Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dar k výročiu sa pre manželov z Košíc skončil karanténou v Gabčíkove (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Dovolenka

Nechcem byt zlý. No predpokladam ze v Japonsku neboli 2 mesiace. Takze tam odchádzali v case, ked vedeli ze je tu nebezpečenstvo. Škoda ze v clanku nebol spomenutý odchod zo Slovenska. Aj tak im želám zdravie a skorý návrat domov
 

 

Veď práve to, takýchto netreba ľutovať. Vedeli dobre, že aká je situácia vo svete. V Japonsku bolo to oveľa skôr ako na Slovensku. A teraz budú fňukať? Mali zostať na svojom zadku a byť na Slovensku. Mohli byť doma a takto musia byť v karanténe. Je správne, že ich domov nepustia po pár dňoch. Nechal by som ich tam celých 14 dní...
 

Oni nefňukajú

Oni len popisujú neschopnosť tých ktorí nám do dnešného predpoludnia vládli.Ale to je zrejme problém, čítať s porozumením.
Moja dcéra sa predčasne vrátila z dovolenky v južnej Amerike. Ak by bol jej návrat závisel od informácií ktoré "dostala" od min. zahraničných vecí, je tam dodnes. Je v karanténe, nesťažuje sa.Domov sa vrátila na základe informácií získaných z domova - od rodiny..
No a ešte poznámka: je to také pelegríniovsky primitívne, tvrdiť, že mali sedieť doma na zadku. Čo je na tom zlé, že niekto kto celý rok maká ide na dovolenku? Riziko niečoho je vždy.
 

 

V mnohom súhlasím. Mnohí si neuvedomujú, že ľudia cestovali po tom, čo si letenky kúpili pol roka vopred. Aj u nás sa stav zmenil zo dňa na deň. Jeden deň žiaden problém, zrazu veľký problém (zdá sa mi že od 13 marca).
--------------
A k úradníckej neshopnosti?? Sa smejem. Som middle manažér, riaditeľ už desiatky rokov. Od vrcholového manažmentu (aj politikov) len príde poky, neraz bez toho, aby vôbec rozmýšľali.. A shopnosť doťahovať veci a riešiť do detailov??? hahahha ... nulová. To, že by niekoho napadlo, že v karanténe im treba dodať mydlo??? Preboha, odkiaľ to mali vedieť... A wc papier majú? Ani ten? No kto to mal vedieť...
Pelegríni 5 minút pôsobí sympaticky, a vzápätí je to klasický Smerák.. že sedieť doma na zadku,, a odkaz pekárňam: máte sa o seba postarať sami.. až volá po pomenovaní: primitív.
 
Hodnoť

 

Sakova a pelle dostali nafrak lebo človek z karantény opísal ako to tam naozaj je. Nesťažuje sa na ubytko ale na informácie a hygienu. Čo ma ale prekvapilo najviac že ešte neboli testovaní. Máme málo pozitívne testovaných ale to preto že robíme malo testov. Každopádne karantena má zmysel keďže už tam odchytili prenasacov.
 
Hodnoť

Majiteľom tábora je ministerstvo vnútra

Je to štátne zariadenie, takže sa nenabalí. Zaujímavé sledovať ten stereotyp, ktorý si nosíme, že občania prvých krajín sú viac ako občania tretích krajín... No, je mi to ľúto, ale na Slovensku je mimoriadny stav, takže na nejaký čas treba zabudnúť na komfort.
 
Hodnoť

 

Kto sú to občania tretích krajín.?... V celom svete je chaos už asi tri mesiace a naozaj sa môže stať, že jednoducho to niekde zahapruje. Príspevok o dátume odchodu, ktorý v článku asi úmyselne chýba je plne namieste, ináč informácie strácajú na hodnovernosti.
 

 

článok z 21.marca. Teda asi doleteli 19-20.marca. Do JPN sa neletí na 3 dni, ak tam boli 10 dní, tak odlietali 7-8.marca. V tom čase u nás neboli takmer žiadne opatrenia. Až od 13 marca začali extrémne prísne opatrenia. 7-8 marca fungovali všetky obch.centrá a krčmy a školy.
---------------
občanie tretích krajín sú tí, čo nie sú SR ani EU. Tj Rusi, Ukrajina, Čína, Somálsko, Erytrea.. všetci mimo EU. K nim sa správajú všetci na letiskách a colniciach ako k "druhoradým".
----------------
Zahapruje... Zo Slovenska odletelo pred 14 dňami lietadlo do Číny s pomocou - rúška, respirátory. Lebo si to "niekto" bohatý v SR kto urobil super obchod vybavil. Po odlete začala SR kupovať rúška a iné o 13 mil. eur drahšie. Česi odhalili a nepustili kamion s rúškami z ČR. Tu u nás? Pele a spol umožnili vývoz cez čínske lietadlo. Pele to ešte obhajoval, že "nikde im nechcú dovoliť pristáť".

Tak prosím, radšej nepíš, neprispievaj, ak si nekompetentný alebo invalidný...
 
Hodnoť

a kde mali skončiť

ak nie v karanténe? sú to nejakí nadľudia?
 

 

Prečítaj ešte raz a možno zistíš, že ich problém nie je v karanténe, ale niekde inde. Ak na to po druhom prečítaní neprídeš, treba čítať ešte raz a ešte raz, ...
 

"Ale nech nás testujú."

aký múdry. a kto ho má testovať? ved netestujú všetkých zdravotníkov. nemá kto.

všetko kritizoval. ja kritizujem len jedno, normálny človek v čase pandémie nejde na výlet.
 
Hodnoť

problém je s tým,

že naše štátne orgány neposkytujú relevantné informácie, lebo ich často sami nemajú. Čo sa ale samotného deja opísaného v tom článku týka, nevidím tam žiaden problém (okrem toho zmäteného neinformovania): To, že v čase výnimočného stavu a uzavretých letísk je cestovanie nočnou morou, je pochopiteľné. Sú tam, kde majú byť - v karanténe. Nakoľko sú v karanténe, tak nevidím veľký význam v tom, aby ich museli testovať, proste po skončení karantény odídu. Ale mohli im to takto vopred jasne povedať.
 

ale možno by ich mohli nechať sa umyť

či taký luxus netreba?
 

 

Mám 58r. Cestujem od 1990, tj 30 rokov. Už neraz som sa pokúšal využiť služby SR ambasády. NIKDY ani raz to nezafungovalo. Buď sa nedovoláte, alebo nikto neberie, alebo mail neodíde, alebo nepríde odpoveď. Treba si uvedomiť, že ľudia na ambasádach sa cítia ako výrazne dôležití a výrazne preťažovaní. Okrem toho im chýba jednoduchý dispečing z Ministerstva, lebo aj tam sú výrazne dôležití a výrazne preťažovaní ľudia.
--------------------------
My minieme 800 mil.e na obrnené transportéry, ale 1,5 mld na pár lietadiel, ale nemáme v rozpočte 24 hodinový servis na telefóne na Ministerstve zahr.vecí, ktorý by dvihol telefón VŽDY, a ak nevie poradiť, tak by zavolal o polhodinu a dal informácie. tak to je., lebo ľudia ako Lajčák (Fico, Pelegrini, ďalší ministri..) sú odtrhnutí od reality a od detailov a od potrieb občanov. Nebolo by to ťažké, stačí trochu pracovitosti, trochu lojálnosti, trochu detailnosti, trochu oddanosti občanom, trochu chcenia...
 
Hodnoť

to je teda spravodajstvo :-)

kedy budete písať o tých ktorí riskujú vlastné zdravie a zdravie svojich rodín? o predavačkách, ktoré musia nechať doma deti a ísť slúžiť? o lekároch o sestrách , o šoféroch MHD a o všetkých ktorí pracujú v týchto ťažkých dňoch? nie o nezodpovedných čo sa vyberú v čase pandémie na výlet a potom sa sťažujú, že musia do karantény.
 
Hodnoť

práve

Práve počúvam Sobotné dialógy na RTVS, kde diskutujú Heger a Raši.
Raši ako pán "Dokonalý", a človek, čo Ficovi drží chrbát za každú cenu, samozrejme nepripúšťa zlyhanie štátnych orgánov v žiadnom smere... Keď sa redaktorka pýta, či vláda nemohla konať skôr z otázky hneď unikol a dokoca navrhol, aby Transparency International teraz radšej šila rúška a komentáre nech si nechá na potom ...
 

 

Neboj, uz v pondelok bude na vladu nadavat naplno ze to nezvlada.
 

 

Už niekoľko krát som čítal, počul, že v prvom rade musia byť vybavení tí v prvej línii. Kto to sú, keď som počul, že medzi prvými, už začiatkom minulého týždňa z hmotných rezerv boli vybavení kancelársky úradníci ŽSK, čo s cudzími ľuďmi, cestujúcimi, neprichádzajú vôbec do styku. !!! Žiadna prvá línia ....Žeby naši voliči?
 
Hodnoť

 

co ine ako chaos cakat od pelegriniho ako ministra zdravotnictva..
 
Hodnoť

Celé

sa to odvíja od neschopnosti robiť dostatok testov. Preto nič nefunguje, lebo ani divá sviňa nevie kto je chorý a kto nie.
A to je pri schopnosti toho papľuha šíriť sa smrteľná informácia.
 

1 2 >

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop