Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nesprávne vyplácali odmeny. Zástupca starostu košického Západu končí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tak, tak.
Najväčšou chybou je, ten ""nedostatočný motivačný mechanizmus "".
Čiže je potrebné zvýšiť odmeny.
:-P
 

ale aj naopak

slovné spojenie "nedostatočný motivačný mechanizmus" môže znamenať aj skrytý výkričník, totiž ak pochybíš, dostaneš sankciu (až do výšky odvolania z funkcie). Je potrebné si uvedomiť, že miestni poslanci vykonávajú túto funkciu popri svojom bežnom povolaní, teda nie na hlavný pracovný pomer.
Poslancovi, ktorý na nezrovnalosti prišiel, treba poďakovať. Najmä v tomto prípade, keď sa omyly stali v oboch smeroch, teda niekedy viac a niekedy aj menej. Čiže do vysokej miery sa dá predpokladať, že nešlo o úmysel niekoho obohatiť, ale o možno lajdáctvo, nedôraznosť, možno nejednoznačnosť predpisu.
Nakoniec čiastka cca 1300 Eur za jeden a pol roka znamená vyplatenie cca 70 Eur mesačne naviac. Určite je dobre, že sa to hneď vyrieši, predpokladám, že žiadny poslanec nebude proti. Navyše, MČ Západ je relatívne bohatá MČ, teda sa to tam neprejavilo akútne. Sú iné MČ, kde by tých cca 1300 Eur výraznejšie chýbalo.
Celkovo som rád, že sa píšu aj takéto články, pretože po dlhom čase to bolo niečo vyvážené, nie bulvárne, aj keď s negatívnym podkladom na písanie článku.
 

 

A to si predstav,ze toto je po celom Slovensku. Neznalost legislativy, neschopnost orientovat sa v nej atd...

Za co beru tie odmeny vlastne?
Ze raz mesacne niekde odsedia a dvihnu ruku?
Katastrofa.
 

 

Veď práve. Mali by to robiť zadarmo. A nie ešte koncoročné odmeny, odmeny na koniec mandátu, atď., v niekoľko stoviek percent. Z akého dôvodu?
 

omyl

Pokiaľ to nie je na plný úväzok, poslanci mestských častí nemajú žiadne koncoročné odmeny ani odmeny pri ukončení mandátu. Je na každej MČ, ako si nastavia rozsah odmien. Zo zákona sa výška odmeny priamo odvíja od platu starostu, čiže je fixná a daná určitým percentom. Výšky odmien si jednoducho nevedia navýšiť, aký plat schvália starostovi, tak podľa toho percentuálny podiel majú oni. A zasa - plat starostu je daný zákonom, môžu mu ho navýšiť o určité percento. Teda legislatívne sa ani nedá, aby starosta robil zadarmo (on, zástupca, prednosta sú na hlavný pracovný pomer). Poslanec nie je takto legislatívne postavený, vie sa vzdať odmeny.
A pokiaľ hejtujete, že sa "raz do mesiaca zídu a dvihnú ruky", tak sa mýlite.
Väčšinou po svojom pracovnom čase vybavujú veci z MČ, majú svoje poslanecké dni, zadarmo napríklad sobášia (soboa v prdeli, k tomu často aj 8 a viac sobášov), majú svoje komisie, kde sa riešia podnety od občanov... Nie je to skrátka o hodine mesačne, zďaleka nie.
 
Hodnoť

 

Andy Sitkár opäť ukázal, že dodržiavanie pravidiel je pre neho úplne samozrejmá vec. Bodaj by sme mali viac takýchto poslancov. Osobne som názorovo na úplne opačnej strane politického spektra ako on, ale vážim si ho, lebo je to čestný človek.
 

Dobre sme sa pobavili

Teraz vážne. „Andy” je smerák (hlas), ktorý podľa rovnakých pravidiel 4 roky rozhodoval o odmenách poslancov...
Dcére za Mutafova vybavil flek na úrade práce a ako vďaku za odhlasovanie predaja akcii mesta v Kosite dostal po neúspešných komunálkach miesto v Kosite...
Bodaj by sme mali menej takých poslancov...
 

 

A o aky lukrativny flek v Kosite sa jedna neviete ?
 

 

Náhodou viem. Robí v dieľňach, kde sa opravujú náklaďáky prímacieho technika. Ak je toto pre niekoho lukratívny flek...
 
Hodnoť

 

Dostal robotu? Dostal. Nepíšte o tom, že Sitkár dodržiava pravidlá, lebo to robí len podľa toho, či mu to vyhovuje alebo nie...
prevod akcii Kositu je obrovský smerácky podvod, na ktorý budeme len doplácať...
 

 

jaaaaaaaaaaaaaaaaj aha tak to odlahlo, cize vlastne ked Ti niekde daju zlavu 5p z 10e a 5e z 1000 je hodnotovo to iste..

Popravde ten clovek u mna vzrastol este viac ak zobral ,,tak lukrativnu manazersku,, robotu pri smradlavych autach a bedniach, potom co robil pre MC...
 
Hodnoť

Veď aj Mutafov sa pri vyplácaní pomýlil

síce iba raz a zhodou okolností vo svoj prospech
 
Hodnoť

Skončiť by mal

aj ten, ktorý chodí o 11:00 hod. do práce a odchádza z nej o 14:00 hod. Zamestnanci hovoria, že sa jedná o najvyššiu hlavu pod hlavičkou SAS.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop