Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Políciu zalarmovala streľba na ťahanovskom sídlisku, chytili poľovníka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ten poľovník sa asi zbláznil !!!

Prehnané? Áno, ľudia videli človeka s puškou v kríkoch, počuli dva výstrely, tak čo asi tak mali robiť? Mal nad sebou svetelný transparent, že je poľovník ??? Logicky zavolali políciu. A políciu postupovala mimoriadne obozretne a vzhľadom na prítomnosť strelnej zbrane zasiahla rýchlo a rázne. Samotný zákrok ako ho popisuje poľovník bol z povahy zásahu a ohrozenia (oni to brali a museli to brať ako ohrozenie obyvateľstva strelnou zbraňou, nebolo kedy preverovať skutočnosti!!! ) naozaj mimoriadne mierny. V prípade streľby, alebo keď niekto drží v ruke nabitú pušku, mohli strieľať do nôh, mohli ho spacifikovať tak, že mu aj ruky mohli zlomiť a nemohol byť namietať ani mäkké f. Pretože takto vyzerajú a ja verím, že budú vyzerať policajné zákroky. Ak idú na nahlásenú strelnú zbraň, tvrdosť, ráznosť, neohroziť obyvateľov a ak sa dá, ani toho poľovníka. Treba si uvedomiť aj to, že polícia musela konať veľmi rýchlo. Výstrel z takej pušky doletí hravo na sídlisko, kde by guľka možno ostala zavŕtaná v múre, možno by už po kilometri letu iba rozbila sklo, ale ak by bol niekto na balkóne a trafila by ho guľka do hlavy, tak z takej pušky je to smrteľná rana. Ďakujem policajtom za precízne prevedený zákrok.
 

 

tiez si myslim ze henten polovnik sa pomiatol a poukazuje to zaroven na ich aroganciu, zapisal sa do revirnej knihy ci kam a ist polovat. a ostatni obyvatelia sidliska nech sa strcia.
 

 

A co mal kazdemu obyvatelovi sidliska povedat ze ide na plovacku?
 

 

mal par obyvatelov zastrelit na vystrahu.
 
Hodnoť

 

Polovnik postupoval v sulade zo zakonom a maximalne bezpecne. Uposluchol vyzvu a spolupracoval s policiou. Ziadna gulka na sidlisko nemoze doletiet. Ved vie kde striela a nerobi to prvy krat. Nech sa potom obyvatelia nestazuju, ze im tam behaju diviaky. Keby sa vycistili pozemky od krikov, isli by do lesa. V Tatrach je po zotmeni tiez nebezpecne chodit von, tak nech sedia doma aj tahanovcania.
 

 

aj policajti postupovali v súlade so zákonom a maximálne bezpečne. Ja len nerozumiem že je ešte niekto prekvapený, že keď sa strieľa z pušky na sídlisku tak zasiahnu policajti.
 
Hodnoť

 

Este by ich mali tahanovcania prikrmovat , ved to su take mile zvieratka.
 
Hodnoť

 

Dobrý deň, včera t,j, v pondelok 28.9.2020 večer poľovníci boli v krovinách na ohlásenej akcii. Lov bol napokon veľmi úspešný. Vybavené (povolenie) - rozhodnutie od Okresného úradu malo význam a splnilo účel. Miloš Ihnát - starosta MČ.
 
Hodnoť

som rybár

a háčikom na vlasci nemôžem nikomu ublížiť. Ak ma rybná stráž pri love vyzve , musím sa na mieste preukázať platnou povolenkou. Ak to nemám pri sebe, môžu mi zhabať lovné náradie. Odstrel v obytnej zóne musí byť predsa na PZ SR nahlásený vopred. Ja by som starostovi aj polovníkom dal preplatiť výjazd PJ-ky. Ďalej by som očakával súčinnosť viacerých polovníkov pri odstrele. Ako môže jeden chlap mať pod kontrolou obytnú zónu a zároveň sledovať diviaka? Či starosta v Ťahanovciach vyhlásil stanné právo so zákazom vychádzania?
Celkove tu postrádam akékoľvek známky vyššej úrovne myslenia na úrovni miestnej správy, ako aj v poľovnom zväze. Slovensko nie je ľudoprázdna Aljaska, ani Sibír.
 

 

Dobrý deň, starosta je ten, ktorý písomné zabezpečil povolenie od Okresného úradu, ďalej starosta je ten, ktorý organizoval 4 akcie ( organizované akcie s honcami a poľovníkmi za účasti polície) .Tu sa konajú individuálne akcie poľovníckeho združenia. Poľovníci písomné povolenie od Okresného úradu aj od starostu MČ dostali. Aj dnes poľovníci individuálne ( dvojica) idú do krovín za zabezpečenia akcie políciou. Dohoda je jasná. Volajú starostu a ten okamžite dá informáciu polícii. Už sa aj stalo. Včera bola tiež úspešná akcia - polícia monitorovala. Ulovili matku čriedy a jedno prasiatko. Pri mojou osobou organizovaných akciách- honcov, poľovníkov a polície - polícia bola vždy informovaná. Miloš Ihnát - starosta MČ.
 
Hodnoť

 

Tentokrát policajtom nič nemožno vyčítať. Skôr ma zaráža, že poľovnícke združenie, poprípade MČ túto skutočnosť neoznámilo polícii.
 
Hodnoť

 

Nemali by poľovníci písomne oznámiť aj tým diviakom čo sa na nich chystá ?Zrejme nikto asi nečíta akým problémom prechádza ,zatiaľ väčšinou východ, Slovensko s premnoženou diviačou zverou. Nejde už iba o to že nejaký Ťahanovčan či Furčan si cvrnkne do nohavíc pretože sa zľakne. Je tu obrovský problém s AMO /africký mor ošípaných/ktorý decimuje chovy domácich ošípaných a poľovníci dostali nariadenie znížiť populáciu diviakov o 80 percent. Ako to majú robiť keď na nich na zavolanie nejakého vystrašeného a televíznymi seriálmi zmagorneho jedinca nabehne tlupa kukláčov ,podľa toho ako sa chovajú asi tiež zmagorených ?
 

 

Ja teda policajtov nejako veľmi nemusím, ale tentokrát som určite na ich strane. Ak dostali hlášku, že v blízkosti sídliska sa niekto pohybuje s dlhou guľovou zbraňou a strieľa, urobili to jediné, čo v danej chvíli urobiť museli. Ujo nech je rád, že nie sme v USA, pravdepodobne by už ležal vo funeral house. Tu jednoznačne zlyhala komunikácia medzi poľovným združením, MČ Ťahanovce a políciou. Na sídlisku Ťahanovce je OO-PZ, keď už nič iné, ja na jeho mieste by som tam pred poľovačkou zašiel a oznámil im to. Niekto zlyhal, ale tentokrát určite nie polícia.
 

Mali povolenie

Platnosť povolenia na mimoriadny lov diviakov na nepoľovných plochách na území košického Sídliska Ťahanovce sa končí v stredu 30. septembra.
Povinnosťou poľovníka je nahlásiť a on to aj urobil, zapísal sa do knihy návštev revíru, sadol večer do auta a šiel poľovať. jeho chybou bolo ,že nemal u seba doklad o povolení lovu.
Možno by sa to od polície dalo brať ak by to na sídlisku Ťahanovce bola novinka. Je to už niekoľkokrát opakovaná činnosť a tak aj polícia má možnosti overiť si to čo im vraj zabudli nahlásiť .Urobiť z poľovníka teroristu je naozaj o tom že príliš ,aj vy, pozeráte televízne seriály, my nie sme v Amerike.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop