Korzár logo Korzár Košice

Diskusia k článku: Sci-fi sny politikov: SuperKošice, záchytky, mestský štát

„Paneláčiky“ na Luniku IX, stovky pochôdzkarov, aquapark či mestský štát s osvieteným diktátorom. To sú nápady komunálnych politikov, ako Košičanom zlepšiť život.

chevron-downchevron-up
Ak chcete prispievať do diskusie, musíte byť prihlásený predplatiteľ.
Prihlásiť sa
54 príspevkov

  • veteran

    Ďalší cyklista telom i dušou???

    "Cyklisti a korčuliari by sa v celom meste pohybovali po samostatných, vzájomne prepojených tratiach." Áno a preto idete na Moyzesovej ulici vytlačiť týchto ľudí na uzučký chodník? A keď sa o tom chcú s Vami rozprávať, tak ich arogantne odkopnete?
    • ja_osobne
      aj lekár a podporovateľ ekologickej dopravy telom i dušou ("každému stredoškolákovi nové auto zdarma!") - preto sa v blízkej budúcnosti chystá zrušiť trolejbusovú dopravu v meste (aj keď pred voľbami pompézne sľuboval nové trate a vozidlá - holt "je po voľbách, zvyknite si")
  • didinko
    „Predstava neobmedzených financií v mestskej kase je príjemná, najmä ak ju porovnám s realitou,“ reagoval primátor Richard Raši (Smer-SD). Vraví, že by boli nové cesty, nižšie dane, najmodernejšie vozidlá a grátis MHD, aj parkovacie miesto pre každého. Pán SúDr., pardon MuDr. Stačí peniaze z mestského rozpočtu používať pre mesto a nie pre straníckych sponzorov, darmožráčskych úradníkov a spriatelené firmy. To je však v meste ktorému nevládne primátor, ale obyvatelia istého nebytového priestoru ťažké sci-fi.
  • Stefan Baco
    Blog

    kedze ma zatial z Korzara neoslovili..:(

    ..tak pridavam taku fantasmagoriu, ktoru mozno realizovat aj pri obmedzenom mnozstve penazi...:) 100 zelenych SPOT-ov pre ZDRAVE MESTO Suhlasim s Liptakom, ze za tie miliony mozu byt zrevializovane vsetky medzidomove zelene plochy a este kusok lesoparku...! Nielen dva parky a alej na moyzeske..:( http://kosice.korzar.sme.sk/di... Keby mesto vyhlasilo (pri zaciatku EHMK slubovany !) PROGRAM MALYCH GRANTOV..., tak si obyvatelia zelen a verejne priestory zrevitalizuju za 10% toho, co sa plati "revitalizacnym" firmam...! Cena(grant-dotacia) takychto komunitnych projektov sa pohybuje od 3tis.-10 tisic eur, ale dobrovolnici pridaju pracu v hodnote niekolkonasobku grantu: http://tlacovespravy.sme.sk/ts... http://www.ekopolis.sk/program... a verim, ze by si odmakane hodiny prace ustrazili aj pred pripadnymi vandalmi...! Verim, ze o mnohe z nich by sa aj dalej dobrovolnicky starali.., resp. z grantu zakupili kosacku a pod. , co by boli pre mesto uspory dobuducna...! Potom mesto by mohlo zabezpecovat hlavne kosenie velkyvh ploch s velkymi masinami ::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::: Takze este rachunok: ak by sa zracionalizovali aktivity za 10 mil. eur v "4" parkoch a usetrilo 10% ! tak je to milion eur! Teda minimalne 100 zelenych priestorov zrevitalizovanych obcanmi...., ktori by si sami obcania vyhodnotili a zahlasovali za to, ktore projekty tam (z prihlasenych) chcu..!!! podla vzoru sppolocne: http://www.sppolocne.sk/sk/vys... A argumentacia pre EU- vsetku kosicku zelen pomenovat Kosicky Park! A bude 100 verejnych zelenych SPOT-ov, kde si ludia mozu vystrojit aj svoju kulturu !!!!!!!!!!! a UZIVAT MESTO ...osobne by som podporoval projekty s jedlou zelenou ako to robia v Londyne: http://www.sustainweb.org/ethi... kde je Primatpr priamo patronom projektu- 2012 verejnych zeleninovych zahrad v Londyne ! http://www.capitalgrowth.org/e...
  • perxid

    Nevídaný zoznam košických tupcom

    Okrem Brixiho. Ten v televízore už viac krát dokázal, aký je múdry. Vždy prednesie stručný prejav, v ktorom opozičný názor nekopromisne zadupe do zeme. Taký vrtichvostík sa na politickej scéne neobjavil už dávno. Naposledy azda Ruskove muflóniky.
  • knm

    mestsky

    stat pre cely oskvarkovy stat, nielen pre Kosice. Demokracia absolutne nefunguje, obcania su apaticki a do politiky sa nemiesaju ako za komunistov. Zastupcovia mensiny volicov nikoho nezastupuju, okrem svojich zaujmov. A nakoniec vsetko nasvedcuje tomu, ze tu neslo o ziadnu revoluciu, ale o komunisticky puc, lebo v opacnom pripade by sa s komunistov nemohli stat sukromni majitelia spolocneho majetke a najma nemohli by kandidovat do verejnych funkcii. Pravada, ak by tu bola naozaj revolucia. Potom dovezenie starej nepojazdnej rachotiny tanku pred arizovanu vilu stareho komunistu Vasila Bilaka je len prazdne gesto. Tento rusnacky politik mal byt prvy potrestany z komunistickych pohlavarov , kedze dodnes nebol, nemoze byt ani reci o ziadnej revolucii, ani neznej ,zamatovej, ci plysovej ako ju posmesne nazvali komunisti.
  • tik tak naopak

    V Singapure to ide?!

    Podľa internetových turistických sprievodcov sa v Singapure podarilo, o čom inde komunisti iba snívali – vláda sa o občanov vzorne stará, majú vysokú životnú úroveň. Ale napíšte ako podporujú politické strany, koľko ľudí je vo výrobnej a koľko v tercialnej sfére, koľko politických strán platí štát a tak . Tam dane idú predovšetkým na služby a činnosti pre občana, nie ako tu na SVK, kde platíme 8 politických strán za to, že za naše dane si robili pred voľbami reklamu a podarilo sa im oklamať viac ako 3% ľudí.
    • morske prasiatko
      Hej, ale vies si predstavit, co by zacali stvarat slovaci, keby za prejdenie kolajnic na na mieste, ktore pre to nie je urcene, platili pokutu 5000 dolarov, alebo za odhodenie spaku 100$. A este lepsie za heroin-smrt, za opium a lahsie drogy pomaly dozivotie. Vies co by slovaci zacali stvarat, keby mali zit v state kde sa dodrziavaju prisne zakony? Ani nechci vediet. 90% slovakom tento bananistav vyhovuje. Vyhovuje im bordel v state, lebo mozu z toho tazit. Ci uz odrbavanim na daniach, alebo sa odrbavaju medzi sebou. Nie, slovakom pravny stat nikdy nevonal ani nebude. Inak by uz boli daaaaavno v uliciach a nedovolili by terajsi bordel.
  • BorisK

    Zachytky ?

    Normalny clovek/primator by mal mat sen, ze v jeho meste ozranov nema a nie im pomaha v zavislosti. Noclah si mozu bezdaci odpracovat tak ci onak, nie verejnoprospesne prace viazt na zachytku. Ako politicky lekar by mohol mat recept, ako sa opilcov zbavit nie im sluzit !
  • Stainless
    Pri takychto jednoduchych otazkach sa lahko ukazuje, ako maju daktori zastupcovia ludu v meste n@sr@te v hlave a ziju len z nejakych prazdnych kecov a nevedia co maju povedat, lebo nemaju ziadnu viziu, ziadne napady, nemaju ciele, iba cicaju peniaze na dobrom fleku: "Starosta Severu Marián Gaj (nezávislý) by ozdravil mesto, splatil jeho dlhy, zlúčil a zefektívnil samosprávu. „Vybral, vyškolil a zaplatil by som odborníkov, ktorí by poskytovali kvalitné služby obyvateľom." -- co to je ozdravit mesto? To je prazdna nic nehovoriaca fraza, ked treba odpovedat na konkretnu otazku. --- akych odbornikov by skolil, ake kvalitne sluzby??? opat nic len prazdne keci. Dalsi saso opat iba ukazal, ze si spomenul na scifi film, ale nevie o com toci: Poslanec Otto Brixi (Smer-SD) by dal peniaze na realizáciu projektov Mestských zásahov, ktoré atraktívne menia verejné priestranstvá. „Investoval by som do výcviku moderne vybavených policajtov novej metropolitnej polície.“ --- co to je moderny policajt? nasi su nemoderni? moderny ma mat ozbrojene vozidlo a dialkovo riadeneho robota?

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. V podzemí sa skrýva poklad nezmenený už 182 rokov
  2. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  3. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  4. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  6. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  7. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje
  8. Realitný fond IAD IRF dosiahol historicky najvyššie zhodnotenie
  1. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  2. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  3. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí
  4. Najlepšia dovolenka s deťmi pri mori: Kam letieť z Košíc?
  5. Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?
  6. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu
  7. Na Marka oharka do jarka
  8. Najlepšie okamihy svojho života zachytené s HONOR 400 Lite
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 31 184
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 19 644
  3. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 416
  4. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 8 405
  5. Dobrý nápad na podnikanie nestačí. Firmy prezradili, čo funguje 6 431
  6. Kondičný tréner: Motivácia na zmenu nestačí 4 984
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 373
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 148
  1. Vladimír Krátky: Šimečka dláždi Matovičovi cestu do parlamentu .
  2. INESS: Ekonomika Ruska a tri vojnové roky
  3. Rudolfa Vallová: Trumpova šoková terapia
  4. Viktor Pamula: Nie Ruskému zákonu
  5. Věra Tepličková: Býky za vlasť padajú, gule nám tu chýbajú
  6. Ľuboslava Šusteková: Čo je súkromné a čo už firemné?
  7. Jolana Čuláková: Prečo je Hašek "ne/bezpečný" aktivista a Ovečkin "ne/slávny" hokejový vzor
  8. Juraj Tušš: Transakčná daň
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 105 597
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 79 438
  3. Rado Surovka: Raši dostal padáka 77 806
  4. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 765
  5. Miroslav Daniš: Pec nám spadla, pec nám spadla, ktože nám ju postaví 14 827
  6. Otilia Horrocks: Odporné, príšerné, drzé, nechutné 11 460
  7. Juraj Kumičák: ...radšej choďte kravy pásť... 9 867
  8. Martin Ondráš: Piate ohnisko nákazy SLAK - skutočná pravda 9 832
  1. INESS: Ekonomika Ruska a tri vojnové roky
  2. Věra Tepličková: Býky za vlasť padajú, gule nám tu chýbajú
  3. Radko Mačuha: Slavín nieje Slovenská socha Slobody.
  4. Tupou Ceruzou: Businessman
  5. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  6. Marcel Rebro: Rusi bombardujú energetickú infraštruktúru, Slováci elektrifikujú ukrajinské zákopy
  7. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  8. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma
SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video