Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Oberuča neschválili na post šéfa košického dopravného podniku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Divadlo v priamom prenose,

Historicky najnetransparentnejšie výberové konanie
 

 

čo bolo kedy transparentnejšie? keď žiadne konanie neprebelo, len raši oznámil zastupiteľstvu, toto je nový riaditeľ? čo ja nehovorím, že je zlý prístup, ale transparentné to nebolo. teraz to bolo až moc transparentné, že už pomaly každý jeden začal mať pocit, že on bude rozhodovať o riaditeľovi. to už kde sme že zamestnaci dpmk si budú robiť nároky rozhodovať o riaditeľovi. a vrchol bol ten dedko čo ide podať trestné oznámenie lebo nevybrali jeho. celé transparentné konanie je blbosť, primátor si má vybrať človeka ktorému dôveruje a ponesie si potom za neho zodpovednosť.
 

Trestné oznámenie bude

Ten dedko, čo ide podať trestné oznámenie mal úplnú pravdu pravdu , od 6.02.2020 poukazoval na podvod, ktorý sa robil, prečítajte si Korzár z 13.02.. Najprv mu komisia na čele s Čopom povie, že postúpil a o mesiac mu povedia, že nie, lebo majú lepších. Ak to neviete tak nehovorte a ak viete čítať s porozumením tak určite 20 ročná prax vo vrcholovom riadení ako aj 6 ročná prax v riadení najväčšieho dopravného podniku na Slovensku je viac ako žiadna prax v doprave p. Oberuča, či ročná prax p. Padyšáka sa nemôže vyrovnať jeho - teda dedkovej kvalifikácii. Najlepším kandidátom bol dedko, čo ale pred výberovou komisiou chceli najprv zamlčať ale potom, lebo zmanipulovali komisiu ho pri neverejnom vypočutí vyradili, aj keď podľa pravidiel ho mali posunúť pred verejnosť. To však nemohli, lebo by bol vyhral dedko. Keď ste pozorne počúval dedka tak ten sa necíti ako neúspešný aj keď táto nálepka sa mu dáva, ale ako podvedený, čo ak ste pozorne sledoval ten cirkus v MZ sa aj potvrdilo. Dúfam, že dedko bude múdry a bude žalovať mesto a jeho vedenie.
 
Hodnoť

Je to možné?

Vyhlásia výberové konanie, určia podmienky, prihlási sa 14 uchádzačov, o ktorých nikto nič nevie ani 7 členná výberová komisia, kde sú 4 primátorovi ľudia na čele s Bubeníkom - vedúcim jeho kancelárie. Iba p. Horvát z DR DPMK asi vie kto boli tí 14- ti. Aj keď podmienkou bol súhlas so zverejnením ich osobných údajov pre účely VK a pre média riaditeľ Čop v priamom prenose klame občanov i poslancov ak tvrdí, že to nemohli zverejniť - načo potom mali súhlasy uchádzačov. Oberuč rovno vyhlási , že čerpal z iných zdrojov, len nemenuje ten, o ktorom hovoril Čop. No usvedčili sa sami. Machinácia im nevyšla , lepšie by urobil primátor, keby dal na radu Holečka zo včerajška a stiahol tento bod z rokovania, tak má pravdu Holečko, že podvádzali . Mali by sa s ním spojiť aj ostatní vyradení uchádzači a spoločne žalovať mesto. Škodu nech potom zaplatia Polaček s Čopom. Poslanec Djordjevič má veľké srdce - bolo mu ľúto Oberuča, tak ho navrhol do predstavenstva DPMK, čo vyhovovalo Poláčkovi, ktorý hneď vytiahol mobil, prerušil zastupiteľstvo a pol hodiny čakali či Oberuč dá súhlas, následne ho bez jeho prítomnosti schválili. Ta to čo za cirkus, zrazu má Polaček aj číslo na Oberuča a pritom predtým prehlásil, že ho nepozná / trebalo by mu pozrieť na mobil, či nekomunikoval s Oberučom pred a v priebehu VK. p.Burdiga urobil dobre, že sa vzdal, s takým vedením sa nedá pracovať.A to, že nekradnú im neverím, lebo škody spôsobujú nemalo, napr. peniaze na projekt útulku asi prepadnú povedali to v predchádzajúcom bode rokovania ide o viac ako 60000 eur. Dúfam, že sa škoda zosobní primátorovi.
 

 

už len povedz že soros to všetko riadi. také konšpiračné teórie som už dávno nečítal. po prvé na čo je potrebné vedieť kto boli tí 14 čo sa tam hlásili. rešpektujme aj právo na súkromie, hlavne keď ide o úplne nepotrebnú informáciu. čop nemal dovod klamať, aj keby zverejnili mená tých 14, nič by nebolo ináč. Oberuč hovoril všeobecne odkial čerpal dáta, že z verejne prístupných zdrojov. preto nemenoval presne aj ten čo čop. žiadna senzácia tu nie je. Je normálne, že magistrát má číslo na uchádzača, určite mu už aj pred tým volali. polaček si číslo nevytiahol zo svojo telefónu. opäť žiadna senzácia. A z toho že prepadnú peniaze na útulok si vydedukoval že teda musia kradnúť. to už sa ale zdravým rozumom nedá pochopiť, logika ala martin dano.
 

 

To číslo naozaj nie je senzácia. Bolo v priloženom životopise p. Oberuča, ktorý poskytol na výberové konanie. Takže z toho by som nič nevyvodzoval. Autor článku.
 

Námietky a spochybňovanie

boli už 06.02, tak nech Poláček neklame, lebo p. Holečko ho nato upozorňoval, aj Čopa, veď len si prečítajte s porozumením článok v Korzári z 13.02. A k tomu telefónnemu číslu chcete povedať, že primátor si vypísal do svojho mobilu tel. číslo Oberuča zo životopisu. Tak to neverím.
 

 

Ak si pozeral, tak si mohol vidieť, že Oberuča volal priamo pred kamerou Poláček zo svojho mobilu. Ak si nečítal výberové podmienky, tak asi nemáš šajnu, čo znamená transparentnosť. Ak dali súhlas so zverejnením svojich osobných údajov, - to bola základna podmienka ich účasti vo výberovom konaní - tak čo tu rozprávaš o konšpirácii, či o ochrane práva na súkromie. Ak Poláček vyhlásil transparentné konanie, tak mal transparentne konať, čo mu aj vytkla Transparency International ale ignoroval aj ich odporúčania a pokračoval v podvode ďalej.
 
Hodnoť

O čom a k čomu to všetko nakoniec bolo?

Ak bolo konanie netransparentné (...nedodržiavalo sa ani to, čo bolo v podmienkach inzerátu), tak mohlo mať výsledok?

Kto bol víťaz, kto poškodený? Primátor, poslanci, DPMK, uchádzači...?

Kto z uchádzačov bol zvýhodnený a kto znevýhodnený? Padyšák, Oberuč? ... čo ostatní? Primátor podporil na konaní účasťou iba jedného kandidáta, ostatní ho nezaujímali.

Celý cirkus mal za účel pre nespokojnosť s dosahovanými výsledkami v DPMK vybrať a vo výsledku zmeniť riaditeľa - Tak sa to prezentovalo. Ako to skončilo? Kto vyhral? Všetci - Padyšák je riaditeľ, Oberuč člen predstavnstva. Spokojní sú všetci, primátor a poslanci. (Nájde teraz vymenovaný riaditeľ DPMK podporu mesta?)

Teda o tom to bolo?

Ak ostal riaditeľ, tak teraz vymenia predstavenstvo a dozornú radu? Lebo iné vedenie zodpovedné za výsledky už nie je.

Dalo sa to jednoduchšie, lacnejšie, bez trápnosti a hanby - bez cirkusu s nevydareným predstavením.

"Vážení" organizátori a herci cirkusu, mali by ste sa ospravedlniť občanom mesta Košíc za zbytočne vynaložené prostriedky a ostatným uchádzačom za manipulovanie a oberanie o čas! Alebo bude aj ďalšie predstavenie?
 

 

máš úplnú pravdu . Predstavenie sa ešte iba začína, určite budú zo strany podvedených uchádzačov alebo aj občanov podávané žaloby, či trestné oznámenia, tak ako nato upozorňoval p. Holečko / máte moje sympatie/, ktorý dokonca sa snažil svojim vystúpením podvod prekaziť, lebo vyzýval Poláčka, aby vzal späť predmetný bod z rokovania MZ a zopakoval VK.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop