Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lekári opustili ambulancie. Kraj skladuje stotisíc zdravotných kariet (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Tak tak... Len tak ďalej...
Liečiť bude pán minister alebo pošle vedúceho odboru...
Výsledok ich práce (aj z predchádzajúcich 10 rokov..)
 

 

výsledok mečiarizmu a 14 rokov smerohlasu
 

 

No a povedzte konkrétne čo urobili mečiarovci alebo ficovci. Čím spôsobili, že v teréne chýbajú lekári? Ja sa ich nezastávam, za ich éry sa kupovali predražené stroje, možno rozkrádal aj majetok zdravotníckych zariadení, uzatvárali sa kadejaké zmluvy. Ale ako toto malo príčinný vzťah s nedostatkom lekárov v ambulanciách. Vysvetlite to? alebo je to to slovenské - vybaviť všetko jednou paušálnou vetou. Ako napríklad, preto nemáme slovenské potraviny, lebo Čarnogurský zrušil JRD. Alebo z novších - všetkému je na vine Sulík. Lebo to je vždy ten istý štýl aj s tým, že Fico zničil naše zdravotníctvo....
 

 

To is robíš srandu? Tie rozkrádačky, mafianizácia a rodinkárstvo v zdravotníctve ti nestačia? Nakupujeme všetko za 3 násobok viď CT, Paškovci, rozpredali Pente najvýnosnejšie časti zdravotníctva (gorila, Fico, Paška) a mladých lekárov nástupnými podmienkami doslova vyhnali zo Slovenska. (preberanie agiend po starších lekároch (predávalí sa léna, dobré posty sa obsadzovali najmä po smeráckej linke, nástupné platy, podmienky) Veď doslova vyhnali mladých a schopných za hranice. A nielen v zdravotníctve.
 

a že tie rozrkádačky,

ktoré tu popisujete odrazu nie sú hlavným bodom tejto najtransparentnejšej vlády? Veríte, že sa niečo zmení okrem veľkohubých vyjadrení pána premiéra?
 

 

Premierov minister nestiha koronu, toboz smeracke rozkradacky.
nevie kde mu hlava stoji a ty chces aby este vymetal augiasov chliev.
Aj ked niecim uz zacal a vobec nie je jasne, ci dobre?!
 

to je celkom

trefne, ze minister nevie kde mu hlava stoji
napriek tomu mu nerobi problem zaoberat sa potratmi a menit riaditelov nemocnic jedneho za druhym
ale ano, myslim, ze je to velmi presne
 

 

no väčšina zamestnancov a dodávateľov do VUSCHu po odvolaní Sabola otvárala šampanské
 

 

tak na zdravie! :)
 

 

Ja si vôbec nerobím srandu. Súčasné "zoštíhlené" zdravotníctvo je výsledkom reformy Rudolfa Zajaca, ktorý nastavil systém tak, že "však liečbu chrípky si môže zaplatiť každý sám, ale infarkt a rakovinu nie". A tak nastavil podmienky - výsledkom Zajacovej reformy je rušenie "zbytočných" zariadení. A vytvorenie "bonitného" segmentu - záchraniek, labákov a platených služieb. To, že Fico a spol. videli v takto zreformovanom zdravotníctva šancu pre kamošov a využili to, je iná káva. Ale vybaviť to jednou lacnou vetou "všetko spôsobil Fico" je hlúpe. Mimochodom tie predražené CT zaplatili daňoví poplatníci pri pravidelnom oddlžovaní nemocníc. A na okraj - bratislavská Lekárska fakulta UK prijíma ročne cca 450 študentov, z toho asi 150 zahraničných. Za 12 tisíc Eur ročného poplatku za štúdium. Robí sa to od konca 90 tych rokov. Takže sme za asi 20 rokov vychovali v našich fakultných špitáloch niekoľko tisíc najmä gréckych a nemeckých lekárov. Aj za toto môže Fico? Ja si to nemyslím, ale asi sa mýlim, pretože veľa rozmýšľam. Čo už so mnou nikdy som nemal rád lacné......
 

 

no mozu za to lebo nenastavili podmienky pre mladych lekarov aby tu ostali v regione, kto za to moze?
 

Zahraničný študenti

sú problémom našich vlád. Ak by fakulty dostali dostatok peňazí za našich študentov, neučili by zahraničných.

Dekani sa pred časom vyjadrili, že z príspevkov zahraničných študentov dotujú aj výuku slovenských študentov.
Poplatok je 9 500€ (UK), 10 500 (UPJŠ)
 

Zahraniční sa píše..

Keď už . Ale ja som lekár a už dávno som pochopil že v tomto štáte ( či národe ?) platí : Ja som lekár , kto je menej ? Zvedavý som , kto bude platiť mzdy tých zahraničných lekárov čo nám idú pomôcť ( z Rakúska , Maďarska , Poľska, z Česka , Rumunska ?..) keď ich budú platiť ako v ich vlasti mnohí daľší naši sa pohnú preč , do zahraničia , po skončení Núdzového stavu , ale keď ich budú platiť ako našich , zahraničná pomoc odíde a už nepríde späť nikdy. Stačí spomenúť ako Orbán zvýšil platy lekárom ..
 

OK

Za hrúbku sa ospravedlňujem.

Čo sa týka platov to by mohli napísať všetci pracujúci.
Aj upratovačka zarába v Švajčiarsku viac ako v SR.

Ja skôr vnímam neatraktívnosť miest obvodných lekárov a ambulantných špecialistov.

Máte pocit , že lekári sú na tom horšie ako iné profesie?
 

Lekári sú na SK žobrácky platení

Zase je to tu , typická vlastnosť Slovákov. Najnižšia schopnosť v OECD, chápať zmysel čítaného . Veď píšem o Maďarsku , Poľsku či Česku.Aké Švajčiarsko ? V Maďarsku Orbán tak zvýšil platy lekárom , na zapadnú úroveň , že ja by som za svoju prácu zarábal 4200€ mesačne ,tu 600€. Asi pôjdem do Maďarska , však viem po maďarsky - ale v SK nikdy. Aj dnes Čaputová písala list Igiotovi , že najpozdejsie hneď zvýšiť platy našim lekárom , inak ..
 

Neviem do akej kategórie patríte, ale

SR
V roku 2020 minimálna výška základnej zložky mzdy lekára a zubného lekára v ústavnom zdravotníckom zariadení predstavovať najmenej 1266,25 eura a minimálna výška základnej zložky mzdy lekára a zubného lekára – špecialistu najmenej 2329,90 eura.
https://lnk.sk/ovh2

Maďarsko
Egy kezdő orvos jövőre bruttó 481 ezer forintot kap, egy 16-20 éve a pályán lévő társa már több mint egymillió forinttal számolhat, míg egy több mint 41 éve a pályán lévő kollégájuk fizetése 1,6 millió forint lesz.

https://lnk.sk/jyp0

481 000HUF = 1,341 €

Začínajúci lekár má podľa tohto v SR 1266€ v Maďarsku 1341€
Niekto z nich klame?
 

Koniec civilizácie je tu

No však ja som ten neatraktívny, ako píšeš , ambulantý súkromný špecialista a 43 ročná prax- škoda o tom písať aké zle je to. Už ma to nezaujíma . Áno je to tak v Maďarsku ako píšeš : Aj vás citujem z ineho miesta : citujem :
Ja skôr vnímam neatraktívnosť miest obvodných lekárov a ambulantných špecialistov. Koniec citátu
A štátnych mi tu pod nos nesúkaj , to je iný svet. V roku 2012 im to vybojoval Marián Kollár , nebyť jeho sú tam kde súkromní slovenskí lekári už dlho najmenej 20 rokov. Ale nechce sa mi to rozpisovať už som inde. A tu ide apokalypsa.
 

 

no povolajú ukrajinských lekárov. So zaručenými akreditáciami špecializácie
 

 

áno, občan 1053124 si robí srandu. Alebo patrí ku konečným užívateľom výhod.

kedysi začiatkom milénia mladí doktori odchádzali do CZ, D etc. kvôli platom. Teraz odchádzajú kvôli vzťahom na pracoviskách, možnostiam rastu.
A "dovoz" GP aj ostatných odborov je problém kvôli uznávaniu kvalifikácie etc. Na druhej strane, absolventi našich LF sú ešte stále lepšií, ako UA , RU a pod. Závisí od konkrétnej osoby.
 

 

Občan 1053124 si srandu nerobí a ani nepatrí ku konečným užívateľom výhod. A práve preto, že nie je konečným užívateľom výhod (teda nie až tak veľmi bohatý) vie, že si nemôže dovoliť lacné. Vrátane lacných kecov o tom, že za všetko môže Fico. Týmto občan neobhajuje Fica naopak Fico a spol. spôsobili mnoho zla o.i. aj v zdravotníctve ale nie je ochotný vnímať akýkoľvek problém jednou vetou. Nič viac. O niekoľkých (nie všetkých) príčinách slovenského marazmu píše občan v príspevkoch vyššie.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na Košice Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop