Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košice Matovičovi: Cibuľové hody a cukrová vata na jarmoku nie sú kultúra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Chlieb...

...a hry. Každý vládca vie čo to znamená pre jeho vládnutie. Hry už boli odobraté ,ešte ten chlieb keby sa podarilo vziať .Vymietol by premiér mýtus ,že chlieb a hry sú potrebné.
 
Hodnoť

Keď cibuľové hody a cukrová vata

získajú na fejsbúku dostatočný počet lajkov, pán premiér iste po zrelej úvahe prehodnotí svoje vyjadrenie.
Ibaže by Slováci hlasovali za iné zábavky. To sa potom pán premiér rozhodne inak. Krízový štáb sa potom dodatočne rozhodne v súlade s rozhodnutím pána premiéra.
 
Hodnoť

 

Asi niekde na krízovom štábe chýbali konkrétne riešenia štandardných situácii pre určité konkrétne priestory.
Je rozdiel kultúra v divadle, v kine, a žiaľ aj tabačke a iných lokálnych priestoroch napr. kotolniach. Niektoré priestory sú ťažko schopné udržať minimálne hygienické požiadavky vnútorného prostredia bez Corony, to je fakt. Existujú na hrane, a hygiena ich môže kedykoľvek zavrieť, len sa vždy z toho nejako vyvliekli.
Problém, nie je len o sedení s rúškom v hľadisku, ale aj vstup do budovy, únik z budovy, vetranie priestoru, občerstvenie, a nadimenzovanie hygienického a tzv. sociálneho zázemia. V tomto smere je kino Úsmev ešte ďaleko pred niektorými "novými" kultúrprevádzkami v Košiciach. Obdobne to platí na športové zariadenia.
Kameňom úrazu zrejme je to, že veľakrát akcie už neboli o kultúre, ale hlavne o tzv. "občerstvení", pred, po. ktoré nefubguje bez hektolitrov piva, cigariet, atď... a tu je problém aj akcií pod holým nebom. Preto si myslím, že celé opatrenia mohli byť diferencované a adresnejše. Možno ešte budú, no ostanú zase nejakí, ktorí budú ukrivdení.
 

Ukrivdený určite nezostane ten,

ktorý vďaka opatrenia sa nenainfikuje a prípadne nezomrie.
 


Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop