Po tom, čo K 13 zrušila dve podujatia v priestoroch Kulturparku, prichádza teraz stopka pre Kulturpark. Organizátori presúvajú finálovú výstavu Oskára Čepana do Tabačky. Kritizujú netransparentnosť K 13.
KOŠICE. Minulý týždeň vybrala komisia štyroch finalistov jubilejného 20. ročníka Ceny Oskára Čepana.
Je určená vizuálnym umelcom do 40 rokov. Od roku 2003 je súťaž finančne podporovaná Ministerstvom kultúry SR.
Finalistov teraz čaká príprava spoločnej jesennej výstavy v Košiciach, po ktorej odborná komisia rozhodne o laureátovi.
Výstava bola naplánovaná na termín 15. 10. - 8. 11. 2015 v Kulturparku.
Koordinátori Ceny sa ju však rozhodli preložiť do priestorov košickej DIG gallery.
Slávnostné vyhlásenie laureáta presunuli do novozrekonštruovanej Tabačky.
Oba priestory sa nachádzajú v areáli bývalej tabakovej továrne.
Bez kontroverzného konania
„I keď nám ako koordinátorom Ceny Oskára Čepana neprislúcha vydávať oficiálne stanovisko k udalostiam, ktoré sa odohrali v príspevkovej organizácii K13 – Košické kultúrne centrá, v súvislosti s nečakaným zrušením divadelného predstavenia súboru Farma v jeskyni a tiež náhlym uzatvorením Galérie Alfa v Kasárňach / Kulturpark z technických dôvodov, a tento krok očakávame skôr od predstaviteľov miestnej scény, nemôžeme toto dianie ignorovať,“ píšu Barbora Šedivá a Tomáš Džadoň.
Je pre nich zásadným signálom nestability partnera a netransparentnosti v rozhodovaní o realizácii plánovaných umeleckých akcií.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári