dvomi zrkadlami je sarkazmus? Myslím to vážne.
 

?

Tak prepáč, to som zase nepochopil ja. Stáva sa ...
 

Zabezpečiť

cúvanie pomocou spôsobilej a náležite poučenej osoby, ako hovorí Zákon.
 

?

Jasné, hlavne keď jazdíš bez závozníka ako 90 percent kamionistov...
 

1 2 >

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop